Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szegény családból...

Szerintetek szegény családból származóként esélyem sincs rendes életre?

Figyelt kérdés

Elég szegényesen élünk, még ételre, fűtésre úgy ahogy telik de kb. ennyi. 17 éves vagyok, jövőre érettségizek, sima gimnáziumba járok. Fogalmam sincs, hogy egyáltalán lenne e értelme főiskolára jelentkeznem, mert szeretnék, de anyagilag elég megoldhatatlannak tűnik, kb 200 km-re van tőlünk az a suli, amit kinéztem. De ez mind rengeteg költség: utazás, koli vagy albérlet, jegyzetek, étel, egyebek. Az én szüleim ezt tuti nem tudják állni, diákhitelt meg mindenhol annyira ellenzik. De úgy érzem, nekem soha semmire nem lesz lehetőségem. (normális munka, saját lakás, autó akármi)

Van itt valaki aki szegény családból jött és normális élete lett önerőből? Ti hogy csináltátok?


2016. jan. 5. 14:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%

Tanulj jól, menj államira, ösztöndíj stb...


De a diákhitel sem az ördgtől való, ha akarsz esélyt normális életre, jó melóra...

2016. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
80%

Ha a családi jövedelem alacsony, akkor a kollégium jóformán nem kerül pénzbe.

Általába van menza, az olcsó és ehetö, mégha nem is a legjobb ízre.

Utazni sem kell hetente, elég szemeszer végén hazamenni, akkor nem sokat számít.

Egyetem mellett lehet dolgozni, akkor valamennyi penzed lesz.

A jegyzeteket meg lehet használtan is venni, akkor jóval kevesebbe kerülnek.


Ha igazan akarod, akkor meg lehet oldani.

2016. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
4%

Ahogy látom van internet és készülék amin netezel, szóval mégse annyira mély szegénység, hogy éheztek, szomjaztok, áram nincs és még telefonra se futja...


Annyira nem rossz a helyzet, viszont ha jó életet akarsz akkor rengeteget kell érte dolgoznod! Suli mellett munka!


Sok lehetőség van pénz teremtésre, van amihez sokat kell tanulni, van amihez elég a józan paraszti ész...


Én például tudnék ajánlani valamit, de ebben a szakmában akkor tudsz jól érvényesülni ha érdekel, ha szereted...és akkor nem keveset lehet vele keresni akár otthonról!

Vagy ha nagyon ügyesen csinálod akkor egy idő után már dolgoznod sem kell és hozza a pénzt :) de ezt rengeteg tanulás előzi meg...szóval nagy ára van!


22F

2016. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%

Szia.


Én is szegény családból származok.

Leérettségiztem, majd levelezőre mentem fősulira, tanultam és mellette teljes állásban dolgoztam, egész jó fizuért, a tandíjat pedig diákhitelből fizettem, ez van, nem örülök neki én sem, de másképp nem tudtam volna megoldani.

Közben lett egy párom, akivel összeköltöztünk, én lediplomáztam, elég jól keresek, párom is, sokat tudtunk amúgy félre tenni már akkor is amikor még tanultam, úgyhogy vettünk autót is, most pedig 1-2 éven belül házat szeretnénk venni mert még albiban lakunk.

Amúgy telik mindenre, amire csak akarjuk (persze most nem luxusmárkákra meg exotikus utakra gondolok, de egy jobb minőségű ruhára, ételre, vagy évi egy pl. görög-olasz-spanyol nyaralásra simán telik) és még félre is tudunk rakni, nem milliókat de kb annyit minimum, mint néhány embernek a havi fizuja.

Szóval én elégedett vagyok, nem panaszkodok, persze nem volt egyszerű havi 200 óra munka mellett egyetemre járni, de összehoztam, mert én marha maximalista ember vagyok :)


26N

2016. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
26%

Hú, hát ez esetben nem volt túl jó döntés a gimnázium. :(


A-terv: Választani egy olyan keresett, jó álláslehetőséggel járó szakmát, amihez kedvem és érzékem is van, megcsinálni egy OKJ-s tanfolyamot (ezt érettségi után akár ingyenesen is lehet). Ezzel minél hamarabb elhelyezkedni, egyenesbe hozni magadat: minél többet félretenni, tapasztalatot szerezni stb. Ha van egy kis félretett pénzed, még mindig mehetsz főiskolára, nem muszáj most elkezdeni.


