Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom gyűlöli a Nővéremet....

A párom gyűlöli a Nővéremet. Állandó vita és veszekedés tárgya. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A testvéremék elég rossz anyagi körülmények között élnek,4 gyerekkel, ebből 2 már saját életet él 2 pedig még velük van tanulnak.Édesanyám sokat segít nekik anyagilag, és én is mert a lakásomban laknak de csak a rezsit kell fizetni nekik.A párom szerint mindenkit csak lehúznak anyagilag, és várják, hogy más segítsen nekik. Sokat veszekszünk ,ez miatt sokszor napokig nem beszélünk.A testvéremet elmondja minden......(had ne írjam le)Mit csináljak, nekem csak a testvérem van és az édesanyám, nagyon messze élünk tőlük .A páromat is nagyon szeretem,hogy teremtsek békét.Így nem lehet élni.Nálatok volt esetleg hasonló szitu, hogyan oldottátok meg??
2014. márc. 26. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Csereld le a parod.
2014. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak annyit írtál le, hogy a testvéredék rossz anyagi körülmények között élnek. Azt nem írtad, hogy milyen a testvéri viszony köztetek. Akkor is jóban lennétek, ha nem segítenéd őket anyagilag? Egyébként számíthatsz rájuk, nem pénzben értem?


Ezek szerint te messze élsz a pároddal, nem abban a városban, ahol a lakásod van. Akkor miért fáj neki, ha használják? Ezen kívül pénzben is segíted őket?

A pároddal mióta vagy együtt? Albérletben laktok, vagy saját házban? Be tudsz szállni a kettőtök közös kiadásaiba úgy, hogy sokat segítesz a testvérednek? Ezt leszámítva jól megvagytok a pároddal?


Nem tudom, mit tennék, ezeket a válaszokat azért tudni kellene, hogy valaki objektív választ adjon.

2014. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Külföldön élünk,anyagilag nem segítem őket,jó viszonyban vagyok a testvéremmel.Dolgozni nem dolgozom, a gyermekemmel vagyok itthon.

A veszekedést leszámítva jól megvagyok a párommal öt éve.

2014. márc. 26. 16:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem, hogy miert zavarja ez a parodat, ha egyaltalan nem erinti ot a dolog. Vagy kellene neki a lakasbol szarmazo penz (pl kiadni alberletbe stb)? Mondd meg neki komolyan, hogy szalljon le a temarol, mert semmi koze hozza, es fenyegesd meg, hogy elhagyod, ha nem fejezi be - a segitseg ingyen van, nektek nem kerul semmibe, sot lakik valaki a lakasban (allagmegovas + allando koltsegeket fizetik, amiket akkor is kene, ha nem lakna benne senki, pl kozos koltseg) Ahhoz, hogy a novered hogy el, neki semmi koze.
2014. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
A párod pénzén segítesz a nővérednek?
2014. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mégis miben segitesz?Csak a lakàs miatt nem veszekedne veled a férjed!

Melyik orszàgban vagy?

2014. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

"A párod pénzén segítesz a nővérednek?"


Ahogy látpm, nehézségeid vannak a szövegértelmezéssel!!! A kérdezö NEM a párja pénzen segít a növérének, hanem megengedte, hogy a kérdezö lakásában lakhasson a növére!!!!

2014. márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es.

Félreolvastam, tudod, van ilyen.

Amúgy egy felkiáltójel is elég. :)

Relax

2014. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%

Mivel eltartott vagy, függő helyzetben, kölyökkel a nyakadon, külföldön, nemigen tehetsz semmit. Fogadd el, hogy a párod utálja a nővéredet - ez az ő érzése és az ő dolga. Megjegyzem: én teljes mellszélességgel őt támogatom ebben a témában. Ki nem állhatom az élősködő, nyavalygó, másokra csavarodó, tehetetlent játszó embereket.


Mondd meg, de őszintén: te hogyan érzel a nővéreddel kapcsolatban? A te lakásodban laknak. Őket támogatja anyuka, téged nem. Most ne gyere azzal, hogy jaj, ők milyen szegények - lelkileg igen, de másként most nem számít -, csak arra gondolj, hogy mindig a te KÁRODRA a testvéredet segíti anyuka.


Te nem gyűlölöd a testvéredet? Már megbocsáss, de akkor veled valami baj van. A saját valós érzelmeid elől is menekülsz.


Te csak ne teremtsd békét, nem a te dolgod. Inkább gondolkodj el a te valós érzelmeiden és állj a párod mellé. Neki van igaza, az nem is vitás.

2014. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A te lakasod, azt csinalsz vele amit akarsz, ha neked tetszik voroskeresztet jatszani, jogod van hozza.


Viszont ha a parod tartja el a csaladot es teged joreszt, akkor valahol jogos az elvarasa, hogy elsodlegesen a sajat csaladodat segitsd es ne a rokonsagot tomd.

Mert azt a lakast ki is lehetne adni, es igy attol a jovedelemtol a te csaladod esik el.


Ami a szuleidet illeti az mas, ok nyilvan azt segitik aki inkabb raszorul, ez is ertheto.

2014. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!