Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem furcsa ez a...

Csak szerintem furcsa ez a kérés? A nővérem kedvéért nem vihetnénk magunkkal a gyerekeket a szülinapi ebédre.

Figyelt kérdés

A nővéremék idén költöztek haza külföldről. Lassan 10 éve próbálkoznak, de nem sikerült teherbe esnie. Ebből kialakult nála, hogy szinte mindenkit utál, akinek gyereke van és a gyerekek is idegesítik.

A páromnak és nekem három gyermekünk van, a kicsi fél éves lesz.

A hétvégén szerették volna anyuék megünnepelni a születésnaposokat (apu, a nagyobbik fiunk, én). Minden évben így szokott lenni. Most viszont anyu megkért, hogy ne vigyük a gyerekeket, mert szeretne tekintettel lenni a nővérem érzéseire. Azt mondta, majd nekem odaadja gyerkőc ajándékát és a tortáját, inkább otthon adjam neki oda.

Szóhoz sem jutottam, végül megmondtam, hogy ünnepeljenek nyugodtan, mi nem megyünk. Anyu most nem érti, hogy mi a bajom ezzel, szerinte még én vagyok a bunkó.


Én sajnálom a nővéremet, de tényleg meg kell állnia az életnek, mert neki nem úgy jött össze, ahogy szerette volna?


2015. szept. 9. 12:24
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
97%

Attól, hogy nem látja őket, még tudja, meg szóba kerülnek, nem?


Ismerősömnek konkrétan meghalt a gyereke, mégis imádta mindet, hozott mindig ajándékot mind a négyünknek unokatesóimmal együtt, meg a volt férje unokahúgaival is barátkozott.

2015. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
96%

Elég röhejes, hogy dugdosnod kéne a nővéred elől a gyerekeidet... Sajnálatos, hogy neki nem lehet, de saját magának kell túltennie magát rajta. Ennyi erővel a szomszédoknak is szólnak, hogy tüntessék el az összes gyereket a környékről...?

A nővéredék egyébként most anyukádéknál laknak? Szerintem találjatok középutat, ne most menjetek le, hanem pl. a következő hétvégén, és akkor a nővéredék ne legyenek hivatalosak.

2015. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
83%

ez milyen dolog,hogy ünneplik a te szülinapod,a gyereked szülinapját és apukádét,erre a gyereked nem mehet+a másik kettő se? velük amúgy mit gondoltak mit csináltok? otthon maradnak egyedül?főleg egy fél éves gyereket azért nem kéne egész délutánra elszakítani az anyukájától..

szerintem nincs igazuk. ha a nővérednek 10 éve nem jött össze, akkor bőven lett volna ideje intézni hogy más módon lehessen gyerekük,vagy elgondolkozni az örökbefogadáson,vagy béranyaságon.akármi..de ne téged okoljon és a gyerekeidet utálja mert neki ezt dobta az élet...jól tetted,hogy nemet mondtál így. nem tudom tényleg mit gondolt anyukád,hogy a pár hónapos csecsemőt otthon hagyod a másik2 gyerekkel?

2015. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
24%
A rokonaid 1-es kommentelővel egyetemben az emberiség szégyenei.
2015. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
99%

A nővéremnek 3 gyereke van. Nekem nincs, lombikkal sem jött eddig össze.

Minden családi alkalomkor együtt vagyunk. Én nem a testvéremet hibáztatom a helyzetem miatt. Sőt, nagyon szeretem a gyerekeit.


Én is "utálom" az életet, azokat, akik a putrikban sorra szaporodnak az árok szélén, utálom, hogy nekem nem jön össze. De véletlenül sem utálok kokrétan senki olyat, akinek gyereke vagy gyerekei vannak. Pláne nem a tesómat.


Anyukád rosszul gondolkodik. És a leírtak alapján a tesód is. Ezen Te nem fogsz tudni változtatni, csak ők.

2015. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
50%
Micsoda?! Ne is menjél! SŐT. Még az unokáit se lássa többet! Hogy mondhat ilyet? Nővéred is egy féreg ha ilyet kért... Már bocsánat.
2015. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is nővéreddel van probléma. Attól, hogy még nincs gyereke, nem kell így viselkednie egyáltalán. Nagynénémnek se lehetett gyereke, de soha nem csinált ilyet soha és nem vetítette ki senkire a saját problémáját. Valahogy segíteni kellene neki, hogy törődjön ebbe bele, és ha nem lehet saját gyereke, örökbe is fogadhat akár egyet.

Persze ott van a dolog másik oldala, hogy joga van eldönteni, hogy kit hív meg, kit nem. És gondolom, a nővéred ezt nem azért mondta, mert meg akart sérteni, te elmehetnél még ettől.

2015. szept. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
98%

Első. Neked nem tűnt fel, hogy pont az egyik gyerek születésnapját is ünnepelnék? Akkor mégis hogy gondolták, hogy pont ő ne mehessen?

Kérdező! A nővéred felnőtt, sajnálatos, hogy így járt, de nehogy már dugdosni kelljen előle a gyerekeket.

2015. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
97%
A Te es a fiad unnepeltek, a novered pedig vendeg lenne a bulin, nem? Ti vagytok az unnepeltek, nehogymar egy vendeg kedveert a gyerek ne mehessen el a sajat szulinapi partijara!? Ez nonszensz....szerintem! Maradjon ki belole a nagyneni ha utalja az unokaoccset!
2015. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen hisztiket sosem értettem gyerekkel kapcsolatban. Aki ilyen lelki sérült, jobb ha nem is vállal gyereket.

Nekem sem jön össze a gyerek, és mivel lassan 40 éves leszek, szerintem már nem is fog, viszont örülök, hogy van a családban két gyerek a férjem testvérének is és a bátyámnak is. Imádom ha eljönnek és a gyerekek kicsit benépesítik a házat, és én is imádok náluk lenni, mert a gyerek jelenléte szintén otthonossá teszi a lakást. Szerintem ez a normális hozzáállás, és akit ez zavar, annak pszichológushoz kéne mennie. Nem kerülheti el örökké a gyerekeket és nem lehet mindenkire féltékeny akinek van gyereke. Mert ez bizony részben féltékenység, és ezzel nem fog tudni hosszú távon együtt élni.

Tehát a kérdésre válaszolva konkrétan: A kérés nem csak hogy furcsa, hanem egyenesen beteges is.

2015. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!