Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki, ha valaki munkanélküli...

Ciki, ha valaki munkanélküli segélyböl él?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, nemrég elvesztettem a munkàm, a párom pedig nem tudna mindkettönket eltartani.

Beadtam a kèrvényt a munkanélkülire (nem jár automatikusan, csak ha kérem, és megítèlik), hogy ameddig munkát keresek se a küszöböt kelljen rágnom.

Viszont a családomban, ismeretségi körömben is látom, nagyon lenézik, aki nem dolgozik. Apukám 30 év ledolgozott után 5 évig munkanélküli volt, és a rokonok úgy beszéltek róla, mintha föbenjáró bünt követett volna el. Ugyanez volt anyukámmal is, ö 2 èvet volt otthon, mert megszünt a munkahelye.

Most hètvégèn is barátokhoz megyünk látogatóba, ök elég gazdagok. Nàluk is otthon van a feleség, de nem munkanélküliként, hanem hàztartásbeliként, ami azért meröben más.


Van ezen valami szégyellnivaló?


2015. dec. 4. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vannak sznobok, akiknek ez probléma, de szerintem sokszor inkább a munkanélküli fejében van a gond, ő gondolja magát kevesebbnek és ezt kivetíti másokra.


Például engem teljesen hidegen hagy, hogy valaki munkanélküli - a hazai viszonyokat tekintve ez egyáltalán nem ritka sajnos, nekem is sok munkanélküli rokonom, ismerősöm van. És én is sokszor megkaptam már, hogy én biztos lenézem őket. Én meg csak nézek ilyenkor, hogy miért nézném le? Meg sem fordul a fejemben.

2015. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg próbálsz tenni ellene, akkor nem. Bárkivel megeshet, hogy megszűnik a munkahelye vagy valamiért felmondanak neki. Munkát találni pedig nem olyan könnyű, hacsak nem vagy "álommunkaerő": fiatal, tapasztalt, nyelveket beszélő, számítógépet ismerő, nem kisgyerekes és nem szülés előtt álló stb:S

(Tehát ha nem csak tessék-lássék keresel munkát, hanem komolyan, és nem derogál olyat is elfogadni, ami nem "tökéletes" a számodra, ha azért nagyjából megfelelő - tehát nem arra gondolok, hogy bármit vállalj el, ha megengedheted magadnak, hogy még egy kicsit keresgélj, de azért ne legyél túl válogatós sem)

2015. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Hogy milyen munka, az nem igazán érdekel, eddig vendéglátóztam, de szívesen megyek akár takarítani is, holott fiatal, csinos, több nyelven beszélő nő vagyok. (az álomállás valami olyasmi lenne, ahol ki tudnám használni a nyelvtudásom, de ilyenekre túl sok a jelentkező)

Az egyetlen, amit nem vállalnék, az a nehéz fizikai munka, illetve a szalagmunka, az utóbbiba szerintem rövid távon tönkremennék szellemileg.

2015. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem, hogy a mobilos accountom még müködik, megtaláltam, kiírtam onnan, aztán nem esett le, hogy nem gèpröl vagyok.

Mindegy, úgy is lesz pár szerencsétlen, aki beleköt

2015. dec. 4. 11:05
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Te írtál ki jó pár hasonló kérdést + eltartott barátnőkről?

Szerintem ebből csak Te csinálsz ekkora problémát, nem fognak ezért lenézni ( főleg szülők, barátok)

2015. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki előtt ciki? Gondolom nincs a homlokodra írva.

Akivel olyan jóban vagyok, hogy ennyire beavatjuk egymást a másik pénzügyeibe, az előtt nekem nem ciki.

2015. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ami jar az jar, nem szabad a boruk alatt hagyni. A munkat keresed, ugyanugy nem dolgozol azalatt a par honap alatt, hat ha lehet valasztani hogy adjanak vagy ne, ki az a marha aki nem keri?

Ha jol ertem azert nezik le mert munkanelkuli. Ez meg nem valtozik attol hogyha kapsz addig segelyt.


Amugy mi is kulfoldon elunk, felesegem 3 evig keresett munkat(!), es egely semmi nem jart mert itt nem volt neki korabban munkaviszonya. Osszehuztuk a nadragszijat, es egy fizetesbol eltunk, ennyi.

2015. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én anno kaptam ilyen "segélyt" nem tartottam cikinek, sőt közmunkásként is dolgoztam..mivel nem tudtam elhelyezkedni!
2015. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Ez így van, ami jár, az jár.
2015. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Régen a munkanélküliekre valami olyasmi címkét ragasztottak, hogy közveszély munkakerülő. Ez azért volt, mert a szocializmusban csak annak nem volt munkája, aki tényleg egy mindenre alkalmatlan lúzer volt.

Sokan még mindig ennél a gondolatmenetnél tartanak.

Anyukám is az idősebb korosztályhoz tartozik, sosem volt jó véleménye a munkanélküliekről. Aztán a nyugdíj előtti pár évben rájött, hogy változnak a dolgok. Kb. 3 üzemet építettek le, míg dolgozott, de szerencsére ez őt nem érintette. De legalább látta, hogy milyen könnyen elveszítheti valaki a munkahelyét, és ötvenen túl annyira könnyen nem talál másikat. Azóta már nyugdíjas, és kicsit másként gondolkodik.

2015. dec. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!