Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy egyetemista milyen szinten...

Egy egyetemista milyen szinten várhatja el a szüleitől, hogy tanulmányai során anyagilag támogassák őt?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, albérletben élek. Viszonylag sok időm elmegy munkával, hogy fent tudjam tartani magam, és kitudjam fizetni a havi 35000 Ft albérleti díjat, a szüleim anyagilag semmivel sem támogatnak. Ha hazajárok időként, jól megpakolnak élelemmel, ami max. 2-3 napra elegendő. 2-3 hetente járok haza, szóval nem túl kielégítő. Lényegében teljesen önellátó vagyok. Havi 60-70e Ft-ot tudok összekaparni munkával, viszont azt érzem nem bírom tovább, nagyon kevés időm jut az egyetemre. Minden teljesen a tanulás rovására megy... A szüleimtől egyszerűen nincs kedvem, és pofám kérni... Ha továbbra is ennyit kell melóznom, attól tartok bukni fogok az egyetemen...Egyszerűen kiveszi az energiám a munka, és nincs elegendő időm.

2015. nov. 10. 19:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%
elvarni szerintem nem lehet semmit.
2015. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%

Annyi támogatást várhatsz el, amennyire futja, és amennyit jó szívvel adni tudnak. (néha ez a kettő erősen különbözik)

off: kb. havi 25 ezret tudnál spórolni, ha az albérlet helyett koliban laknál. Akkor a munkád kevesebb , az időd pedig több lenne.

2015. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
24%
Van a világon diákhitel is.
2015. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%

Annyit lehet elvárni, amennyit tudnak adni úgy, hogy ne legyen nekik megterhelő.

Én nem tudom, hogy neked milyen anyagi körülmények között élnek a szüleid.

Minket anyukám egyedül nevelt, így semennyire sem tudott támogatni anyagilag, és nem is vártam volna tőle, hiszen tudtam, hogy nincs miből, úgyhogy én inkább levelezőre jelentkeztem és dolgoztam mellette főállásban.

2015. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
65%
Ha se kedved se pofád nincs kérni, akkor mégis mit vársz? Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Azt sem mondtad, hogy egyáltalán megengedhetik-e maguknak. Ösztöndíj, hitel szóba sem jöhet?
2015. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 DuplaKV ***** válasza:
82%
Én nem várok el semmit, és örülök, hogy a szüleim saját akaratukból támogatnak. Nekem a szüleim kifizetik a albérletemet, de minden mást önerőből kell előteremtenem. Maximum még akkor adnak pénzt, ha váratlan kiadásom (pl.: betegség miatt drága gyógyszer, valami tönkremegy és szerelőt kell híni, stb.) akad. Ételt én is kapok, ha haza megyek, de sajnos csak 3 havonta tudok menni,mivel az ország másik felében tanulok.
2015. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
A te "bajod"..hát kössz :) Köszönöm a válaszokat, egyébként nem várom el a szüleimtől, hogy eltartsanak, általánosságban kérdeztem..és tudom azt is, hogy az én bajom. Azért is dolgozom, hogy ne keljen kéregetnem tőlük, sosem kértem semmit tőlük. Viszont az érzem változtatnom kell, mert nem bírom tovább, úgyhogy erősen gondolkodom a kollégiumon.
2015. nov. 10. 19:38
 8/36 anonim ***** válasza:
40%

Hitelt ne.

Egyrészt a diákhitel átverés - nekem is volt anno, aztán mire elérkeztem oda, hogy el kell kezdenem törleszteni addigra 3x-os kamatot számoltak fel mert kormányváltás történt és a másiknak nem tetszett a "kedvezményes" kamat, úgyhogy szépen be is szüntette -, másfelől pedig az ember ne úgy kezdje el a pályáját, hogy egyből hiteltörlesztés.


Elvárni ilyen dolgot nem nagyon tudsz, de én azért nyilván elbeszélgettem volna a gyerekemmel, hogy akkor hogyan tervezi, miből fogja fizetni, stb. stb.


Kollégiumi lehetőség nincs, vagy kicsit olcsóbb albérlet? Gondolom így is csak ágyazol, de lehet, máshol 5000-ért olcsóbb, ilyen keresetnél az is számít.


Albérlettársaidnak nincs ilyen gondjuk? Ha összefognak az emberkék, akkor sok dolgot ki tudnak találni és tudnak itt-ott okosba spórolni.


A csóró egyetemista Magyarországon mindig is jelenség volt. Emlékszem volt olyan lakótársam amelyik még borotvahabra is sajnálta a pénzt, helyette 50 forintos szappannal borotválkozott.

2015. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
56%
Én elvárom, ha pofátlanság ha nem. Én is segítem őket ahogy tudom és a későbbiekben is fogom. Ellenben ha albi helyett egy jó koliba mennél, ami nem ingyenes, de olcsóbb akkor tudnál spórolni. Az egyetemi koleszok között is van olyan, amelyben jó feltételek vannak pl két szobánként saját fürdő, korszerű bútorok stb. :D Én a helyedben tuti puhatolóznék legalább havi 10-15 ezer forintért. Engem hála Istennek támogatnak, de felvettem egy adag diákhitelt mert nem szeretek nélkülözni és itt nem a luxus dolgokra gondolok. Majd vissza fizetem magam. A szociális dolgokkal is lehet ügyeskedni az is pár ezer forint... Én az albit hagynám ott egy jó egyetemi koleszért ami havonta legalább 10 ezer forint megtakarítás lenne. 22/f/egyetemista. :D Sok sikert nemsokára vizsgaidőszak :)
2015. nov. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
38%
elvárni nem lehet, de talán kérni néha egy kis pénzt elmagyarázva a szituációt nem pofátlanság. az albérlet ilyen helyzetben luxus, keress kolit, havi 8-9ezerért már rendesek vannak.
2015. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!