Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt nőknek nem ciki...

Felnőtt nőknek nem ciki zsebpénzt kapni?

Figyelt kérdés

Akiket eltartanak a két szép szemükért (nincs baba, nem végeznek házimunkát, vagy csak kis mértékben), nem kellemetlen, hogy nincs korlátlan hozzáférésük a családi kasszához, hanem csak annyi van, amennyit a férj megítél?

Egy barátnőtől tudom, hogy heti 15-30 ezer Ft között kap, ha épp nincs semmi extra igénye. Ha van, akkor azt még megkapja külön.

De nem kellemetlen ez valahol?

Neki mondjuk nem, de másnak nem lenne az?


2016. jan. 4. 22:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Ezek azok a fajta k*urvák, akik csak egy emberrel kefélnek.
2016. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Én nem dolgozom ,csak a férjem,a kasszát én kezelem.El sem tudom képzelni milyen lehet "zsebpénzt" kapni :S
2016. jan. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekem ez az egész eltartásos dolog kellemetlen lenne. Most tulajdonképpen ő azért van "tartva", hogy ha éppen kell egy kis szex, akkor legyen kihez fordulni? Mert igazából semmi mást nem csinál.
2016. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Nagyobb gáz, ha a "közös" számlára érkező fizetéséből kap zsebpénzt, ilyet is láttam már.:-)

Nekem nem fekszik az ilyen családmodellben élés, de aki ezt választotta, annak nyilván nem ciki.

2016. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ.. Ha mondjuk a lány tanul vagy átmenetileg munkanélküli, mert kirúgták és még nem talált új állást, akkor szerintem lehet oké a dolog, HA ez a pasinak nem jelent problémát és megengedheti magának anyagilag probléma nélkül és ha nem úgy állítja be a barátnőjét, mint egy kitartottat, nem érezteti ezt vele.


Egyébként meg magánügy, nem? Ha neki meg a párjának nem kellemetlen akkor oké, mások véleménye meg nem hiszem, hogy nagyon befolyásolja az életüket.

Számomra a külön kassza is fura, másoknál meg teljesen mködőképes dolog. Különbözőek vagyunk és ettől szép az élet.

2016. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

egyrészt az ő dolguk, és semmi közöm hozzá ki hogy él, ezért nem is ítélem el az ilyet

sőt egy D/s kapcsolatban szerintem teljesen normális dolog

egy nem közös megegyezésen alapuló viszonyban meg ez a legkisebb probléma

2016. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem mindenkinek a maga választása, hogy dolgozik vagy sem. Ehhez senkinek semmi köze még jószándékkal sem, hogy de ha elválik. És? Az ő élete lesz akkor is, ő lesz szarban (ha abban lesz) ezen nem nekünk kell lovagolni, mert lefikázni érte. Ő élete, ő dolga. Ha neki, meg a pasinak jó, akkor jó, másnak nem is kell, hogy az legyen ennyi.


Na de olyannal így élni, aki zsebpénzt ítél meg? Hát ez gáz. Számomra az, hogy anyagilag valaki teljesen a másikra hagyatkozik, az nagyon nagy fokú bizalmat tételez fel a két fél között és ha ebbe nem fér bele a közös kassza, az, hogy bármikor, bármihez hozzáférjen, akkor nem is értem hogy működhet az egész. Az ilyeneknél nagyon nem kerek valami.

2016. jan. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

"Nekem ez az egész eltartásos dolog kellemetlen lenne. Most tulajdonképpen ő azért van "tartva", hogy ha éppen kell egy kis szex, akkor legyen kihez fordulni? Mert igazából semmi mást nem csinál."


Ne haragudj, de ennek semmi értelme. Ugynazt csiálja a kapcsolatban, mint te vagy én, csak nem jár el máshova dolgozni. A párkapcsolat szempontjából semmi különbség, sőt akár úgy is megközelíthetjük, hogy engem meg téged is csak szexre tart a férjünk, csak még dolgoznunk is kell, hogy ne kerüljünk neki pénzbe. Igaz milyen más így megközelíteni?

2016. jan. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Költőnő? ***** válasza:
90%
Aki ilyen felállás mellett dönt, annak gondolom nem. Mert feltételezem ha annyira gáz lenne; tudnának változtatni - ha annyira akarnának.
2016. jan. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%

Hát, ez elég durva általánosítás, nyilván vannak olyanok, akik csak a pénzre hajtanak, de mindenkit egy kalap alá venni... Pláne pénzkérdésben :D


Én is "kitartott" vagyok.

Pszichiátriai betegségben szenvedek. Anno próbálkoztam, kéthetente váltottam munkahelyet, fáradt voltam, stresszes, igazi házisárkány, végül egy idegösszeomlással a férjem állított le, azóta itthon vagyok, örül neki, mindkettőnk életszínvonala nőtt.

Sőt, még anyagilag is jobban állunk, ugyanis nálunk éppen fordítva áll a helyzet.

Folyamatosan tartozásokba, hitelekbe vitt minket... mióta itthon vagyok, van időm adminisztrálni, én osztok be mindent az utolsó fillérig.

Egy év alatt visszahoztam magunkat a teljes csőd széléről, ő pedig mióta béke van itthon, sokkal jobban teljesít a munkahelyén, gyakorlatilag lassan kétszer annyit keres, mint annak előtte.


Szóval nálunk a kérdés: felnőtt férfinak nem ciki zsebpénzt kapni?

A válasz: nem. Karácsonyra "megengedtem", vett magának új, bivalyerős számítógépet. Saját pénzből, nem hitelből. Nem panaszkodik :)

2016. jan. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!