Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egyedül egy...

Mennyire nehéz egyedül egy kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
Aki egyedül maradt egy kicsi, még nem óvodás gyerekkel, hogyan oldotta meg a mindennapokat, ha egyáltalán nem volt segítsége vagy csak minimális? nagyon nehéz vagy csak szervezés kérdése minden? Később, amikor már óvodás lett a pici, lehet olyan munkahelyet találni, hogy el is tudom vinni óvodába és érte is tudjak menni? A jelenlegi, ahova vissza mehetnék, ne úgy van iőbn beosztva, hogy ez megoldható legyen.

2015. nov. 7. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, kiszolgáltatottá tesz, ha csak nincs jó iskolai végzettséged, vagy sok pénzt kereső szakmád, vállalkozásod.
2015. nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2015. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom meg ketten is nehez szerintem. Egyebkent most voltam bent a munkahelyemen es mondtam hogy szeretnek visszajönni telejes állásban de csak 8 órában (12 órás munkarend van nalunk) szemrebbenés nelkul mondta a fonokom hogy persze. Szóval proba szerencse meg kell kérdezni a munkaadot vagy gyorsan el kezdeni keresni olyan munkát ami összeegyeztethető egy bolcsis, ovis koru gyerekkel. Vagy bébiszitter. O meg érte es vigyz ra amig te haza nem érsz

Egyebkent le a kalappal minden egyedul álló szülő előtt!

2015. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, bár azért az az igazság, hogy mi tök jól elvoltunk a fiammal születésétől ötéves koráig, pedig nem nagyon volt segítségem, csak tényleg ritka alkalmakkor, hiszen ma már elég ritka egy nyugdíjas nagyszülő, főleg, ha az első gyerekétől érkezik éppen az első unoka. Mire öcsémnek lesz gyereke, már feltehetően anyám-apám is nyugdíjas lesz, de amikor a fiam született, még messze volt a nyugdíjtól mindkettő.

De amíg otthon voltunk, addig annyira nem volt bonyolult a dolog, csak a bevásárlást volt nehéz kissé megoldani, mert nem volt autóm (vezetni sem tudok), egy pici gyerekkel meg nem könnyű buszon hazavinni minden szirszart, de megoldható az is, az igazán nagy bevásárlásokat meg leszerveztem valamelyik nagyszülővel, ha ők is ráértek éppen. Az otthoni, mindennapi dolgok nem voltak nehezek, mondom, mi tök jól elvoltunk, nekem csak az hiányzott, hogy valakinek elmondhassam a nap végén, hogy milyen napunk volt. De amúgy jókat mókáztunk kettesben mindig :)

Az oviba elvitelt, hazahozatalt szerintem nagyon sokan megoldják, annyira nem ritka, a fiam ovijában is az összes szülő dolgozott, kivéve párat, akik éppen babával voltak otthon. De sok gyereket csak az anyuka, vagy csak az apuka hozott és vitt is, szóval azért én nem hiszem, hogy annyira ritka legyen az olyan munkahely, ahol ezt meg lehet oldani. Eleve az ovi eredeti funkciója (a nevelés-oktatás mellett) az, hogy amíg a szülő dolgozik, addig megfelelő körülmények között, szakember felügyelete alatt legyen a gyereke. Ennek a funkciónak a mai napig meg kell felelnie az ovinak.

2015. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy ahogyan addig mivel addig is mindent egyedül kellett megoldanom,annyi hogy apuka hazaadta a fizetés egy részét.Ezzel e kiesett jövedelemmel kellett csak számolnom
2015. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!