Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon megkapom a magasabb...

Vajon megkapom a magasabb gyerektartásdíjat?

Figyelt kérdés

Gyerekem tartós beteg lett és 20ezer tartásdíjból nem jövünk ki, így gyerektartásdíj megemelés perben vagyunk,35 ezret szeretnék a gyerek szükségleteire. Megkapom a magasabb összeget úgy, hogy sajnos pont munkanélküli lett a per hatályosságát közvetlen megelözöen. Most akkor semmi esélyem, hogy megemeljék a tartásdíjat? ezt azért tartom igazságtalanságnak, mert ő bármikor dönthet úgy, hogy elmegy dolgozni, viszont az anyja nagyon szépen támogatja és esze ágában sincs elmenni. Viszont az anyja azt hazudja, hogy a megélhetésére csak 30ezret ad neki és fenntartja a lakását. És még az is neki köszönhető, hogy egyáltalán a 20 at fizetik. Ugyanakkor visszaajándékozta az ingatlanjait az anyjának, amik ki voltak adva, egy évben 2 szer mennek külföldre nyaralni! 20 ezerből egy beteg gyerek tartása csak kínlódás és keserűség.

9MFt értékű lakásingatlana maradt és egy 7 MFt os lakás, aminek a haszonélvezője az anyja, az összes többit papíron elajándékozta az anyjának.



2015. nov. 27. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "per hatályossága"? A megindulására gondolsz?


Fogalmunk sincs, megkapod-e, ezt így nem lehet megmondani!

2015. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

azt nem nézi a bíróság, hogy a nagyi mennyit fizet a gyerekének. kicsi az esélye, hogy emelik ilyen körülmények között, sőt még csökkenthetik is :(

barátnőm 15.000.- kapott, szintén tartósan beteg gyerek, 24 órás felügyeletet igényel, barátnőm nem tud dolgozni, mivel nagyon súlyos a gyerkőc állapota. beadta az emelést, apuka felmondott és csökkentették 10.000.-re a gyerektartást :( azóta látogatni se volt...


apának milyen a viszonya a gyerekkel? és a nagyinak? nekem mindig megdöbbentő ilyet olvasni, hogy egy jobb módú család nem segíti a gyerekét, unokáját, ez nagyon szomorú :(

2015. nov. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos így van. Azt nem értem csak, hogy a megszületik a bírói döntés, tételezzük fel nem emelik. De késöbb tudomásomra jut, hogy munkába állt, akkor megint beadhatok keresetlevelet? Mondjuk sajnos esze ágában sincs elmenni, mert az anyukája szépen eltartja őt, a bíróság felé meg valótlant állítanak, de ha mégis elmenne dolgozni, akkor megint beadhatom a gyerektartásdíj megemelésére a kérvényt?
2015. nov. 28. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet hetente bíróságra sem rohangálni...
2015. nov. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egy kerdesem van ki csinalta a gyereket az anyos vagy az ex?

Ha az ex csak az o fizeteset nezik

Ha az exed elvenne egy milliomos not es nem dolgozna akkor is csak minimumot kapnal

Az elet ilyen igazsagtalan

Ha egy no geyreket vallal egy valakire szamitson sajat magara ennyi a titok

tartosan beteg etelallergias?

2015. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Xy, aki azt írtad, hogy nem lehet hetente bíróságra rohangálni! Szerinted az fair, hogy pont amikor megemelést kérek és ő megtudja, kilép! aztán meg ha vége lesz és nem emelik, szépen elmegy dolgozni én meg 24-25 éves koráig vagy élete végéig tarthatom 20 ezer+csp-ból. Az tudod hány év????!!!! mellesleg 5 hónapos korában lépett le egy nővel, akit elvett és akitől rá fél év múlva el is vált.

Már bocs, de nem hetente rohangálok! Lehet, hogy te igen!

2015. nov. 28. 14:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, hanem autóbalesetet szenvedtünk és kerekesszékes lett.
2015. nov. 28. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
kérdező, az a válaszoló aki írta, az nem rosszindulatból írta, hanem mert tényleg meg van határozva, hogy mennyi idő után nyújthatsz be új kérvényt. azt hiszem évente lehet csak, de ebben nem vagyok biztos.
2015. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Kedves Xy, aki azt írtad, hogy nem lehet hetente bíróságra rohangálni!"


Ezt én írtam, és valóban nem rosszindulatból, hanem mert így van.

Ügyvéd vagyok, és tudom, hogy ha hetente kérelmeket adsz be a bíróságra, akkor - amellett, hogy persze elutasítanak rögtön - egy idő után igencsak morcosak lesznek a bírók...

2015. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem tudtam, hogy úgy tűnt az írásomból, mint aki hetente rohangál bíróságra. 6 éve voltunk előszőr, most a baleset után másodjára és arra gondoltam ha most nem sikerül egy 5-6 év múlva megint megpróbálom, addigra bizonyára változik az anyagi helyzete gyerekem apjának.
2015. nov. 29. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!