Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már köztetek olyan, aki...

Volt már köztetek olyan, aki elment pszichológushoz, mert nehéz volt a szakítás, és nem tudta feldolgozni? Mit tud ilyenkor mondani?

Figyelt kérdés

2015. nov. 23. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy állsz hozzá a pszichológushoz, hogy az majd "mond valamit", és akkor minden megjavul, akkor semmi sem fog változni tőle és úgy fogod gondolni, felesleges pénzkidobás és nem jó semmire. A pszichológus nem azért van, hogy megoldja a problémákat, még csak nem is azért, hogy vigasztaljon és megnyugtasson. Katalizátorként tud működni abban, hogy te rendbe jöjj magadban, hogy elsajátíts olyan, testhezálló megküzdési stratégiákat, amelyek segítenek feldolgozni a problémákat, kezelni a stresszt stb.
2015. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát öö nem szerelmi témában, nekem a családommal voltak/vannak gondjaim és emiatt mentem el, nekem nagyon hasznos és hatékony volt. Addig is sok önfejlesztő könyvet olvastam, de mivel ez még egyénre szabottabb, nagyon sok dologra jöttem rá. Azt persze jó tudnod, hogy a pszichológus nem egy guru, ő nem mondja, mert nem is mondhatja meg mit kell tenned, mit hogyan csinálj. Ő egy katalizátor, segít megtalálni az erősségeidet, a gyengeségeidet, rávilágít olyan szempontokra amikre te nem is gondoltál mert ugye 20-30 év alatt már van egy sémád a világról, kapcsolatokról. De ha te is szeretnél változni és változtatni a dolgokon, akkor ez nagy segítség.
2015. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen. nagyon sokat segitett abban, hogy tisztássan lássam a helyzetet.
2015. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

Nálam jobb psziológust nehezen lehetne találni( MO-on nem lehetne) és mindig 100%osan boldog vagyok, nekem butaság lenne pszihológusoz mennem.

Mit tud? Rengeteg mindent amik függnek heyzettől is.

Ha problémád van, írj.

2015. nov. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!