Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van bármi előnye a gyereknek...

Van bármi előnye a gyereknek abból, ha házasok a szülei? Mondjuk válásnál?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm babát vár a párjától. A baráti körben mindenki győzködi, hogy gyorsan házasodjanak össze, mert ha később baj lesz akkor jobb helyzetben lesz, mint sima barátnőként.


Ez így van? Milyen konkrét előnye van a házasságnak ilyen szempontból?

Mert a nővéremék pl úgy váltak, hogy a férje egyik nap elköltözött, bejelentette magát minimálbérre és aztán csak az ügyvédje járt a tárgyalásokra. Ez mennyivel "jobb" mint egy szakítás?


2015. nov. 9. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A házasság jogilag rendezett párkapcsolat.

A gyerek szempontjából annyi az előnye, hogy nem kell az apasági miatt futkosni.

2015. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Apasági már van.


Igazából az érdekel, hogy a gyakorlatban mivel könnyebb/jobb a gyereknek?

2015. nov. 9. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Mivel jogilag a házasság vagyonközösség, ezért a feleség helyzete rendezett a gyerekszülés-nevelés alatt, neki "jár" az apa fele fizetése, nem teheti meg vele, hogy nem ad neki a szükséges dolgokra.

A gyerek - mivel jogilag rendezett körülmények közt él, ezért a válás esetén egyböl jogosult a gyerektartásra, nem kell külön az apaságot bizonyítani.

2015. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha van apasági, akkor sem kell bizonyítani.
2015. nov. 9. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, az eszerint már lerendezett apasági témán kívül a világon semmi...
2015. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

én nem értem miért erőltetik rá a rokonok a házasságot másra.

a kedvencem amikor egy alkalmi kapcsolatból fogan a baba, és erőltetik egyből a hazassagot a külső emberek. miért? ha nem szereti egymást 2 ember, nem együtt képzelik el a jövőt, miért kell erőltetni?

ugyanakkor szerintem házasság nélkül is maradhat együtt 2 ember évtizedekig is..

en házasság parti vagyok, de nem szólok bele más enber életébe, az ő dolguk

2015. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
nem tudom,egyik osztálytársam rühellte, hogy az ő szülei nem házasok mindenki másé igen, kirekesztve érezte magát, mert természetesen csúfolták e-miatt. Amúgy csak jogilag könnyebb. Így is ugyanazok járnak neki, mint házasként csak feleségként nem kéne fölös köröket futnia a perek során vagy öröklésnél.
2015. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Hazastarskent egymasrol is kotelesek gondoskodni szukseg eseten.

Apakent csak a gyerekrol.

Nem ugyanaz. Kulonosen amikor pl Gyesen lesz es anyagilag teljesen a ferjtol fugg.

2015. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Én nem látom semmi előnyét, ha a párkapcsolat teljesen rendben van... Én sem fogok csak emiatt házasságot kötni, az tuti.
2015. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!