Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyermekei!...

Elvált szülők gyermekei! Szoktatok irigykedni a 'normális családokra'?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert a múltkor beszéltem 2 csajjal, akiknek elváltak a szüleik.(Akkor ismertük meg egymást), megkérdezték, hogy nekem elváltak-e, mondtam hogy nem. Unokatesóm ismerte az egyik lányt, és azt mondta, hogy örül annak, hogy csak az anyjával él, mert nem szerette az apját, és különben is jobb így neki. Ennek ellenére mindketten úgy néztek rám, hogy még én is majdnem elbőgtem magam. Az érdekelne, hogy ti is szoktatok-e irigykedni/gondolkozni azon, hogy mi lenne, ha, vagy elfogadjátok azt, ami van?
2011. márc. 27. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Inkább csak az anyagiak miatt. Nagyon sok barátnőm meséli hogy mennyire utálja az apját,meg h nem tudja elviselni. Én 10 évig kellett elviselnem az "apámat",örülök hogy végre elhúzta a csíkot! Inkább anyu az aki nem is irigykedik,csak rosszul esik neki mikor lát más családokat (apa,anya,gyerek kézen fogva). Egy kicsit nekem is rosszul esik az hogy nincs apám,és csak anyu az akiben megbízhatok,akit nagyon szeretek. Ha kevesebb pénzből is,de jobban kijövünk mint anno apámmal. Boldogabbak is vagyunk,bár sokszor nehéz a tesóimat fegyelmezni.
2011. márc. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
"Én 10 évig kellett..." javítok:nekem
2011. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
próbálj meg pl elfogadni egy olyan nevelőszülőt aki zaklat lelkileg és szexuálisan..nem egyszerű,hidd el..én nagyon tudok annak örülni ha valakinek a szülei békességben és boldogságban élnek,ez is kellene,hogy legyen a természetes...de persze van az a véglet is amikor pl az apuka veri a családot és az anyuka nem mer elválni...vagy pl pont ezért válnak el és akkor nyilván az a jobb és annak lehet örülni...én pl csak akkor lehetek lelkileg szabad és nyugodt ha a nevelőapám meghal...vagy a világ másik végére költözünk tőle,ahol nem tud zaklatni...de ezt egyelőre nem tehetjük meg...ha csak sima válás lenne,semmi bajom nem lenne...de így nincs egy nyugodt éjszakám 5éves korom óta...ezt nem lehet elfogadni
2011. márc. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Én örülök hogy a szüleim elváltak mert rossz volt a kapcsolatuk. De jobb lenne egy normális és egész családban élni. Mert tényleg nagyon-nagyon hiányzik egy IGAZI otthon. De nincs és ez szörnyű. A szüleim rossz kapcsolata nálam sok mindenre hatással volt, emiatt én is beforduló lettem, mert otthon folyton feszültség volt, mentek a veszekedések. Remélem mostmár sikerült túljutnom ezen.
2011. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

ma 17:43

Szólj a gyámügynek, egy tanárnak anyukádnak, ez szörnyű.

2011. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Bár a szüleim nem veszekedtek,mégis elváltak..Nekem ez így nagyon jó,és valahol örülök is annak,hogy elváltak.

Ha nem váltak volna el anyu még mindig apuval élne,és befásulna,unalmas lenne.Vidéken élnék,és bár mindenem meglenne,de csak egy srác lennék vidékről.

Így hogy elváltak(és mindkettőnek van kapcsolata) sokkal jobb.Apám még mindig vidéken él.Jó fej,és igyekszik mindent megadni amire szükségem van.Anyám fiatalodott,jó fej,vidám nő lett,és úgy döntött ideje másképp élni.Ő megteremtette az,hogy Angliában éljek,iskolába járjak. Mindent biztosítanak amire szükségem van--Az is tök jó,hogy a szüleim időben észre vették(7 éves voltam) hogy nem illenek egymáshoz,és barátságban,minden harag nélkül váltak szét.MA is tök jó barátság van köztük..Ha hazamegyünk nyaralni apámék mindig örömmel fogadják anyuékat..Apám élettársa is nagyon kedves,és anyu is kedveli,a nevelt apám,és az édesapám,meg tök jól elvannak.:)

Szóval én jól jártam,hogy elváltak.

18/F

2011. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Én nem. Igaz, nekem 17 éves koromban váltak el a szüleim, szóval gyerekkoromban nem tapasztaltam meg, hogy ez milyen. De ők jóban vannak azóta is, mondhatni barátságban.
2011. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is elválltak a szüleim 9 éves voltam és akkor még nem érdekelt mert egy alkoholista apa mellett nehéz volt élni de mostmár bánom és szoktam is irigykedni hogy bárcsak nekem is normális családom lenne de kívánni senkinek sem kívánom ezt szerintem sokkal teljesebb életet élnek azok a gyerekek akiknek mindkét szülője ott van vele! nekem ez a véleményem
2015. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!