Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs akivel megbeszéljem,...

Nincs akivel megbeszéljem, ami fáj. Szükségem lenne egy tanácsadóra. Ötletek?

Figyelt kérdés
40 éves nő vagyok. A házasságkötés napján rájöttem, hogy hibát követek el. Már 8 éve házasok vagyunk, de nem lett jobb. 6 éves kislányunk van, de mióta terhes lettem kb. 5-6-szor volt szexuális kapcsolatunk. Neki nincs is igénye rá. Gyakran leordítja a fejem, máskor meg kedveskedni próbál...de esek csak szavak. Sokszor igért, de mindig elfelejti amit igér. Hogy miért vagyok még vele? Mert nem tudok és nem akarok vesztesként visszamenni Bp-ről abba a kisfaluba, ahol addig megbecsült pedagógus voltam...A jelenlegi fizetésemből albérletre se futja Bp-en.Az férjem fizetése se sok, de felelősen bánik a pénzzel. Ketten épp, hogy megélünk és mindent biztosítani tudunk a gyerekünknek (kivéve a boldog családi élet mintát)...Semmi se szent neki, de csak itthon ilyen hangos és őrült(meg a mamájával)...máshol nem áll ki se a maga, se az én vagy a kislányunk érdekében. Pl. ha azt látja, hogy valaki udvariatlan velem, akkor ordit velem, hogy miért hozom őt ilyen helyzetbe, de akkor is ordított, amikor beteg voltam, vagy amikor nem találja meg a saját dolgait...mindenki más hibás, ha valami kényelmetlenül érinti...Azt reméltem, hogy ha segítem, ha igyekszem, ha szeretem...azt mondta, ha túl lesztünk a kocsi hitelen változik...már tudom, hogy ezt vagy megszokom, vagy megszököm....Szeretnék megszökni, mielőtt még megtanulná a gyerekünk ezt a fajta viselkedést...HOVÁ? MERRE? HOGYAN,

2015. dec. 5. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Gyenge.

Ha látja rászorulsz, még inkább olyan Veled. De nem mindig. Figyeld és ismerd ki, és ha látod, hogy megint "olyan" inkább ne mutasd ki, mennyire rosszul vagy. Illetve, próbálj azért Vele erről beszélni. Jól kell forgatni a szavakat. HA tudod, hogy elfelejti, akkor miért kéred meg? Egyébként tudnak még ők is fejlődni. Sosem volt jó ez a kapcsolat? Sosem? Képesek változni. Csak a saját butaságuk rabjai.

