Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővéremet mindig is jobban...

Nővéremet mindig is jobban kedvelte. Mit tegyek, hogy engem is így szeressen?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok, a nővérem 18 éves lány. Apukánk nagyon sokat dolgozik, egy héten 6x este ér haza. Amikor itthon van építi a házat, fát vág, stb. Anyukánk mindig is jobban kötődött a nővéremhez. Vele megy győrbe vásárolni (velem is néha..), minidg mindenhová együtt mennek. Testvéremmel jó a kapcsolatom, de lehetne jobb is. Egyszer beszélgettünk erről a nővérmmel. Nem tudom már hogy jött szóba, de ő is egyet értett azzal, hogy anyu őt jobban szereti, engem meg apa.

Most dec.20.-án ki megyünk bécsbe apával. Először a nővéremet és a barátját hívtam. Azt mondta anya, hogy nem enged ki velük mert ugye ott vannak a terroristák. DE apával meg ki enged.. most akkor csak a nővéremet félti?! Amikor úgy gondolja, bánt engem szavakkal. (Tesó) de ha én vissza szólok neki rossz vagyok, és én vagyok lecseszve. Ha tetszik nekem valaki, azt mondja anya, hogy még nincsenek érzéseim. Egyszer, volt egy fiú akivel össze jöttem, nagyon aranyos volt, anya is szerette. Aztán nem tudom mi történt, de hozzám vágta, hogy menjek vissza hozzá akkor ha majd lesznek érzéseim.. én azt feletlem, márpedig szeretet hiányos vagyok. mert egy gyereknek nincsenek érzései?? Egyáltalán nem vesz komolyan. Soha nem volt jó a kapcsolatunk. Mit tehetek minimum azuügyben, hogy komolyan vegyen?


2015. nov. 22. 13:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

sajnálom, hogy ez van, és együttérzek veled.

szerintem nem tudsz mit tenni, mert az anyai szeretetet nem ki kell érdemelni, hanem az egy feltétel nélküli szeretet. Próbálj azokra az emberekre koncentrálni, akik szeretnek téged. (Apukád, nagyszülők, nővérek), és tőlük próbálj elég szeretetet begyűjteni. Nem a te feladatod, hogy küzdj az anyukád szeretetéért. Ne hibáztasd magad. Felnőttként meg fogod érteni, hogy ez nem a te hibád.

2015. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
*nővéred
2015. nov. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy nekem most van szeretetre szükségem. :) apa anyukája mama, nagyon szeret engem. Viszont anya anyukája soha nem szeretett így.. anyai ágon utálnak:D nem tudom,mit vétettem. A többi rokon messze lakik tőlünk. (Nyúl, szociális otthon)
2015. nov. 22. 13:45
 4/19 anonim ***** válasza:

semmit sem vétettél. Veled minden rendben van. Sajnos a felnőttek nem tökéletesek. Tudatosítsd magadban, hogy te okés vagy, és szerethető vagy. Ha anyukád nem megfelelően beszél veled, légy tudatában, hogy az nem a te hibád. Fontos, hogy tudd ezt, hogy minél kevesebb sérülés érjen, és minél egészségesebb felnőtt váljon belőled. Magadban ne adj neki igazat, ha szid téged.

Sajnos sokan vannak, akik nem kapnak megfelelő/elegendő törődést, sőt, megkockáztatom, az ilyen emberek/gyerekek vannak többségben. Ez sosem a gyerekek hibája, nem ők voltak "rosszak".

A szülő feladata, hogy szeretetet adjon, és megfelelően gondoskodjon a gyerekéről, nevelje, irányítsa.

Próbálj több időt tölteni a nagymamáddal.

2015. nov. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz mit tenni, vannak ilyen emberek.

nálunk is ugyan ez volt, nővérem és köztem 7 év korkülönbség van.

nővérem mindig mindent megkapott, csak kinyitotta a száját és már meg is vették neki anno a discman lejátszót 70 ezerét, pedig anno az nagy pénz volt ám. (1994)

de ez csak egy példa, bármit kért azonnal megkapta, márkás ruhák, zsebpénz stb.

én meg mikor hasonló korba kerültem mint a nővérem mikor "megkapott mindent", én örültem ha évente egy 3000 forintos kínai cipőt kaptam, amibe középiskolába jártam.

emlékszem még ragasztgattam az alját, mert lyukas volt és beázott télen, és hiába mondtam hogy mindig fázik a lában, mégse kaptam újat "jó az még nincs annak semmi baja, nem kell a pocsolyába lépkedni" -mondták ezt a latyakos téli időben, mert bakancsom sem volt, csak az az egy lyukas kínai cipő.

pedig volt pénz, mert vállalkozása volt a szüleimnek, de mégsem kaptam töredékét sem annak a törődésnek és szeretetnek mint amit nővérem kapott.

most pedig csodálkozik anyám és apám, hogy nagy ívből szarok a fejükre, és csak akkor beszélek velük, ha ők keresnek engem.

én meg is mondtam felnőtt fejjel a szemükbe, hogy tudtam nagyon jól hogy nem szerettek annyira mint nővéremet, és ne csodálkozzanak ha most ennek a levét isszák.

egyébként az a jellemző, hogy az első gyereket mindig jobban szeretik, főleg ha nagy a korkülönbség.

de a normális szülők nem mutatják, és nem éreztetik ezt a kisebbik gyerekükkel.

ugye itt a normálison van a hangsúly.

2015. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem túlspilázod.

