Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem, támogassam vagy...

Engedjem, támogassam vagy visszatartsam, és segítsek neki?

Figyelt kérdés

Én 28, párom 39. Adódott egy lehetősége, Angliába mehetne dolgozni, sógora segít neki. Ezzel nem lenne gond,támogatnám. De a párom fél éve nagyon súlyos alkoholista. Egy józan pillanata nincs. Emiatt sokat veszekszünk, megromlott a kapcsolatunk, már igazán nincs is köztünk semmi. Ugyanakkor, ha belemenne abba, hogy kezelteti magát, elvonóra megy, támogatnám benne. De nem hiszem, hogy ott megállná a helyét, hiszen egy melóhelyen nem lehet inni, mert azonnal elküldik, szóval feleslegesen menne.

De ugyanakkor hatalmas teher ez nekem, mert a viselkedése miatt ránkszállt a gyámügy. Velem nincs gondjuk, én nem iszom, a nap 24 órájában a gyerekekkel vagyok, nevelem őket, tiszta, rendezett környezetben, mindenük meg van. Csak hát az apjuj gyógyszere elgurult teljesen, mert elvesztette a testvérét, és nem tudja feldolgozni.

Az igazság az, hogy szeretném, ha elmenne, mert ez így nagyon rossz. Durva, goromba, nem dolgozik, a gyerekekkel nem törődik. De ez így elég önző dolog lenne. De ugyanakkor csak a gyerekeim apja, segítségre szorul, és mellette kellene állnom.

Ti mit tennètek a helyemben? Elengednétek, hátha magához tér? Vagy elérnétek, hogy menjen elvonóra, és továbbra is mellette lennétek?


2015. okt. 9. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Segíts neki, ha hagyja. Ha nem partner benne, akkor mentsd a gyerekeidet és magad.
2015. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Én elválnék és igyekeznék nyugodt, rendes életet biztosítani a gyerekeimnek.
2015. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menjen külföldre, hátha jót tesz neki.

Munkaterápia, egyéb társaság.


Mióta van ilyen állapotban?

2015. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Neked a LEGFÖBB kötelességed a GYEREKEK érdekeit nézni.


Azaz különmenni ettöl az embertöl és önállóan nevelni a gyerekeket lelki terror és alkoholista apa NÉLKÜL.


Az, hogy a "párod" mit kezd magával, nem a te felelöséged. Alkoholistaként kimehet ugyan Angliába, de igen hamar az utcán találja magát, mert ott igen komolyan veszik az alkoholtilalmat munka közben.

Ha meg nem megy, hanem kezelteti magát, az is az ö dolga, ha rendbeszedi magát, utána a gyerekkel tarthatja a kapcsolatot, de ettöl még neked nem kell vele élni.

2015. okt. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyetértek. Meg kell húzni egy vonalat, ahol el kell engedni a kezét, hisz a gyerekek, és a te érdekeidet kell szem előtt tartani. Ne menjenek rá a gyerekek. Megkérdezném, hogy vagy Anglia, vagy elvonó.
2015. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fél éve van így.

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.

2015. okt. 9. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyerek érdeke ebben az esetben sokkal fontosabb.
2015. okt. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!