Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hajlandó vagyok megváltozni a...

Hajlandó vagyok megváltozni a családomért. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Pár éve vettem észre magamon, hogy sokkal hamarabb felkapom a vizet kis hülye dolgok miatt is. Odáig fajult, hogy a feleségem elhagyott és elvitte a gyerekünket mert kétszer is megütöttem. Azt mondta, hogy soha nem fog hozzám vissza jönni de most mégis reménykedem, ugyanis rájöttem, hogy változnom kell más és a saját érdekemben is ezért segítséget kértem és azt hiszem javulok. A feleségem tud mindenről ami történik velem és találkoztunk és azt mondta, hogy ha ez később is így lesz akkor hajlandó lesz haza jönni hozzám. Most nagyon elszánt vagyok. Hogyan oldjam meg tökéletesen ezt a problémát? Azért még mindig hamar ideges leszek néha. Már nem járok olyan helyekre ahol ezzel foglalkoznak és nincs is rá időm, egyedül is képes leszek rá csak ötletekre lenne szükségem!
2013. nov. 15. 17:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A feleségemet bántottam.
2013. nov. 15. 17:58
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem mennék vissza a nejed helyében, ha már egyszer léptem a gyerekkel. Egy ember sem tud kibujni a bőréből.
2013. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen meg kellene keresni valamilyen szakembert (pszichológus, csalásterápia), mert egyedül nem fogsz tudni eredményesen változni.
2013. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat: csalásterápia = családterápia
2013. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Önkontroll. De segítség nélkül nem fog menni. Ha akarod a családodat, szánd rá az időt. Pár hónap alatt ha maximálisan odafigyelsz és akarod, sikerülhet. Ha valóban fontos a családod, akkor megteszed.
2013. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk egyformák. Ha ő úgy érzi hogy meg tudja ezt bocsátani én annak örülök. Van aki képes rá. Most jön a szöveg, hogy aki egyszer megtette... nem biztos az, hogy máskor is meg fogja tenni. Én tudom, hogy mit veszítettem és fáj(t), éppen ezért nem tenném meg mégegyszer hiszen tisztában vagyok azzal, hogy mit veszítettem. Voltam szakembernél aki segített elindulni de már többet kell dolgoznom és szinte semmire nincs időm. Amint lehet váltani fogok de jelenleg nem tudok.
2013. nov. 15. 18:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Sportolj és járj el akár magán szakemberhez is aki tud fogadni amikor nincs munkád. A változáshoz tenned is kell.
2013. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Odáig olvastam el, hogy megütötted. Én hanyagolnálak a helyében.
2013. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én a szakembert nem hanyagolnám. egy rossz pillanattal mindent elveszthetsz újra. becsüld meg hogy kaptál mégegy esélyt.
2013. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

"Van aki képes rá. Most jön a szöveg, hogy aki egyszer megtette... nem biztos az, hogy máskor is meg fogja tenni. "


Ne haragudj, de te magad vagy rá a tökéletes, élő példa, hiszen mint írtad, kétszer ütötted meg a feleséged. Egyszer megtetted, és máskor is - ki hinné el, hogy ezek után nem fogod? Egyáltalán MIÉRT hinné el, mert azt mondod?

2013. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!