B-terv: nézz utána miden lehetséges ösztöndíjnak, támogatásnak. Szociális alapon kaphatsz támogatást a kollégiumi díjhoz, illetve vannak szociális ösztöndíjak is. A jegyzetek nagy része már elektronikusan megszerezhető, ha szerzel egy egyszerű okostelefont, akár használtan is, a főiskola teljes idejére meg lesz oldva a jegyzet problémája. Enni otthon is kell, utazni meg minél kevesebbet kell sajnos ilyenkor, nem jársz majd haza minden hétvégén, csak havonta egyszer, annyival is kevesebb.

2016. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
32%

Mármint havonta tudunk annyit félre tenni, mint másnak a havi fizuja, nem évente. :D

Kicsit hülyén írtam.


4-es voltam

2016. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%
Nekem csak úgy jött össze a továbbtanulás, hogy elmentem dolgozni, és mellette levelezőn tanultam.Hidd el, vagy így, vagy úgy, de megldható. 31N
2016. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
76%

Szegény családból származom! Anyám egyedül nevelt, 8 általánossal és sosem volt normális munkahelye, fizetése. Kitűnőre érettségiztem, a bizonyítványom is az volt.

Utána elkerültem egyetemre, állami képzésre, szintén 200 km-re. Nem tudott segíteni a kollégiumi díjjal, de kaját otthonról vittem és a spórolt pénzemből is vettem.

Amikor már kicsit lazult az órarendem, elmentem dolgozni.

Így visszagondolva a legtöbbet azon tudtam volna spórolni ha nem ilyen távoli intézményt választok ahol havi 15-20ezer csak arra ment el hogy hetente hazajárjak. Gondold át azt a sulit újra, mert nem számít ám annyit hogy hol csinálod meg a diplomát mint hiszed. Több ismerősöm vidéki , lakhelyéhez jóval közelebb lévő főiskolán végzett és semmilyen hátrányt nem szenvednek ezmiatt.

Én jelenleg már magamat tartom el, egy világszintű multinál dolgozok szóval itt a bizonyíték hogy bárhova el lehet jutni a megfelelő alapok nélkül is. Sok sikert

2016. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

Én jóval szegényebb családból származok mint te szerintem, mert mi szó szerint mélyszegénységben éltünk, nekünk fűtés sem volt (hacsak nem tudtunk néha fát lopni sajnos), ennivaló se nagyon, volt, hogy 3-4 napig SEMMIT nem ettem, nagyon kicsi gyerekként még volt, hogy mezítláb jártam télen. Mai szemmel csoda, hogy még élek :D

Na de szóval anyámék azzal sem foglalkoztak, hogy járok e iskolába, szóval sorba csaptak ki az összes létező iskolából, úgyhogy sokáig csak a 8 általánosom volt meg, aztán szerencsére egy ismerős 19 évesen kivitt Franciaországba dolgozni, kint voltam 4 évet, fizikai munka, elég jól kerestem, és ingyen volt szállás stb.

Úgyhogy rengeteg pénzt kerestem, amikor hazajöttem a fővárosban maradtam, nem mentem vissza Borsodba, albérletben laktam, kerestem munkát, találtam egész jó fizetésért betanított munkát, közben elkezdtem estin csinálni az érettségit, majd mikor az meglett elvégeztem még egy 2 éves OKJ-t is, informatikait, és hatalmas szerencsém lett, mert egy iszonyat jó állást kifogtam az infós OKJ + francia nyelv tudásommal. Úgyhogy most nagyon jól keresek, a francia pénzemből meg vettem magamnak telefont, laptopot, egy egész jó autót. Közben lett barátnőm is, vele élünk már bérelt lakásban, sajátra gyűjtögetünk, szerencsére még a külföldön megkeresett pénzemből is van jócskán, az vésztartaléknak van elrakva, most kellemesen eléldegélünk a kettőnk fizujából.

Hát így is lehet.


30F

2016. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
62%

Nem olyan rettenetes dolog a diákhitel sem. Persze büfé-könyvtár szakra nem éri meg fölvenni, meg sokan fölveszik és elbulizzák, aztán meg vannak rémülve mikor törleszteni kell, de ha szerzel egy keresett diplomát, nem lesz gond visszafizetni.

De egyébként azt is csinálhatod hogy elmész pár évet dolgozni, vagy végezheted munka mellett levelezőn is.

2016. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!