Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tarthatok igényt édesapám...

Tarthatok igényt édesapám hamvaira?

Figyelt kérdés

Édesapám el lett hamvasztva már több mint 15 éve.Amikor elhunyt akkor az édesanya nem engedte,hogy elmenjünk a temetésére ezért nem is ott tartotta ahol mi éltünk.Nem régiben tudtam ezt meg és azt,hogy a hamvai ott vannak nála egy urnában.Tudom,hogy nem kéne ezen agyalnom és hagynom kéne nyugodtan édesapámat,de az az igazság,hogy úgy érzem ha már mindent elvettek tőlem gyerekkoromban(nagyanyám) akkor talán édesapám hamvaira tarthatnék igényt.Édesapám anya nagyon rossz ember és világéletében csak bántotta apukámat.Bolond ötlet lenne elé állni és elmondani neki,hogy szeretném édesapám hamvait?

Gondoltam arra,hogy ki fizetném neki az urnát mert nagyon anyagias ember.(negatív beszólós emberek óvjanak meg maguktól)Köszi



2015. dec. 18. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tarthatsz, de miért nem lett eltemetve?
2015. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom.Igazaból rengeteg kérdésem lenne csak nem kapok válszat rájuk
2015. dec. 18. 18:03
 3/6 acelsziv ***** válasza:
Szerintem már csak azért sem adná oda, hogy nehogy neked jobb legyen
2015. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lepkeleves válasza:

A temetkezési törvény szerint van egy sorrendje annak, hogy ki köteles eltemeti az elhunytat (és ebből adódóan ki lesz az, aki a hamvakról dönthet.) Jó lenne tudni, hogy a temetéskor Ön hány éves, volt-e az elhunytnak élő házastársa, bejegyzett élettársa, illetve hogy alakult az, hogy a szülei temették el, nem a felesége, vagy a gyerekei pl.


A hamvak fölött alapvetően az rendelkezik, aki a temetésről (hamvasztásról) gondoskodott. Ő dönti el, hol lesz elhelyezve (otthon, vagy akár Önnél), de arra nem volt joga, hogy megtiltsa Önöknek a temetésen való részvételt, hacsak Édesapja így nem rendelkezett a végrendeletében.


Az összes körülmény ismeretében elképzelhető olyan felállás, ami alapján megtámadható az elhelyezés módja és kikérheti a hamvakat, de ez csak bírósági úton lehetséges és nem automatikus.


Ha sikerülne megegyezni vele, sokkal egyszerűbb lenne a helyzet...

2015. dec. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos ő sosem fogadott el minket mert nem kedvelte édesanyámat.Idő közben próbáltam felvenni vele a kapcsolatot,hogy ha a hamvait nem akkor legalább fotókat kapjak édesapámról.Sajnos eléggé elutasító velem.

Köszönöm a válaszokat

2015. dec. 23. 00:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj oda és verdbszét. És a hamvakat is hozd el.
2016. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!