Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál pénzt? Vagy vállalnád,...

Adnál pénzt? Vagy vállalnád, hogy egyedülneveled tovább a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Adott a párom, aki 2 gyerekem édesapja. Kb 1 éve elvesztette a melóját, alkoholista lett. Azóta max alkalmi melói vannak, kb 20-30ezret hoz haza havonta. Én jelenleg gyesen vagyok. Most derült ki, hogy a 80 ezres telóját, amit az anyja hozott ki neki részletre, előfizetéssel, azt lerakta valakinél zálogba 25 ezer ft-ért. És ő a gyes, családiból gondolta fizetni. Holnap. De nekem rezsit kell fizetni, fát rendelni, ajándék a gyerekeknek. Ha nagyon ügyesen zsonglőrködöm, kijövünk, de 25 ezret nem tudok neki kigazdálkodni.

És itt jött, hogy akkor elhagy. Ez azért gáz, mert ő vágja a fát, láncfűrésszel. De én nem értek hozzá, ráadásul a hugáé. Ingyen van. De ha valakinek fizetnem kéne....lehet kajára nem maradna. Ez az egyetlen indok. Itt már nem beszélhetek szeretetről, tiszteletről, részemről nincs.

Ha odaadom a pénzt, nem tudok fát venni, nem tudunk fűteni. Ha nem adom, akkor se tudok fűteni...

De a gyerekek imádják őt, nem tudnák felfogni, mi történt.

Agyvérzése volt, azután bolondult meg, az orvosa nem sok jóval bíztat. Ellökjem, mikor beteg? Nem tud hova menni. De utána pokol lenne az élet, nem bírnánk ki az állandó veszekedést.

Erősítsétek meg a gondolatom, hogy ti sem adnátok oda a pénzt. Vagy máshogy látjátok?


2015. dec. 1. 23:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nincsenek gyermekeik, férjezett sem vagyok. Így valószínűleg hozzá nem értőként írni azt hogy hagyd el a jó fenébe nem lenne célszerű hiszen nagy teher van a válladon a gyerekeid miatt. De ezek az ő gyerekei is. Fűtés nélkül hagyná őket ha kidobnád? Lenne hozzá szive? Agyvérzés ide vagy oda, ez a helyzet máskor is megismétlődne. Én azt mondom ne add oda. Így is kell másra :( amúgy nagyon sajnálom ezt a helyzetet amit írtál.
2015. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok. Tudod mit.. meg akarlak erősíteni. Ne add oda neki! Menjen a fenébe! Ha munka miatt kell neki majd jó lesz az 5000 ezres telefon is! Ha meg elhagy emiatt akkor remélhetőleg a hugának lesz annyi esze hogy nem hagy titeket pácban. Segítséget a fa felvágásához meg talán tudsz kérni valahol. Valaki majd felaprítja neked szép mosolyért és egy ötösért talán.
2015. dec. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Azt mondta elhagy.. és hova menne? Ha egy mód van rá, ne maradj vele, alkoholista mellett, csak egyre nehezebb lesz az életetek.Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de pont a gyerekek miatt ne maradj vele. Előbb-utóbb, minden elmegy a piára. Nagyon nehezen, de nekem sikerül ilyen helyzetből kimásznom és pont a gyerekem miatt nem tűrtem tovább. Legyél erős.
2015. dec. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

20-30 ezer nem fedezi egy ember havi kajáját és rezsijét.

Te azért élsz együtt egy nem dolgozó alkoholistával, aki saját költségeit sem fedezi, mert fát vág?

Az agyvérzés egy dolog, de az alkoholizmus és a nem dolgozás az már más.

Nem irigyellek, én nem tudnék így élni.


A pénzt nem adnám oda természetesen, az kell az alapdolgokra.

2015. dec. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

Ne ad oda.

25ezerert lancfureszt is kapsz, meg olyat is, aki felvagja.

2015. dec. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
78%

Ez elég szomorú történet, de ugye itt egy agyvérzés is benne van, ezért aztán nehéz.

Én azt mondom, próbáld rávenni, hogy menjen el az anonim alkoholistákhoz, ők segíthetnek neki a leszokásban és abban, hogy talpra álljon.

Tudom, hogy ez most egy konkrét helyzet, de itt hosszú távú problémáról van szó, amit kezelni kell.

2015. dec. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
36%

a gyerekeid halára fognak fagyni a férjed miatt...

felfogod ezt

itt az hogy ő mért piál meg hogy beteg 20 ad rangú probléma

szépen menjen az anyához aki méregdrága telefonokat adogat

te meg megkérded a szomszédot hogy kel használni a fürészt és felvágod magad

meddig akaord még a pasit babusgatni

pár év és a gyerekek rájönnek hogy az apjuk egy fellelötlen alkesz szerinted akor úgy oda lesznek érte...

2015. dec. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
51%

Nem adnám oda!

Ha menni akar menjen, csak jót tenne neked. Sőt, segítenék összecsomagolni neki!

De hogy maradjunk fánál...fűteni így sem, úgy sem tudsz majd, de legalább egy kolonctól, egy alkoholistától megszabadulsz.

Jaa, és egy agyvérzés sem mentség mindenre!

Ahogy már írták, egy kedves szóért, szép mosolyért és egy ötösért biztos találsz valakit aki felvágja neked a fát :)

2015. dec. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
61%

A pénzt semmiképpen se add oda,fontosabb dolgokra kell,ha nem tetszik neki valami,költözzön az anyjához.

A gyerekek xar,szeretik az apjukat, de az sokkal rosszabb lesz,ha télen fázni fognak, vagy a veszekedést látják.

Nem hiszem el,hogy nincs egy olyan pali ott a környéken, aki pár ezer forintért ne vágná fel a fát,a legrosszabb esetben.

2015. dec. 2. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj, de te nem vagy normális, ha egyáltalán eszedbe is jutott az, hogy inkább éhezzetek, de odaadd a pénzt. Szerinted mit érnél el vele? Az agyvérzésre orvosilag nem lehet ráfogni azt, hogy ennyire meghülyült, max azt, hogy megcsapta a halandóság szele, és rájött, hogy csak kolonc neki a család, inkább önző módon él a saját vágyainak. Egy 80 ezres telefon nem létszükséglet, ez abból is látszik, hogy képes volt 25 ezerért zaciba vágni. Fát vág? Azt ennél jóval olcsóbban is megcsinálja valaki más, mint ahogy a fűtésre is találsz valami megoldást ami nem kerül annyiba, mint egy ilyen herét eltartani. A gyerekeid szerinted meddig fogják imádni? Legfeljebb addig, amíg ilyen kicsik, mihelyt látják az igazi énjét, a gyomruk is felfordul majd tőle. Ilyen példa legyen előttük?
2015. dec. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!