Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neked mi a magasabb rendű...

Neked mi a magasabb rendű dolog? Ha azt mondhatod valakire, hogy a szerelmem, vagy azt, hogy a feleségem/férjem?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mi a célod egy párkapcsolatban? Hogy valaki a szerelmed legyen vagy a házastársad? Melyik ér Neked többet?


Valamint ha házastársad lenne valaki, akkor mondanád-e mások előtt inkább azt, hogy a szerelmed?



2013. nov. 22. 14:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Inkább a szerelem. Lehet valaki a férjem ha utálom, vagy fordítva. A férjemre is mondom hogy szerelmem.
2013. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerelmem.

Feleségem bárki lehet, régen is hozzáadtak másokat olyan emberekhez akiket nem is láttak és ezt kellett mondaniuk.

Viszont azt, hogy szerelmem nemhiszem hogy mondogatták csak úgy egymásnak. :)

2013. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Imola Ágnes ***** válasza:
81%
A kettő közül ha választani kell, akkor a szerelmem, bár én a Párom kifejezést használom.
2013. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

A férjem, vagy a párom. Mivel aki a férjem, a szerelmem is egyben. Ha csak a szerelmem valaki, lehet, hogy nem viszonozza, vagy hogy valamiért nem lehetünk együtt. Szerelmesnek lenni egy dolog, de ha valaki viszonozza, ráadásul úgy dönt, velem akarja leélni az életét (az élettársi kapcsolatot is ideértem, csak én pont házas vagyok), az nekem többet jelent.

Igen, mondom mások előtt a férjemre, hogy a szerelmem. :)

2013. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Úgy is értem a kérdést, hogy MIRE GYÚRTOK.


Arra, hogy szerelmi kapcsolatotok legyen vagy arra, hogy házastársatok? Melyik a magasabbrendű? A házasság tökéletes szerelmi kapcsolat/szexuális élet nélkül VAGY a tökéletes szerelmi kapcsolat házasság nélkül?


Inkább így különböztessük meg!

2013. nov. 22. 15:07
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én mások előtt nem hívom szerelmemnek a férjem. Kicsit dedósnak érezném. És szerintem ki is röhögne a környezetem. Ha nem lenne a férjem akkor sem mondanék más előtt ilyet. Amúgy mi jól megvagyunk és nincs szükség arra hogy mások előtt bizonygassuk egymásnak mennyire szeretjük egymást. Ez a mi dolgunk és úgy is észrevennéd rajtunk hogy szeretjük egymást.

Az én párkapcsolatomnak mindkét rész célja volt. Tehát egyrészt alap hogy szeressük egymást, és jó dolog a házasság is. Amúgy a hosszútávú célunk hogy valami komolyat "letegyünk az asztalra " együtt, és együtt öregedjünk meg.

Írod hogy melyik magasabb rendű dolog. Csak akkor ér valamit a férjem vagy a szerelmem szó ha valós érzelmek vannak mögötte.

2013. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Amúgy a kettő együtt a célom és még sok minden más is.
2013. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így nem lehet kettéválasztani olyan embereknél, akik házasság pártiak. Én csak házasságban tudtam elképzelni hosszútávon az életemet, de szerelem nélkül nem mentem volna férjhez. Így most boldog és harmonikus házasságban élek a szerelmemmel.
2013. nov. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

5-ös, ja, bocs, akkor félreértettem. Természetesen a szerelem, a szeretet a fontosabb, mint hogy csak úgy legyen valakim, hogy férjnél legyek. Ha már muszáj a kettő közül választani. De igazából nekem egyik lehetőség sem ideális. Nekem fontos a házasság is, de a szerelmemmel.

4-es voltam.

2013. nov. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Mi az hogy mire gyúrunk? Ez egy bújtatott házasságellenes kérdés ugye?


Én arra "gyúrok" hogy a szerelmemmel legyek, aminek én a házasságot is a részének érzem. Tehát a szerelmem a férjem, a férjem a szerelmem. Nincs magasabb rendű dolog. Egy így együtt jár egy szerelmes házasságban.


Aki meg nem szerelmes de házas az egyrészt pancser, vagy gyáva, másrészt felesleges őket kérdezni. Aki pedig szerelmes de nem házas és nem vágyik rá, az így döntött. De nincs magasabb rendű dolog. Baromság a kérdés.

2013. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!