Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van különbség a szerelem és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van különbség a szerelem és az ilyen barátság/haverság között?

Figyelt kérdés

Olyan kapcsolatra gondolok, ahol a felek "barátok", azaz szeretik és tisztelik egymást mint embert, megbíznak egymásban, és ezen felül elkezdenek erős vonzalmat érezni egymás iránt, netán szexre is kerül sor. Ez egyenlő a szerelemmel? Ha nem, mi a különbség? Mitől több a szerelem?


Szerelem = barátság+szex ?


(Légyszi, ne azt írjátok, hogy ahol van szex, az nem barátság, mert most nem ezen a szón van a lényeg.)



2013. jún. 27. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknál elmosódott a határ a szerelem és barátság közt,ezért van barátság szexeléssel sokaknál.

De a szerelem jóval több.Kötődés a másik iránt,sokkal fontosabb az az 1 valaki,mint akármelyik barát,vagy akár az összes együtt véve.HA egy jó barát átölel,az jól esik,ha a szerelmed,akkor boldogabb leszel egy kicsit,és talán meg is nyugtat.

A szerelem a családi kötelékeken kívül(szülő-testvér-stb) a legerősebb kapcsolat,és a legjobban fáj,ha elveszted.

Vagy ha mással teszi,amit csak veledkéne.NA meg innen jön,hogy szeretni csak egyet lehet,barátkozni rengeteggel lehet.

Ez mindkét nemnél így van.

2013. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szerelmes emberek feltétel nélkül szeretik és tisztelik egymást,és van egy erős vonzalom köztük ami nem feltétlenül a szexben nyilvánul meg. Felválalják egymást a világ előtt,mert szeretik a párjukat.

Barátság extrákkal: A felek szexuális vonzalmat éreznek egymás iránt,de nem akarnak kapcsolatot,nem terveznek járásra ,egész életre,nem ....szerelmesek na! De ezt szerintem lehet érezni,hogy szerelmes vagy e vagy sem. Az ilyen párok csak a szex miatt vannak együtt.

2013. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja,bocsi,az első tökéletesen megfogalmazta
2013. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok,én már voltam szerelmes,és csak az érzelmi dolgát vázoltam fel...A szex a szerelem része.egalábbis nálam...
2013. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szerelem jóval több, mint haverság/barátság + szex. A lényeg nem is a szexen van, hanem a két ember közötti érzelmi kötődésről. Ha két barát megkívánja egymást és szexelnek, az attól még nem lesz szerelem.
2013. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"Ha két barát megkívánja egymást és szexelnek, az attól még nem lesz szerelem."

Ezt én is így gondolom, csak nem tudnám megfogalmazni, hogy mi is tulajdonképpen a különbség. De nagyon jókat írtok, és szerintem még talán a gyöngéd érzelem is az, ami eltér a barátság+szextől. Meg aztán ott van a féltékenység is... egy szexelős barátra általában nem féltékeny az ember. (De ezt írta is valamelyikőtök, hogy a szerelemnél rosszul esik, ha mással teszi, amit nem kellene.)

2013. jún. 27. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha szerelmes vgy akor ő legfontosab neked állandóan ő jár a fejedbe. Roszul érzed magad ha nics veled.

A barátság joval gyengéb érzelem akár szexelsz vele akár nem. A szex az lehet pusztán vonzalom alapján .

A szerelem jóval tőb mint barátság + szexuális vonzalom.

2013. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!