Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apuka gyerektartást...

Ha az apuka gyerektartást fizet, akkor az anyukának a saját pénzéből már nem is kell a gyereknek semmit vennie?

Figyelt kérdés

(A kérdés elméleti, még mielőtt bárki is azt kérdezné, hogy melyikük vagyok én.)


Tegyük fel, van egy elvált pár egy gyerekkel. A nő kettesben él a gyerekkel. Keres mondjuk 100 ezret. A pasas ad neki még plusz 30 ezer gyerektartást. A nő elkölti ezt a 30 ezret a gyerekre, és erről tud igazolást is adni rendesen, ahogy kell. Azonban a saját fizetését csak magára fordítja, a gyereknek semmit nem vesz belőle. Ez így jogos? Elég az, hogy őnála lakik és az ő kajáját eszi a gyerek, vagy neki is kötelező beszállnia pl, a ruházati, iskoláztatási stb. költségekbe?


2015. júl. 30. 16:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Azért azt nem mondanám, hogy az anyuka semmit nem költ a gyerekére. A gyereket etetni, itatni kell, biztosítani neki egy otthont ahol nem fázik télen, ahol tud tisztálkodni rendesen. Ma már fizetni kell az internetért és kábelcsatornákért is, hiszen ez már alap egy családban- Néha venni kell ruhát, cipőt is. Van amikor nem csak az osztálypénzt kell fizetni hanem külön órákat is. Ha a gyerek sportol akkor fizetni kell a sportért is. 30 ezer forintból jó ha a gyerek fél havi étkezése kijön. A többit az anyuka állja. Szóval ne mond, hogy az anyuka a fizetését csakis magára költi. A számlákat a fizetésből fizeti, neki sincs ingyen semmi.
2015. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%

Normális, az anya adja az ételt, tetőt a feje felé, vizet, fürdési lehetőségeket, apa meg veszi a felszereléseket.

Más családokban az anyák lenyúlják a gyerektartást (tisztelet a kivételnek, de sajnos ilyen is van)

2015. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
86%
Mi az hogy az anya az egész fizetését magára fordítja? Hogy költhetné már magára, amikor rezsit, esetleg lakbért, vagy lakáshitelt, élelmet kettőjükre, háztartást kell fenntartania? Azt a gyerek is ugyanúgy használja, nem csak az anya, tehát a közös használatot fizeti az anya, nem csak magára "veri el" a fizetését. Kíváncsi lennék azért hány éves lehetsz...
2015. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%

Ha őnála lakik és ő eteti, akkor már bőven fölé is ment a havi 30 ezernek.

Egyébként szerintem - szintén kívülállóként - az lenne a logikus, ha a gyerektartás a gyerek költségeinek a nagyobb részét fedezné. A másik szülő természetben ad sokkal többet a gyereknek, hozza-viszi, tanul vele, nem vállal túlórát, mert oviba kell menni érte, satöbbi. Ezt a másik fél pénzzel tudja csak kompenzálni.

2015. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%
Nem 30ezerbe kerül egy gyerek, és az étkezésükre, a rezsi költségekre vígan elmegy az a 100ezer ft.
2015. júl. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek az elsővel, de azért írt egy pár dolgot, amikkel nem.


Kábeltévé egyáltalán nem alap. Több kisgyerekes családot ismerek, ahol egyáltalán nincs is tv, internetről néznek mindent.


Ruhát, cipőt szerintem a 30 000Ft gyerektartásból bőven lehet venni, ehhez az anyukának már nem nagyon kell hozzájárulnia.


30 000Ft-ból mi ketten a barátommal (azaz 2 felnőtt) eszünk kb. fél hónapig, nehezen tudom elképzelni, hogy egy gyereknek ez fél havi kajapénze, legfeljebb ha csupa drága márkás kaját kap.

2015. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Ha kérdésed elméleti, visszakérdezésem is az:

tehát az anya feladata kimerül abban, hogy a kapott gyerektartást elköltse?

2015. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%

Emlékeim szerint én gyerekkoromban alaphangon másfélszer annyit ettem, mint most felnőttként. De még mindig sokkal kevesebbet, mint amennyit az öcsém belapátolt kamaszként.

Nem írta a kérdező, hogy hány éves a gyerek. Bár amúgy mi a párommal havi 80-100 ezret simán elkajálunk. Pedig nincs benne sok luxus, de azért akad tej, gyümölcs, hús, hal, stb. Nyilván a mindennapi sajtos tészta olcsóbb.

2015. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok. A számokat csak példaként írtam, annyira nem vagyok képben fizetések meg ilyesmik terén.

Az lett volna a lényege a kérdésemnek, hogy ha a gyerektartásból mondjuk lehetne fedezni, amit a gyerekre kell költeni, akkor joga van-e az anyukának magára költeni az egész saját fizetését. Számlák nagy részét, lakáshitelt, lakbért stb. gyerek nélkül is fizetné, nem? Arra ezért nem nagyon gondoltam. A 4. válaszoló értette meg legjobban, mire gondoltam, és egyet is értek vele, hogy ebben az esetben az anyuka energiát fordít a gyerekre inkább, míg az apuka pénzt.

2015. júl. 30. 16:58
 10/36 A kérdező kommentje:
Szerintem tök mindegy, hány éves a gyerek, ez az állapot nem hiszem, hogy évente megváltozik, a gyerek meg minden évben egyre idősebb lesz.
2015. júl. 30. 17:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!