Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám utálja a páromat, mit...

Anyám utálja a páromat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a sztori, köszönöm annak, aki végigolvassa.


Párommal lassan egy éve vagyunk együtt, de sokkal régebben ismerjük egymást. Néhány hét után nálunk járt egyszer, de anyám nagyon csúnyán viselkedett vele, épp csak ki nem dobta a lakásból, mert ez itt az ő otthona, ő diktálja a szabályokat, és hasonló jellegű megnyilvánulások. Mindezt ismeretlenül, első találkozón...

Párom azóta nem is járt nálunk. Anyám se értékelné, párom se kíváncsi a folytatásra, nyilván nem kell elfogadnia, hogy ilyen stílusban beszéljenek vele.

Viszont anyám - bár kimondatlanul - emiatt még jobban rühelli, mondván párom az idegen, aki betolakszik a családunkba, pedáloznia kellene, hogy elfogadják... és mivel ezt nem teszi, biztosan sz.r alak.


Egyébként a családban fontosak ezek a nagy összejövetelek, most lenne nagyszülőknél, testvérekkel, stb. családos banzáj, amire párom is hivatalos. Ő nagyon nem akarna jönni, csak a kedvemért teszi, mert tudja, hogy ez nekem fontos... de érezhetően parázik a dologtól, nem számít jóra.

Én eddig úgy voltam vele, hogy nagy gond nem lehet, elvégre anyám mások előtt nyilván normális lesz vele (nagyszüleim tuti imádnák, a család többi tagjával se lesz gond), viszont ma anyám újra hozzám vágta a fentieket, meg már előre dühöng, kb. meg lettünk fenyegetve, hogyha párom nem úgy viselkedik, ahogy neki tetszik, akkor azt meg fogja keserülni, mert nem tehet tönkre egy családot, és hasonlók... Kezdve ilyen apróságokkal, hogy számolva lesz még az is, hogy mennyit iszik meg eszik.


Mostanra teljesen kétségbeestem. Próbáltam többször beszélni anyámmal, igazából konkrét indoka nincs, hogy miért gyűlölködik ennyire, ha erre felhívom a figyelmét, akkor jön a "csak mert, és ez az én házam, azt engedek be akit akarok" jellegű érv.

Párom pedig makacs, hiszen ő lett megsértve anno. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy anyám mit vár, de mivel ő ezt támadásnak veszi, nyilván nem fog benyalni...


Nem mondhatom le a banzájt, mert a család többi része várja páromat, és nem értené, miért nem jön, plusz mint mondtam, nálunk amolyan "kötelező" jellegű dolog, hogy egy új embernek "túl kell élnie" a családot. ("Ha nem kíváncsi a családodra, téged se szeret.")


Ráadásul nekem fáj is a dolog, mert hasonlóra számítva pl. arra se hajlandó a párom, hogy apámékat megismerje (elvált szülők), nekem pedig fontos lenne az ilyesmi, így ez köztünk is folyamatos feszültség...


Nem tudom, mit tegyek, vagy tehetek e bármit.

25N



2015. nov. 7. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem a barátodnak kellene benyalnia, hanem NEKED kellene végre elvágni a köldökzsinórt és asszertívnek lenni, ha kell. A rokonok sértődését és beszólogatásait nem kötelező ám ennyire a szívedre venni.
2015. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ne anyukád házában találkozzanak, akkor nem tudja anyud ugyanazt az érvet mondani. Sajnos sokszor van ilyen, van rá esély, hogy nem fogja sohasem elfogadni. Korábbi barátaiddal is ilyen volt?
2015. nov. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, ha ilyen anyám lenne, én sem törném magam, hogy a páromat megismertessem vele. Viszont a párommal minél hamarabb közös életet kezdenék, anyám meg hadd főjön a saját levében...


Én megértem a párodat, miért kéne őt ennek kitenni?


Rólad pedig egy Feldmár-könyv fülszövege jut eszembe:


"Mi különböztet meg egy valódi felnőttet attól a nagykorú gyermektől, aminek a típusából százezrek, sőt, milliók élnek körülöttünk? Ők azok, akik úgy ugrálnak, ahogy más fütyül, akik a létezés helyes módjának a megfelelést tartják, akiket gyermeksorban tartanak, gyermeksorra neveltek a szüleik. Nem élnek szabad életet, mert vezérlőelvük az, hogy meg kell felelni X vagy Y rokon elvárásainak, ezzel érzik legitimálva a létüket. Ismerős kép? Látod magad előtt a nemrég elmúlt karácsonyt, amikor a feszültségtől mazsolába torzult arcú, családos emberek előre ki voltak készülve a „kötelességektől”? Értsd: harminc-negyven évesen, akár több gyerek szülőjeként, nem tölthették úgy a családi ünnepet, ahogy az nekik megfelelő, mert Lujzi néni megsértődik, anyuka meg hisztizni fog. Igen, ezek az emberek mind felnőttnek hiszik magukat…"

2015. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Nem igazán nevezném köldökzsinórnak. :) Anyámtól nem függök - a mi viszonyunk sem a legfényesebb, bár ez nem a kérdés része -, illetve perpill csak kényszerből, a rokonaim, családom viszont fontos. Én valahol azt tartom követendő családmodellnek, ahol a külön élő "kiscsaládok" össze tudnak jönni ünnepekre vagy egyéb alkalmakra, és tartják a kapcsolatot. Ennek pedig az is része, hogy ismerjék és elfogadják azt a férfit, akivel a jövőmet tervezem.


