Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha irigy vagyok a...

Normális, ha irigy vagyok a tehetősebb családokra?

Figyelt kérdés

Szegény családból származom. Most se vagyunk eleresztve, mert a párom diák, hiába dolgozik, jóval a minimálbér alatt kap így is. Nekem volt teljes állásom, de a párom valamiben nem értett egyet a főnökömmel, ennek hangot is adott, engem meg kirúgtak.

Szóval, most már az én fizum sincs. Nem dolgoztam annyit, hogy bármilyen támogatásra jogosult legyek (itt külföldön 1 év ledolgozott kell hozzá, nekem még nem volt meg, mert előtte nem teljes állásban dolgoztam).

Az utolsó fizumból 2 havi lakbér és 2 havi étel jön ki, tehát 2 hónapom van munkát találni.

Tegnap a párom az egyik lány barátjával beszélgetett. A csaj meg megmondta, nem igaz, hogy olyan nehéz lehet munkát találni, hogy hónapokban gondolkodunk. Ő még igazából sosem dolgozott, mert eltartja a férje, szóval nem igazán lehet képben.

Eddig is irigykedtem, hogy nekik meg se kottyan, ha ő 10 ezrekért (Ft-ben) vesz valami rúzst vagy egyéb csecsebecsét, de amikor tegnap kiszámoltam, hogy az én havi átlag kiadásom 20€ (5000Ft), ami azt jelenti, hogy van, hogy egész hónapban semmi, van, hogy valami 3-4€-ért...szóval nem rendszeresen 20€, és ebből valahogy le kell faragni, amég munkanélküliként otthon meresztem a hátsóm, rendesen elkeseredtem az irigységtől.


Ez normális?


2015. nov. 23. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a párod nem normális. miért szól ő bele a te munkába? kicsit se érzi rosszul magát, hogy kirúgatott?
2015. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Valamilyen szinten normális, de ne menjen el ez durvább módba.

Nekem az exem volt ilyen, de nagyon extrém módon...

Az én szüleimnek is jól ment/megy és majdnem mindig segítettek nekem pénzbe, tárgyba stb.

Az exem meg naponta vágta s fejemhez, hogy én azt se tudom mi az, hogy éhezni és az összes ilyen ember mint én ki kéne rakni a tanyára, hogy éhezzen (na itt volt a szakítás)

Igazából lelkiszegény ember aki ebben éli ki magát, hogy akinek jobban megy annak beszól. Nem tudja lenyelni azt, hogy más szülei nem alkeszok és segítenek a gyerekeknek.

Ez a dolog annyira elhatalmasodott rajta, hogy azóta is (ismerősök elmondása szerint) még mindig ezzel van elfoglalva.

2015. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
hogy mer a párod rászólni a főnöködre kis diákmelós senki létére? nekem égne a pofámról a bőr ha miattam rúgnák ki a páromat. Nem lehet hogy b..szta a csőrét, hogy neked teljes állásod van és direkt csinálta, mert kisebbségi komplexusa van? én már nem 1 ilyet láttam.
2015. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos, hogy ez irigység, mert talán nem párosul személyes rosszindulattal. Legfeljebb a dolgok meg nem értése miatt kialakuló belső feszültség. Hosszú életem során egyértelműen azt tapasztaltam, hogy az emberek nagyon tudják "irigyelni" mások bizonyos szerencséjét, az életüknek pozitív irányú alakulását, miközben az ezekhez társuló negatívumokat, szerencsétlenséget hajlamosan figyelmen kívül hagyni. Mert olyan nincs, hogy az egyiknek csak a jó és a szerencse adatik meg, a másiknak meg az ellenkezője. Ráadásul sokan nem is képesek felfedezni azt, hogy szerencséjük van, így nem tudnak sok mindennek örülni.
2015. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem normális az irigység soha.


