Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra egy 22-23 éves...

Számotokra egy 22-23 éves fiatal még gyereknek számít?

Figyelt kérdés

Sokan annak tartanak, de valamiért a családom nem így vélekedik erről. Szerintük felnőtt vagyok, aki gyereknek tartja magát.

F


2015. aug. 26. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%
Ha anyuka meg apuka lát el, akkor gyerek vagy. Lehetsz akár 50 évesen is gyerek.
2015. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Fiatal felnőttnek mondanám.
2015. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
A viselkedéstől függ és az életben való helytállásától.
2015. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyerek, viszont tény, hogy manapság ennyi idősen még általában nagyon fiatal, épp pályakezdő, vagy még tanuló az ember.

Kitolódik az önálló élet elkezdése, de szerintem ezzel normális esetben nincsen semmi gond.

Szóval nem gyerek, de "gyerek", ha érted, hogyan gondolom. :)

2015. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

ha egész nap otthon gépezik és várja hogy az anyukája kivigye a szennyesét és főzzön rá,mosogasson el utána,akkor igen,még nagyon gyereknek tartom.

de ha már dolgozik és van fogalma a világ dolgairól akkor felnőttnek tekintem. és gondolok itt ilyenre is ,hogy ne haljon éhen egyedül,mégha otthon is él kezdődjön meg a leválás időszaka,el tudja intézni egyedül is a dolgait.

persze megeshet,hogy valaki ennyi idősen még egyetemre jár. ettől függetlenül tekinteném még felnőttnek,ha olyan a viselkedése,vannak céljai .


és lehet közhely,de nagyon meg tudja változtatni az embert akár a nyári munka is. és a felelősségtudat is fontos.



biztosan lesz olyan válasz,hogy addig gyerek valaki amíg otthon lakik.ebben nem értek egyet,attól nem lesz valaki felnőtt,hogy vesznek neki lakást,fizetik a rezsit és minden nap rendelhet kaját.(nem irigységből mondom)

de otthon élve is viselkedhet valaki felnőtt módjára.(Sajnos a mai világban 1 fizetésből nagyon nehéz külön költözni)



Szóval összességében nagyon helyzet függő.De valakivel már 1-2 beszélgetés során el lehet dönteni ezt .

2015. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
nem, a családodnak van igaza
2015. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%

Én 28 éves vagyok, szóval azt mondom, nem számít gyereknek. (az más kérdés, hogy ha azt kérdeznéd, hogy egy '93-ban született gyereknek számít, tuti rávágnám, hogy igen :D )

Ha 48 éves lennék, akkor már biztos azt mondanám, hogy gyerek (mivel a saját gyerekem kb. akkor lesz annyi, és ugyebár egy szülőnek a gyereke akárhányévesen is "gyerek" marad)

2015. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

22:05

27 éves is lehetnék, ha nem halt volna meg anyukám első gyermeke "embrió-korban".

2015. aug. 26. 22:08
 9/19 A kérdező kommentje:
Igaz, akkor sem "én" lennék.
2015. aug. 26. 22:11
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

Ha dolgozol, eltartod magad, de minimum adsz otthon le a fizudból, azon kívül tkaarítasz magad után és házimunkázol, felelősséget válallsz a tetteidért, úgy nem.

ha anyu-apu eltart, herézel otthon és jódolgodban semmit se csinálsz, na akkor gyerek.

2015. aug. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!