Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A "Családomért dolgoztam...

A "Családomért dolgoztam ennyit" kifogással elnézhető az alkoholistává válás?

Figyelt kérdés

Az osztálytársam apja alkesz. Minden nap haza megy délután/este és nem foglalkozik a családjával, csak issza a felest, meg a bort.


Azt mondja az osztálytársam, sose volt jó karácsonyuk, vagy nyaralásuk, mert mindig lerészegedett még jobban az apja.


És mikor veszekedés van otthon az anyja és közte, azt felháborodva mondja az apja, hogy "én értetek dolgozom! És ez nyugtat meg! Mert feszült voltam a sok munkától!"


Én is voltam náluk párszor, és időközben haza jött az apja, és mikor mentem el, én is láttam, hogy eléggé ittas.


Elfogadható kifogás, hogy valakinek azért kell innia éveken át minden nap, mert sokat dolgozik a családjáért, és az alkohol nyugtatja meg az asgyát?



2014. febr. 25. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Alapból gyenge jellem, de ettől a kijelentéstől még gyengébb. Másra akarja kenni, ennyi. Ahogy írod, ez csak kifogás.
2014. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmiképpen sem. A kifogás mindig arról szól, hogy "Az életemért nem ÉN vagyok a felelős, mert TE qrtad el, te vagy a hibás, nem én!"


Ez pedig alapból ostobaság, az illető egyed a saját gyávasága miatt másra keni a dolgot, ahelyett hogy felvállalná ami valójában van...

2014. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem elfogadható, pláne, hogy minden nap iszik.

Azt még megérteném, ha egy héten egyszer elmegy a haverjaival és felönt a garatra, mert manapság tényleg nagy a stressz a munkahelyeken. Na de minden nap? Így hogy lehet rá számítani? Mi van akkor, ha sürgősen autóval kell menni valahova, de teszem azt, hogy csak apuka tud vezetni? Vagy mi van akkor, ha ne adj' isten valaki rosszul lesz, és azért nem ér ki időben a mentő hozzá, mert apuka részegen fetrengett és nem vette észre, hogy baj van?! Az ilyen emberben nincs semmi felelősség érzet, és számomra ez a legelszomorítóbb. Arról nem is beszélve,ha az anyuka szempontjából nézzük, hogy milyen "jó" lehet egy olyan emberrel ágyba bújni, akiből árad a pia szag. Már ha egyáltalán működik a férfiassága a sok piától...

2014. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Ez csak ürügy és kifogás. A saját maga gyengeségét akarja valahogy mentegetni. Aljas, önző féreg.
2014. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nehéz eset az alkohol függőség! Sajnos saját bőrömön tapasztalom mit művel az alkohol egy családdal! 2gyermek edesanyja vagyok és a férjem alkoholista! Ha süt a nap Azért ha nem akkor azért iszik! Sajnos a szenvedély betegség nem néz kort, nemet, csaladi állapotot! Van benne némi igazság, h gyenge jellem másrészt veszélyes egyedül orvosi segítség nélkül letenni az italt! Epilepszias rohamot okozhat illetve egyéb idegrendszeri karosodast! A legjobb az lenne ha felkeresne egy szakorvosrt de ez csak akkor működik ha belatja, h gondja van az alkohollal! Egyrészt addig örüljön a családja ameg nem addig fajul az egész, h dugdossa az italt! Ha már eldugja akkor valik igazán nehézzé a szituáció! Ha bármilyen kérdésed van nyugodtan irj privatban is! Sajnos évek óta küzdök az alkohol ellen, h a csaladunkat mentsem!
2014. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos évek óta küzdök az alkohol ellen, h a csaladunkat mentsem!"


Olvasd el a "Megmentő" c. játszmát a leírásban... [link]

2014. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5os vagyok! Érdekes amit belinkeltel! ! Köszönöm! Annak h kitartok mas okai vannak nem a hiúság vagy egyéb dicsőségre irányuló okai! De Köszönöm! 1biztos a balek szerepét még nem töltöttem be, h én hozzak haza alkoholt! ;-)
2014. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!