Lehet, hogy az adott lány semmit nem tett a saját jólétéért (nem kedvelem az ilyesmit én sem) de a férje megdolgozott érte. Nem tartom szép dolognak, ha valakinek a tisztes munkával megkeresett pénzére irigykednek.


Nem tudom hol élsz, de itt Németországban elmész egy Zeitarbeitsfirma-hoz és másnap kezdhetsz is valahol. A fizetés nem mesés de a semminél jobb...

2015. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2%
Azok akik tehetősek ma azok mind a család miatt
2015. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

2 honap alatt munkat talalni teljesen realis, sot. Veszmadarkodas helyett inkabb ird at az oneletrajzod es kezdj el ezerrel munkat keresni.


Amennyiben az a kerdezo vagy, aki mar 2 kerdest feltett arrol, hogy a baratja kirugatta, mert a munkahelyeden levo allando kihasznalas es feszultseg miatt mar az egeszseged kezdett el ramenni a dologra, akkor meg ideje lenne kilepni ebbol az elkepeszto teszetosza mulya passzivitasbol, amit kepviselsz. Inkabb hagytad volna, hogy kikeszulj, mert annyi ver nincs a pucadban, hogy kiallj magadert. Na ezzel a hozzaallassal valoban semmit nem fogsz elerni.


Ne irigykedj, azt az idot es energiat amit erre pazarolsz, inkabb hasznald arra, hogy aktivan tegyel azert, hogy jobban menjen az eleted.

2015. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Várjál, kitalálom: T eírtad a másik kérdést is, hogy jogosan rúgtak-e ki, amiért a párod felhívta a főnöködet.

Az irigység soha nem normális, mérgezi a lelket, és lehúzza a környezetedet is. Inkább dolgozz azon, hogy kerülj anyagilag jobb helyzetbe, ne pedig azon tépelődj, hogy más miért került oda.


És igen, a barátod nagyon gáz, komolyan elbeszélgetnék vele hogy ne szóljon bele a munkával kapcsolatos dolgaidba, különösen úgy, hogy neki csak valami nyomi diákmunkája van, és szemmel láthatóan fogalma sincs róla, ezeket a dolgokat a felnőtt bácsik és nénik hogyan szokták intézni.

2015. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

"Normalis"nak nyilvan nem normalis az irigyseg, de sajnos nagyon is emberi.

En is szegeny csaladbol szarmazom, a csaladbol elsonek kerultem felsooktatas kozelebe, es apam vert izzadt hogy egyetemre mehessek, es en is megtettem mindent amit tudtam (kituno kozeli eredmeny, maximalis osztondij, Koztarsasagi osztondij).

Nagyon buszke vagyok ra, es halas vagyok erte. Pedig orokolni nem fogok semmit magas vernyomason meg cukron kivul, mert sajat ingatlanrol nem almodhatunk, most is azert dolgozom kulfoldon, mert igy ki tudtam hozni magammal apamat, es ki tudok venni egy eleg nagy lakast a csaladnak, amit otthon egy fizetesbol eselytelen volna.

2015. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom, melyik országban vagy, én 1 hónapja jöttem ki külföldre, és már 2 hete dolgozok, pedig csak itt kint kezdtem el munkát keresni. Én egy bárban dolgozok, nagyon szeretem, nagyon laza munka, csak heti 3 napot kell dolgozni, összesen kb. 25 óra, és kényelmesem megélek a fizetésemből, 2-3 hetente simán megvehetek egy-egy ruhát vagy sminkcuccot, vagy ami megtetszik. Szóval szerintem ahelyett, hogy irigykednél másokra, inkább állást keress, hidd el, lehet találni. Ha kell a pénz, bármilyen munkát el kell vállalni, és mivel nálatok egyikőtök minimálbér alatt keres, a másik pedig semmit, feltételezem, hogy kell a pénz. Ha máshol nem is találsz állást, hotelban, étteremben mindig van munkalehetőség. Később pedig még mindig lehet váltani, ha nem jó a munka.
2015. nov. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!