Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még a családomért...

Mit tehetnék még a családomért, és ha átragad rám az ideges feszültségük?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, vidéken élek, hamarosan kötözöm fel Bp-re. Nem annyira, mivel ott akarok élni, de ez az egyetlen lehetőségem, hogy kiszabaduljak az itthoni pokolból.( Van már munka,nem a semmire megyek fel).

egyke vagyok,Amióta az eszem tudom anyámék mindig ölték egymást, mikor kicsi voltam, apám sokszor engem is ( egyszer annyir a megvert, hogy azóta is rendszeresen szédülök, és azóta van baloldali migrénem).Volt hogy azért kaptam, mert felhúzta valaki és én voltam kéznél, vagy csak mert enni mertem, amikor veszekedés volt. Igazból mást se hallottam, csak hülye vagyok, ronda vagyok, és én vagyok az oka, hogy nem tud elválni anyámtól. Mindig csak az ő problmáik, az, hogy velem mi van, vagy mindez hogy hat rám, senkit sem érdekelt. Anym is mondta nem egyszer, hogy még egyszernem szülne meg. Anyám nem redszeresen, de gyakran iszik. Állami nevelést kapott, szeretetet soha, és én sem kaptam meg, amire szükségem lett volna. Egyedül azt becsülöm, hgoy mesélni mindig mesélt nekem. De volt, hogy azt modnta apámnak, hogy mire hazajön, megöl engem, meg meg akart folytani. Gyanítom, valami pszichés betegsége lehet. Amire mindig emlékszem itthon, az az idegfeszültség, az örökös görcs, rettegés. 22 évesen elköltöztem, mert párom lett, és összekötöztünk, akkor jöttem rá, hogy lehet máshogy is. De a "nevelésem" hatására szétmentünk, így visszagondolva nem csodálom, hogy nem viselt el az exem, annyira nem tudtam mikor mit kellene csinálni, mert csak az otthoni mintáim voltak. Azóta sokat kupálódtam, társaságba kezdtem járni, és már sokat fejlődtem. Viszont egy éve, hogy itthon vagyok, megint látom, hogy ugyanaz megy mint gyerekként.

Én szerintem mi már soha nem leszünk család. 3 ember él egy fedél alatt akiknek talán soha nem volt közük egymáshoz. Unokát látni se akarnak, ha lesz, apám szerint inkább köttessem el magam, mint hogy "gyereket f*ssak".

beszélni már ezerszer megpróbáltam velük. Apámat "hótpi*csra nem érdekli" így fogalmazott. Szerinte ő nem rontott el semmit, csak azt, mikor elvette anyámat. Anyám talán még rosszabb, mert ő tudja, hogy nem jó anya, de ilyenkor nekiáll hisztizni, sírni, hogy sajnálom, sajnálom, bőg mint egy eszelős, valamikor öngyilkos is akar lenni, és csak azt hajtogatja, hgoy még egyszer már nem szülne meg, de legalábbis máshogy csinálná.

szóval hamarosan költözöm. szerintetek tehetek én még valamit ezért a családért ( ha lehet annak nevezni) vagy örüljek, hogy megszabadultam tőlük, és inkább keressek egy jó pszichiátert, hogy feldolgozzam ezeket?


2015. dec. 7. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz értük, hogy minél hamarabb otthagyod őket és elkezded végre élni a saját életed.
2015. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a fele lenne igaz annak, amit a családod veled szembeni viselkedéséről írsz, már akkor sem érteném, hogy ezek után miért akarsz még tenni értük bármit is?


Lépj le onnan és felejtsd el őket, míg végleg el nem cseszik az életedet.

2015. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

sajnálom őket, főleg anyámat. De tehetetlennek is érzem magam. Kiskoromban mindig élt bennem egy illúzió, hogy ez csak átmeneti, mi egy család vagyunk..

Szeretem őket, ennek ellenére is. De le kell lépnem, a saját érdekemben.

Itt már olyan szinten ki vagyok készülve, hogy sokszor csak arra van erőm,hogy üljek az ágyam szélén s nézzek ki a fejemből, néha még a saját nevemet se tudom egy egy itthoni "idegbaj" után. Tikkelek, hányingerem van, és begörcsöl az egész testem.

Egész eddig hittem benne, hogy majd jobb lesz. És az a legrosszabb, hogy ezt egy jó családból való ember nem érti. Az exemnek tipikus mintacsaládja van, persze nyilván az sem tökéletes, de társadalmilag teljesen elfogadott. Ő csak nézett rám,nem értette az egészet, mikor elmondtam, mi van otthon, az anyja meg azt mondta, ha ilyen családból vagyok,én is csak hülye lehetek...

2015. dec. 7. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Én elolvastatnék veled néhány Feldmár- vagy Csernus-könyvet (a Mérgező szülőkről nem is beszélve), mert az, hogy nem tudod otthagyni a bántalmazó, lehúzó családodat, hovatovább sajnálod is őket, az nem normális. Amíg erre nem ébredsz rá, addig sajnos vesztegeted az idődet.


Ők nem fognak megváltozni, és ha rajtuk múlik, magukkal rántanak a mélybe. Szerencsére rajtad IS múlik, kérdés, hogy tudsz-e élni ezzel.

2015. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
csak az a gond, h az összes ismerősöm, egy kivételével azt mondja, h hogyan lehetek oylan érzéketlen, h itthagyom a szüeim, ahelyett h vhogy segítenék nekik...ők persze nem értik, nekik normális, v legalábbis normálisabb családi életük van ennél.
2015. dec. 7. 17:45
 6/8 A kérdező kommentje:
és attól is félek, hogy nem lesz így normális kapcsolatom, mert kevesen értik ezt meg ( csak azok akik maguk is átélték), hogy miért is nem tartom a kapcsolatot a szüleimmel, vagy miért csak néha megyek ltogatni, miért nem számíthatok rá, ugyan műr, tuti szeretnek, meg biztos számíthatok rájuk, blabala...én emg ilyenkor csak nézek rájuk h aha...meg gondolom mamgamban h de jó is nektek h ezt nem értitek...
2015. dec. 7. 17:50
 7/8 A kérdező kommentje:

egyébként rengeteg csernust meg felmárt meg hasonlókat olvastam már, értem és tudom a benne foglaltakat, meg sok aha élményem volt, a mérgező szülőkről nem is beszélve.

de mégis itt tartok.

2015. dec. 7. 17:53
 8/8 A kérdező kommentje:

mindegy, a lényeg, h úgyis költözöm.

aztán talán elfelejtem az egészet.

2015. dec. 7. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!