#2 Nem itt találkozunk, azzal nincs gond (bár kétségkívül könnyebb dolgom lenne, ha nem lenne "kitiltva", de ezzel sajnos nem tudunk mit kezdeni - illetve csak annyit, hogy költözünk külön, amint lehet). Viszont ez a gyűlölködés engem kikészít.

A korábbi barátaimat nem ismertettem össze anyámmal, mivel nem volt olyan viszonyunk sosem, nem voltam az a kamasz, aki anyuval tárgyalja ki a pasijait, egyetem alatt meg külön éltem, akkor meg nem is volt rá szükség.


#3 A terv nálunk is ez, a kifejezetten anyámmal való megismerkedést én sem erőltettem túlzottan. :) Itt a nagycsaládos dolog az más, azt fent már írtam, hogy nekem miért. Viszont egy ilyen mérgező viszony azt jelentené, hogy ha egyszer közös életbe kezdünk a párommal, akkor a saját családomtól elvágom magam teljesen.

Az idézetedben van igazság, ezt belátom és tudom is magamról, de itt nem is igazán a megfelelési kényszerről van szó, hanem arról, hogy szeretném valahogy összhangba hozni a "saját" és a "leendő" családomat. Ez tényleg ennyire furán hangzik? :)

2015. nov. 7. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

én össze koltoznek a parommal, és athivnam a csalad normális felét alkalmakkor(szulinap, karácsony stb) . anyám meg jó pár évig nem lenne hivatalos ezekre, csak ha beismeri hogy idiótan viselkedett.

persze ő háza, na de így bánni a gyereke választottjàval elég bunkó dolog. és ha ő lesz a férjed, vagy az unokai apja? azért illett volna minimális érdeklődést mutatni

2015. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi baja volt a barátoddal?
2015. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Ez az, amire nem kaptam választ konkrétan.

Hangzott el olyan, hogy hát hasonlít az apámra; olyan is, hogy neki nincs semmi baja; meg hogy simán nem szimpatikus. De a legkedvencebb érv mégiscsak az, hogy mert ő csak betolakodott ide, anyám életébe és otthonába, amihez nincs joga. És hogy párom nem teper eléggé, hogy jóban legyen vele, mert a rossz bemutatkozás után kutyakötelessége lett volna.

Mármint, anyám szerint.

2015. nov. 7. 16:58
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Meglepődtem hogy ezt egy 25eves nő kerdese.


Valasz egyszerű mar amikor anyukad ugy beszelt ahogy a baratodal akkor lepiritottam volna...hogy első ismerkedés lett volna es mar is megmutata anyukád a nagy intelligens részét!!!


A barátodat sajnalom ugyanis ezzel utan mar nem lenne pofam elmenni a te csaladodhoz!! Es ha te erre kenyszerited "mert neked ez fontos" akkor elfogod veszíteni hamarosan!!!

fordított esetben szerintem te sem nyald be magad a párod szüleinél!


Mi az hogy anyád figyelni fogja hogy mennyit eszik es iszik?majd erre emlkeztetni fogod a barátodat?hogy figyu ma este mar ne egyel mert anya számolja???


Ebben a felalasban apad csak örülhet hogy elvált egy egy ekkora buta notol mint az anyád!

(nem veletlenul anyádat irok)


Te pedig menkulj kérdező ilyen csaladtol mert ha mindig bologatni fogsz es nem allszki a parodert vagy epp magadaert meg 40evesen es anya kicsi lanya maradsz egyedul!

2015. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Mondd meg anyukádnak,hogy saját magát fogja leégetni a rokonok előtt,ha ok nélkül beszólogat a barátodnak.
2015. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 Mert gondolod, hogy én kedvesen bólogatva tűrtem, hogy úgy beszél a párommal és páromról, ahogy? Nem véletlen írtam le azt is, hogy több alkalommal próbáltam erről beszélni vele, ide már csak végső elkeseredésemben írok, hogy hátha valaki kívülről jobban látja a dolgot.


A páromat nem "kényszerítem". Igen, az én kedvemért jön, de ha azt mondta volna a fentiek miatt, hogy nem, azt is lenyeltem volna. Viszont ez is benne van valahol egy kapcsolatban, hogy bizonyos dolgokat megteszünk a másik kedvéért... nem?

A fentiek végén is írtam, hogy a családom többi részére pl. már nem is kíváncsi, de azt hiszem, ott rosszul fogalmaztam: nem kényszeríteni akarom, ott engem az bánt nagyon, hogy azért alakult így, ahogy anyám is reagált, mert hasonlótól fél. Lenyeltem, hogy nem, csak az indok fáj.


Természetesen anyám hülyeségeire nem fogom emlékeztetni, pont elég, hogy én rágom a kefét miatta, nem kell még neki is...


Viszont ez a "nem állok ki magamért" dolog nem feltétlen jelenti azt, hogy én itthon akarok csücsülni 40 évesen vénlányként is. Csak éppen egy picike lakásban picike élettéren összezárva élünk, én meg nem tudok máról holnapra lelépni, bármennyire is az lenne a legjobb megoldás, amit itt már többen javasoltak. Most képzeld el, hogy elküldöm a halál f.ára, amiért ilyen. Aztán ebben a (mostaninál is méginkább) mérgező légkörben kell éldegélni...

Ezért keresem az arany középutat. Vagy a megfelelő érvet, amivel kicsit észrevenné magát. Vagy a nagyfejszét... :D Bármit.


Köszönöm az eddigi válaszokat is mindenkinek!

2015. nov. 7. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!