Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mennyire zavart, ha a...

Titeket mennyire zavart, ha a párotoknak sokkal tehetősebb a családja? Mennyire fura az ha a lánynak van pénze, míg a srác "csóró"?

Figyelt kérdés

Egy éve van egy barátnőm, mindketten most kezdtünk el dolgozni egyetem után. Nekem kb. nincs semmim, neki vett az édesapja lakást, még most is utal a számlájára évi 1 milliót (gazdálkodó ha befolyik a pénz akkor mindhárom gyerekének letesz ennyit). Ebből vett autót is, és van elég szép félretett pénze. Most hogy keres már nem is kell hozzányúlnia annyira.

Igazából most szembesültek azzal mennyi pénze van az apjának, most mentünk le, mutatott be (elváltak a szülei az apjával még nem találkoztam). A pénz letételt is most mondta el.

Engem eléggé zavar ez a dolog. Mi van ha együtt maradunk, családunk lesz. Mit teszek én hozzá az ő pénzéhez? Élünk majd az ő házában stb..

Velem van a gond, hogy ez zavar?



2013. ápr. 8. 10:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
16%

ilyen nővel ne kezdj, mert hosszútávon csak rossz dolog lesz belőle, ha elmúlik a szerelem, és veszekedések lesznek, szted nem jön elő ki mennyit keres, mit tesz le az asztalra

én is voltam ilyen helyzetben mint te, sőt volt h kihallgattam mit ebszélnek rólam, és bizony a lové volt a fontos szempont h kinek mennyi van

mindenki maradjon a saját kategóriájánál

saját példám, összejöttem egy nagyon gazdag "üzletasszonnyal"

mindig mentünk össze vissza az országban, külföldön, ragaszkodott hozzá , h ő fizessen hiszen havonta 7 számjegyű összeget kereset, kaptam tőle az egyik saját autóját is használatra, szállodákat fizette...stb.

amikor kihűlt a szenvedély jöttek a veszekedések, és bizony előjött h ki mit tesz le az asztalra, egyik este mikor nem jött haza mert dolga volt, összzepakoltam és otthagytam,

soha ne kezdj gazdag nővel ha neked nincs lovéd

2013. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%

Mi is így vagyunk.

DE


Mindkettőnknek jól fizető szakműja van,viszonylag jól keresünk,így még a saját fizunk sem költjük el,nemhogy amit kapunk plusszba.

Így nem zavaró.

Nem tehetek arról,hogy anyámék nem milliomosok,megélnek,segitettek lediplomázni,de ennyi,örülök ennek is.

Sőt,én szüleimnek szoktunk venni ezt-azt,megtehetjük (új hűtő,mosógép,amikor megyünk bevásárolunk)

2013. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg ha problémája lenne a barátnődnek az anyagi helyzeteddel, akkor az az egy év alatt kiderült volna. nem hiszem, hogy akkor egy éve együtt lennétek. A legjobb lenne, ha beszélnél erről a barátnőddel, hogy ő hogy látja. Mert attól, hogy ennyi mindent megkap az apjától, még lehet normális nő, még ha ez hihetetlenül is hangzik.
2013. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

A fizetésünk nekünk is hasonló. Egy szakon végeztünk (innen ismerjük egymást). Csak nekem dolgozni kellett mellette, hogy eltartsam magam nem tudtam félretenni. Szóval most egyenlő esélyekkel indulnánk, csak neki kb. már mindene megvan. Amit nem irigylek tőle, csak nem tudom hogy jó e ez így nekem.


A nyaralás is egy jó példa volt. Én pl. nyáron dolgoztam, ő pedig kétszer nyaralt külföldön, egyszer az apjáékkal, egyszer a barátnőivel. Egyébként jó fej lány, nem kérkedik a pénzével. Nem hiszem, hogy valaha a fejemhez vágná, bár sosem tudni mit hoz a jövő

2013. ápr. 8. 11:00
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
A férjem volt régen hasonló helyzetben mint te. Kaptunk egy házat a szüleimtől mikor össze akartunk költözni, meg még más segítségeket is. Ő nem nézte ezt jó szemmel, sokat gondolkodott, vacilált hogy elfogathatjuk e. Én felvilágosítottam hogy nem fogok hitelt felvenni csak azért mert ő nem akarja elfogadni. Én vagyok az egyetlen unoka normális hogy a nagyszülők is odaálltak. Meg kellett szoknia a helyzetet, de én nem voltam hajlandó lemondani a házról "ilyen hülyeségek" miatt. A férjem keményen dolgozik és sokat letett az asztalra, mindig szerette a családom de bebizonyította hogy nem élősködik , nem a pénz miatt van velem. Te is ezt teheted, azt nem várhatod hogy lemondjon mindenről, hisz úgy is ő örököl. Mi magunk is spórolunk sikerült már egy jó kis összeget csak nekünk összetenni, így már jobban érzi magát.A saját pénzünkből veszünk nagyobb dolgokat stb..Ha mégis kapunk pénzt azt betesszük a megtakarításba és így hogy már van közös megtakarításunk nem olyan gáz neki.én azt mondom ha adnak el kell fogadni. És arra gyűjtök hogy én is így odaállhassak az unokáim, gyerekeim mellé. Hogy kitudjam majd nekik én is fizetni a tandíjat.
2013. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Persze, hogy normális :) Ezért is is vagyok vele. Én elhiszem, hogy az én fejemben vannak a gondok, ezért is kérdeztem hogy más hogyan állna a dolgokhoz.
2013. ápr. 8. 11:01
 7/32 anonim ***** válasza:
67%
Az én első férjemnek milliomosok voltak a szülei, de nem kaptunk tőlük semmit "csak úgy". A férjem munkanélküli volt, és én tartottam el a családot. Aztán amikor elváltam tőle, nem fizetett gyerektartást se. Ennyit a gazdag szülők gyerekeiről.
2013. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Azt persze én sem várnám el tőle, hogy visszaadja a pénzt, bolond lenne. Ha a szüleim tudnának adni én is elfogadnám. Lehet csak túlbonyolítom. Jó pozitív példákat is olvasni.
2013. ápr. 8. 11:05
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vág fel a pénzével, nem szórja eszeveszetten, hanem normális, akkor mi a gond?

Természetes, hogy a szülő segíti a gyerekét, ki mennyit tud. Ha ő ennyit adhat, most ne adjon, mert téged zavar?

Szerintem, ha szeretitek egymást, és a lány maga nem anyagias, tehát őt nem zavarja, hogy neked nincs annyi, akkor ennek nem is kellene témának lennie.

Vagy esetleg jobb lenne, ha egyikőtöknek se lenne? Akkor meg feltehetnéd azt a kérdést, hogy mit csináljál, nem tudtok összeköltözni, nem tudtok találkozni sem, nincs programra... Az jobb lenne?

2013. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
82%
Első meg kérdező , emberek , szerintetek ezaz ami igazán fontos? Nem kaszt rendszerben élünk könyörgöm
2013. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!