Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogyan segítsek?

Mit csináljak, hogyan segítsek?

Figyelt kérdés
Apa állandóan leszólja anyát, folyton veszekednek. A 6 éves húgomnak és a 15 éves öcsémnek nem ezt kéne hallgatnia, boldogan kéne felnőniük! Állandóan sírok, nagyon ideges vagyok, nem tudok mit csinálni, pedig annyira szeretnék segíteni!! Elmebeteg, idióta gondolataim vannak, például hogyha elmegyek vele kettesben valahova kocsival, lehet autóbalesetet fogunk szenvedni és mindketten meghalunk, és akkor anyu és a tesóim végre békében élhetnek, meg hasonló gondolatok. Nem akarom őket itthagyni majd ha egyetemre megyek vagy tudomisén, nem akarom, hogy ne legyek ott, ne tudjam megvédeni őket, ha esetleg arra kerülne sor. Apám egyébként sose bánt fizikailag senkit, mindig csak beszól, veszekszik, de velünk, gyerekekkel soha. Anya nem tud tőle elválni, mert nincs hova mennünk, nem tudna minket eltartani, apa meg túl önző ahhoz, hogy segítsen, szerintem tőle éhen is halhatnánk, de nem tudom. Apum nagyija velünk él, gonosz velem nagyon, de ezt is simán eltűröm, csak anyuék békében lehetnének. Apa miatt képtelen vagyok bármilyen kapcsolatot teremteni fiúkkal, félek tőlük, pedig nem kéne. Fogalmam sincs, mit csináljak, mindegy, velem mi lesz, csak meg akarom szüntetni ezt a helyzetet. Viszont attól félek, hogy anya mérges lenne rám, és azt meg nem akarom. Mit csináljak??? 17L

2015. nov. 28. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy csak te vagy kikészülve idegileg és a tesoidat nem viseli meg anyira hogy ök hangosan beszélnek egymással

nem egy kellemes helyzet de azért nem is kell anyira labilis álllapotba kerülni mint amiben te vagy

amúgy javaslom a rendszeres test mozgást az csökkenti a streszt és addig se lennétek otthon

2015. nov. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs szülő, akire számítani lehet - a te döntéseden fog múlni hogy mit teszel, és mi történjen. Egyik megoldási opció sem a legjobb, de ha rám hallgatsz akkor egy évet kell megvárnod, amíg nagykorúvá válsz. Diákmunka igen hasznos tud lenni neked és öcsédnek, amikor majd arról lesz szó hogy kiszakítod magad ebből a környezetből, és felelősen döntesz. Ne hagyd hogy eluraljanak a negatív dolgok, mindössze válj szigorúvá, stabillá, s állhatatossá, ha kell önfejűvé, végső esetben öntörvényűvé. Mindenképp szükséged lesz később egy olyan srácra, akire tényleg számíthatsz, de próbáld megszűrni őket erősen. Egy apa egy lány számára példaképnek kellene lennie, de legalább a negatív felét már megtanultad, hogy milyen ne legyen. A második kulcs, az öcséd lehet, ha alkalmas rá - hogy megvédje a kisebbik testvért ha szükséges. Gyanítom az egész keverés a nagyi miatt van, és ő élvezi ezt az egészet - hogy cirkusz folyik körülötte, és nyomást gyakorolva irányíthat mindent és mindenkit.

Mindenképp szükség lesz egy kívülálló félre is, egy megbízható közelben élő felnőttre, vagy komolyabb rokonra akivel átbeszélheted a dolgokat - és a döntéseid.

2015. nov. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

sajnos én is nehéz környezetben nőttem föl, tudom, milyen. igazából nem a te dolgod felelősséget vállalni, anyukád dolga lenne. Ha elválna, nyilván nehéz lenne, de meg tudná oldani, erre van a gyerektartás. Viszont amit te tehetsz, de már ez is erőn felüli persze, hogy kollégiumba mész érettségi után, és megpróbálsz hozzájárulni az eltartásodhoz. Aztán az öcséd is így tesz és egy gyerekkel már anyukád tényleg elköltözhet, de szerintem akkor sem fog, mert leírásod alapján nem az a típus, aki képes változtatni az életén.

A lényeg, hogy próbálj onnan elkerülni érettségi után. Hogy tudjon gyógyulni a lelked.

2015. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!