A nővéred jóval idősebb, vele több dolgot meg tud beszélni anyud, mint veled, aki még gyerek vagy. Gondolom, elég magányos lehet ő is, ha apud ennyit dolgozik, jólesik felnőttel beszélgetnie. Az, hogy a nővéredet nem engedi ki a fiújával, téged viszont apuddal igen, nekem inkább azt jelzi, hogy apud felnőtt, erős, megbízható férfi a szemében, aki meg tud védeni téged váratlan helyzetekben, a srác pedig még fiatal, bepánikolhat, magát menti előbb, nem a nővéredet.

Az érzéseket pedig szerintem a szerelemre érthette, gyerekkorban tényleg inkább rajongás van még, egy kis tetszés, egy kis izgalom, de elég távol áll ez még a valódi, mély érzelmektől, amiket majd idősebb korodban érezni fogsz egy fiú iránt.:-)

A nővéred 3-4 éven belül valószínűleg kirepül a fészekből, vagy legalábbis sokkal inkább a maga életét éli, addigra te is érettebb, komolyabb leszel, meglátod, egész más lesz anyuddal a kapcsolatod. Ne szomorítsd magad olyasmivel, aminek szerintem nincs igazán alapja.

2015. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
"Túlspirázza"?... hm. Nekem erről más a véleményem. Éppen a minap hallottam a rádióban, a depressziósok közül sokan mondják, ha anno nem kezeli őket orvos, csak a családtagok "szedd össze magad"-megjegyzéseit hallgatják, azóta már biztosan nem élnének. A probléma elbagatellizálása nagyon jellemző az ilyen családi dolgokban is. Igen, van olyan, hogy egy szülő nem csak hogy kevésbé, de akár egyáltalán nem szereti valamelyik gyerekét. Nem minden anya olyan, amilyen a "nagy könyvben meg van írva". Lehet szó féltékenységről is akár. Vannak ilyen tabu-témák, sajnos. Nem beszélünk róla, mert "nem illik ilyet mondani egy anyára", aztán csak nézünk, mikor a gyerek elkallódik - akármit is jelentsen ez a különböző esetekben. És bármit is tanácsolunk, egy gyerek soha nem fogja megérteni, miért szeretik őt kevésbé mint a másikat. Legyen akárhány éves is, ez fájni fog. Kivétel, ha a szülő változtat. De az nem jellemző. (U.i.: engem az győz meg ebben a kérdésben, hogy a nővér is ugyanezt mondja... szerinte is a húgát kevésbé szereti az anyjuk.)
2015. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem, túlspiLázza.:-)


A kérdező kamaszkorban van, 12 évesen ez egy nagyon jellegzetes kérdés. A nővére, akivel "lehetne jobb is a viszonya", azt mondta, hogy őt az anyjuk szereti jobban, a kérdezőt meg az apjuk. Vagy így van, vagy pedig a nővér meg apura féltékeny...

Arról szó nincs, hogy a kérdezővel rosszul bánna az anyjuk, csak arról, hogy a nővérrel bizalmasabb a kapcsolata - ami egyébként teljesen természetes, az életkorukat és a körülményeket figyelembe véve.

nem gondolom, hogy a kérdezőnek az segít, ha még rá is dobnak a féltékenységére egy lapáttal, depresszióról meg életre szóló lelki sérülésekről vizionálnak. Aki látott már közelről olyan családot, ahol hasonló korkülönbség van a tesók között, és valamelyik éppen kamaszodik, pontosan érti, miről van szó. Halálbiztos vagyok benne, hogy 6-7 évvel ezelőtt a nővér nyifogott, hogy a kishúgával többet foglalkoznak, jobban szeretik.

2015. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

#8

nem csak a saját szemszögedből kell nézni a sztorit.

lehet hogy igazad van, de ez kevésbé jellemző, amit te állítasz.

gondolom van bőven benned elfogultság, mert lehet te is szülő vagy stb, de hidd el, hogy ez nagyon is létező probléma, hogy a szülő bizonyos okok miatt nem szereti egyenlőképpen a gyerekeit.

igen nehéz ezt beismerni, hogy így van, de attól még tény és az is marad.

sok szülő képes akár egy életen át abban a hitben ringatni magát, hogy ő igenis egyformán szerette a gyerekeit, holott ez csak egy olyan hazugság, amit már saját maga is elhitt az évek alatt.

egy 12 éve már nem annyira gyerek, mint hisszük, főleg a mostani fiatalok a gyorsuló élettel sokkal hamarabb "felnőnek" és fogékonyabbak lesznek az információ befogadására.

régen egy családban nem sok esély volt más családok mintáját nyomon követni, mivel az életkörülmények ezt nem mindig biztosították.

manapság pedig már pl. akár a fészbúkon is nyomon követheti egy-egy fiatal, hogy más szülők hogyan viszonyulnak a gyerekeikhez, könnyen vehet családmintákról példát akárhonnan.

régen meg max akkor jött rá hogy el lett baxva az élete a szülei miatt, amikor már felnőtt.

sajnos nagyon is nagy probléma manapság a szülő gyerek kapcsolat megromlása, és a másik sajnos, hogy ez leginkább nem a gyereken múlik.

2015. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát akárhogy is legyen, mindig is rossz anya volt. Kivételezett velünk, és ha rákérdeztem anno, hogy ez miért volt (valamelyik beszólására) én lettem a hibás. Vagy ha azt kérdeztem, hogy őt jobban szeretni-e, azt mondta, rosszul fogom fel, és kiabált. Ilyenkor nem az lenne a normális, hogy kimutatása?

nem tudoom.. sokkal erettebbnek érzem magam, mint amennyi vagyok.

2015. nov. 22. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!