Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők kiskorotokban vágtak...

Szülők kiskorotokban vágtak pofon titeket v, esetleg többet kaptatok? Hajcibálás. Térdenállás stb.

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Apámtól két pofont kaptam életemben, és mindkettőt megérdemeltem. Az elsőt, még kb. 10 éves koromban, nem mentem haza időben. A második volt az inkább hatásos: középiskolat első évében megbuktam. Apám kb. augusztus elejéig hallgatta, hogy én úgy sem megyek pótvizsgázni. Hatalmas pofont kevert le, melynek eredménye egy sikeres érettségi lett. Ha tehetném megköszönném neki, de sajnos már nem él.
2010. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
hiddel nem vagy egyedul amikor szuleim egyutt voltak apam vert minket mosmat elvaltak es anyam ver de annyi a kulombseg h nem csak pofokkal hanem brutalisan rug meg stb....
2010. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Húha, nekem párszor térden kellett állnom, a sarokban, mert sok butaságot csináltam. Szerencsére ezt a módszert már nem vetik be nálam, mert már nem vagyok annyira buta, de ezek az emlékek máig is bennem élnek. Egyszer meg anyu pofonvágott, teljesen jogosan, hiszen nagyon tiszteletlen voltam. Szerencsére mára megtanultam a leckét. Egyébként nem volt semmi brutális, ez puszta nevelő szándék, de sajnos kiskoromban még nem így láttam.
2010. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

engem apám vert... alkoholista állat,mindketten utáljuk,öcsém és én is,és anyám is. anyámmal elköltöztünk,mikor egyszer úgy kellett leszednie rólam,és még akkor is ütött volna... azt mondta én teszem őt tönkre,én rombolom a családot

én nemtudom,de mióta az eszemet tudom,ha hallottuk hogy jön haza mindenki pucolt be a szobájába...

hálistennek engem nem nagyon keres már,de anyámat és öcsémet néha telon igen(250kmre költöztünk). ha beszélek vele mindig megmondom neki,hogy kopjon le anyámról,olyankor nem keresi egy ideig... bármennyire is rosszul hangzik,hogy ilyet mondok egy undorító féreg az apám.

hjálistennek már külön élek,és párom mindezt elfeledtette velem...

16L

2010. márc. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
7%

Nálunk volt minden, vágódeszka, fakanál, gumiszíj (jó csípős), fapálca.

De mivel mindezek mögött éreztem a szeretetet és becsületre nevelés igényét, valamint hogy tiszteljem a szüleim értékeit vagy értékrendjét ezért szeretem anyukámat (főleg ő vert) a mai napig vele élek a feleségemmel. Hármasban szeretetben.

2010. márc. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem,talán 1-2 * ha kaptam pofont,a többi durva.DE lekiterrort kaptam a nagyszülőktől,utálták anyut és velünk űvöltöztünk,mi meg csak sírtunk,de hál istennek leszoktak róla.Néha van hogy elcsattan egy pofon,de a többi a durva,főleg ha nincs rá különösebb ok
2010. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Apámtól kaptam egyszer-kétszr, de nem sújosakat: eg segbe rúgás, két pofon és annyi. Anyámtól egyszer kaptam. 9 éves voltam, és egyszerűen taknyom, nálam egybefolyt. Arra a pofonra emlékszem tisztán, azért kaptam, mert elküldtem a francba. A többire nem tisztán emlékszem, talán azért, mert nem voltak elég erősek, hatásosak. :-))
2010. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért durva,hogy egy-két emberkét ennyire megvertek,főleg hogy nem tettek semmit,kívánom nekik hogy kitudjanak törni és normális boldog életet tudjanak élni.


Én csak nagyon ritkán kaptam 1-2 pofont,de joggal.Utálom azokat akik a gyengébbeket ok nélkül ütik-vágják,remélem visszakapják az élettől.A hajcibálás is durva,de az egyik ismerősőm most mesélte el,hogy kisgyerekként átment a szomszédba játszani és nem szólt,akkora pofont kapott,hogy orrából-szájjából folyt a vér,durva,akkor mit szóltak volna ha gyerekük olyan kulcsos lett volna mint mi,és oviba járástól kezdve egyedül csinált volna pár dolgot,meg a munka miatt sokszor egyedül kellett volna kisiskolásként egyedül lennie,szóval azért durva.Én nem 20 m-re jártam játszani,hanem km-ekre,ahogy a többi városi kölyök is

2010. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, így utólag átgondolva szerintem az apám kicsit túlreagálta a dolgokat, mert a legkisebb rossz cselekedetemért az alap három hatalmas pofon volt. Ha nagyon rossz fát tettem a tűzre, akkor bizony a három pofon után jött a erősebb testi fenyítés. Sajnos volt olyan, hogy egyszer a hátamon egy nagy kék kéznyom maradt és egyszer véletlenül rosszul ütött arcon és bevérzett a szemem. Igazából akkor, amikor ezeket a büntetéseket megkaptam, akkor nagyon rosszul esett, de másnap már nem nagyon érdekelt, akkoriban azt hittem, hogy ez mindenhol így megy. Úgy gondoltam ezekre, hogy biztos megérdemeltem. Pedig nem csináltam őrültségeket, sőt ezek a büntetések kb 2-szer vagy 3-szor történtek meg évente. Ő a nevelésnek ezt a módját gondolta jónak. kb 13 vagy 14 éves koromig ezeket a büntetéseket kaptam. Ezzel azt sikerült elérnie, hogy ember lett belőlem. De azt már mondtam neki, hogy ne nagyon gondolkozzon unokában, mert megutáltatta velem a szülői szerepet.

Zárásképp, még annyit, hogy ok nélkül sosem bántott.

2011. jún. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok ma a kislányom kapott pofont az arcara mert vissza beszèlt utána piros volt az arca 10 èves
nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!