2015. dec. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Inkább szenvedsz és szenvedteted a gyerekedet, mert "nem akarsz vesztesként visszamenni abba a kis faluba"? Lenne ott munkahely vagy nem? Lenne ott lakás vagy nem? Hol laktál házasság előtt? Azt nem mondom, hogy könnyű, de más is él gyerekét egyedül nevelő szülőként. Kié a lakás? A férjedé? Még ha úgy is van, a te fizetésed, a gyerektartás és családi pótlék, plusz vállalhatsz pluszmunkát azért elég egy szerény megélhetéshez, úgy, hogy nem vagy megalázva és még új párt is találhatsz. Csak el kell határozni és megtenni az első lépést. És persze nem hagyni, hogy fű-fa igéretekkel visszakönyörögje magát.
2015. dec. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Gondolkodtam rajta és ugyan a legritkább esetben szeretek ilyet mondani, mert kicsit úgy hangzik, mintha válaszolóként egyszerűen tovább akarnám passzolni a feladatot; de azt gondolom leghelyesebb lenne, ha felkeresnél egy tanácsadó szakpszichológust, akitől megtanulhatnád azokat a technikákat, amelyekkel a férjedet életkorának és szellemi képességeinek megfelelően apránként lehetőséged lenne visszaterelni a helyes kerékvágásba. Ez az eset, habár igyekeztél egyszerűen megfogalmazni, mégsem tűnik annyira egyszerűnek, hogy érdemes lenne közhelyes válaszokkal megmagyarázni. Túlságosan sok szegmense lehet a történetnek, amelyet nem ismerünk és amelyeknek ismerete méginkább tovább bonyolítaná a szálakat. Tehát nem szeretnék mást mondani, mint azt amit itt sokszor lelkiismeretesen a fiataloknak is mondani szoktunk: kérjenek meg az iskolában egy számukra szimpatikus tanárt, hogy mutassa meg az utat az iskolapszichológushoz és csak bízni tudunk benne, hogy az adott pedagógus ezt meg is teszi. Ha ezt mondjuk nem alaptanul tesszük. Ilyetén számodra úgy gondolom az lenne a leghelyesebb és legmegnyugtatóbb, annak lenne a leghamarabb látható eredménye, ha szakemberhez fordulnál. Magánban tucatnyi ilyen szakember van, minden második társasház ki tudja hanyadik emeletén megbújik egy ilyen kis rendelő. Olcsónak nem olcsó az biztos, de talán elegendő néhány alkalom is. Állambácsi nem tudom mennyire támogatja a családterápiát és hol lelhető fel ilyesmi, de biztosan van csak keresni kell. Nőket segítő alapítványok is vannak, esetleg hozzájuk is fordulhatsz, náluk is szoktak lenni pszichológusok. Esetleg a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikáján valószínű, hogy beutaló nélkül is lehet találkozni megfelelő pszichológusokkal, pszichiáterekkel, akik bizonyosan fognak majd tudni terápiás javaslatot tenni a férjeddel kapcsolatban.
2015. dec. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
41%
Vagy egy szeretőre lenne szükséged...
2015. dec. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
74%
Azt mérlegeld, hogy most még 40 éves vagy... újabb 8 év, és 48 leszel, azután 56... Most még könnyebben találsz valakit, aki megbecsül.
2015. dec. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen, az évek telnek és te sem leszel fiatalabb. Arról nem is beszélve, hogy fiatal éveidet egy ilyen s@ggfejre pazarolod! Meg a gyereknek sem jó ha ezt látja.

Vesztes vagy, ha visszamész a kisfaluba ahonnan jöttél? Nem jól gondolod! Szerintem az a vesztes, aki nem mer új lapot nyitni. A faluban 3 nap alatt megszokják, hogy ott vagy. Ha visszamész bátor vagy és csak nyertes lehetsz!

Fel a fejjel és sok sikert:) Csak egy döntést kell meghozni, a többi menni fog!

2015. dec. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Szegény gyerekek...
2015. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. A Karácsonyunk is olyan volt, mint a hétköznapok, vagy még olyanabb...Két dolgot határozam. 1. Megpróbálok egy családsegítőt találni, de először csak a magam számára... 2. Elkezdem kiárusítani azokat a dolgokat, amiket nem vinnék magammal, de neki se lesz rá szüksége(lomtalanítás)....A szülőfalumban saját külön házam van, amit a szüleim építettek, amiben még én is raktam a téglát meg a cserepet

(12-13 éves koromban reggeltől-estig a kőművesek keze alá adva). Amíg otthon voltam, minden munkából kivettem a részem, az iskolai munkám és az egyetemet sok-sok éjszakázással végeztem. de ez nem baj, ami nehéz volt, hogy teljesen rám telepedett az édesanyám, ilyenkor amikor nincs annyi munka naponta felhív - néha többször is - és felhívja a figyelmemet arra, hogy mit és hogyan csináljak, amikor meg több a dolga, akkor csak olyankor hív fel, ha haragszik a bátyámra, vagy az uokákra. De akár én hívom, akár ő engem, igazából csak ő beszél. Meghallgatom, a tanácsait és a panaszait és sajnálom, hogy nem tudom kimozdítani az önsajnálatból és a nagy teherhordozásból, de mást nem tudok tenni...Nem véletlen, hogy pont egy éretlen, gyenge embernél kötöttem ki...és hogy csak néhány barátom van, a kamasz éveimből... Nem volt időm "együtt lógni"...Moziba, színházba középiskolás kollégista koromban voltam utoljára a magam öröméért; persze osztállyal el-elmegyek, de a férjemet se tudtam rávenni és már jó ideje nem is próbálom...3. Elhatároztam, hogy elkezdek élni amagam örömére is (talán még nem késő megtanulni)...

2015. dec. 28. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!