Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyám mit nem ért...

Szerintetek anyám mit nem ért azon, hogy nem kell kiszolgálnia a családot, és nem várjuk el, hogy körülöttünk ugráljon?

Figyelt kérdés

Mártírnak állítja be magát mások előtt, azt adja elő, hogy mi, a családja, a gyerekei, apánk, a férje elvárjuk, hogy mosson, főzzön, takarítson, és mindent megcsináljon, de ez nem igaz. A tesóm a munkája révén már elköltözött, szállást biztosítanak neki, én most költözöm (saját lakásba, még pár hét és kész lesz a felújítás és átköltözhetek), felnőttünk, önálló jövedelmünk van, apánk nyugdíjas, és mindent megcsinál itthon, hiszen már nem kell bejárnia dolgozni, mire anyám hazaér a munkából, megfőz, rendben tartja a lakást. Anyám hazudik.

Más családokban is van ilyen? Hogy kezelitek ezt a problémát?


2015. dec. 26. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ez a tipikus "mama" szerep...


Csak ha ez megszünne, bepánikolna és bedepizne.


Olyan mint amikor a munkásembert nyugdijba küldik, és fél év mulva alkoholistává válik..

2015. dec. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Alacsony intelligencia.
2015. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyósjelöltem ilyen. Itt élünk vele egy háztartásban jelenleg. Hiába próbálok segíteni neki, nem kell. Ha nekiállnék valaminek elkezd körbeugrálni, hogy mit, hogyan csináljak, mintha retardált lennék.

Meguntam, átálltam arra, hogy csak akkor csinálok házimunkát, ha ő nincs itthon (ami ritka). Újabban panaszkodik a páromnak, ha nem vagyok itt, hogy én semmit nem csinálok.

Az ebédet kiporciózza, majd külön megmelegíti, és elénk rakja, mintha 5 éves kölykök lennénk. Egyszer mertük megemlíteni, hogy nyugodtan üljön le, majd mi kiszolgáljuk magunkat, vérig sértődött, csapkodott egy sort, majd elviharzott.

Már nem is idegesítem magam rajta. Mártírkodik, így érzi jól magát, hát akkor tessék, játsszon házicselédet. Mi nem várjuk el tőle, sőt, többször kértük, hogy fejezze be.


Ti sem tudtok mit tenni, az ilyen embereknek kell valaki akit kiszolgálhatnak, akit irányíthatnak, mert anélkül üres az életük. Vagy csak az kell, hogy hazudozhassanak, mint ahogy említetted.

Nem szembesítetted még a hazugságaival? Hátha magába nézne kicsit.

2015. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt nem mondanám, hogy alacsony intelligencia, emberekkel foglalkozik és a szakmájában kiváló, csak a magánéletében valahogy más.

Eljött az az idő, hogy foglalkozhatna többet magával, lazíthatna, büszke lehetne arra, hogy önálló felnőtt gyerekei vannak, örülhetne, hogy a férje nem egy lepukkant öregember, hanem kiveszi a részét az otthoni teendőkből.

2015. dec. 26. 17:22
 5/9 A kérdező kommentje:

Már gondoltam arra, hogy kap egy háziállatot, akiről gondoskodhat, csak panelba nem sok lehetőség van.

Szembesítettük már, de nagyon beleégett ez a szerep.

2015. dec. 26. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Én úgy látom, hogy az ilyen mártírok pont, hogy nem örülnek annak, hogy a gyerekek kirepültek. Nincs akit körbeugráljanak, csak magukkal tudnának törődni, az meg nekik nem megy. Ha ott a férj az még a jobbik eset, de idővel őt is az őrületbe fogja ezzel kergetni. Ő azt hiszi, ezzel segít, közben meg kiidegeli a családtagjait. Én legalábbis nehezen viselem amikor semmi személyes teret nem hagynak nekem.


Olyan nőtípusok szokták ezt csinálni akiknek meggyőződésük, hogy a feleség azért van, hogy kiny_lja a gyerekei meg a férje seggét. Szerintem ez elég torz látásmód...

2015. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Anyukád attól fél, hogy megszólja valaki azért, mert nem végzi el az otthoni munkákat. Sokakat nem érdekel, hogy dolgozik-e a nő vagy a pasi, és sokan el is várják, hogy a nő csinálja meg a háztartási munkát. Tömören: nem akar égni, de nem is lenne miért égni. Csak nem érti ő se :)))
2015. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Érti ő, nagyon is. Csak nem talál a "mama-szerep" helyére mást. Sajnos, ez gyakori, és főleg azon nők körében, akik csakis az "anya és feleség" címkével határozzák meg magukat. Nincs barátnője, nincs hobbija, nem tud váltani, nem érdekli semmi a világból - általában nagyon rigid a személyisége és sajnos meglehetősen buta. Bármi is a beosztása vagy a végzettsége.
2015. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, én anyám is ilyen. Nagyon javaslom Deborah tannen könyvét: Miért értjük félre egymást? laikusoknak szól, de tudományos nyelvészeti dolgokon alapszik.
2016. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!