Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most rossz "anyós"leszek?

Most rossz "anyós"leszek?

Figyelt kérdés

A történet: 39 éves fiatalos nő vagyok.19 éves fiammal,és a nagy szerelmemmel Angliában élünk..

A fiam amikor csak teheti (amikor szünetek vannak a suliban) mindig hazarepül az apjához,barátaihoz,és a barátnőjéhez..Evvel nincs is semmi gond,hisz felnőtt ember, régen sem és most sem szólok bele az életébe..

A kis barátnőjével tavaly karácsonykor találkoztunk amikor kijött ide hozzánk 2 hétre..Nem volt semmi bajom vele,hisz elvoltak a fiatalok...Igazából ez a 2 hét kevés idő arra,hogy meg ismerjük egymást...de én úgy vagyok vele,hogy ha szeretik egymást akkor nincs gond,hisz nem velem akarnak élni...Egyedül egy valamihez ragaszkodom keményen..a TANULÁS! Csak annyit kértem tőlük,hogy akárhogy is alakul az életük(ha együtt maradnak vagy ha mégis szakítanának) akkor se hagyják abba a tanulást! Az iskola a jövőjük,később a gyermekeik jövője is...

Eddig egyetértettek velem mindketten.Mindketten idén érettségiznek.De a héten jött a meglepetés..A fiam barátnője holnap jön hozzánk újra..Húsvéti szünetet itt akarja tölteni..(evvel sincs gond)

Tegnap mondtam a fiamnak,hogy furcsának találom,hogy 2 hetes szünet van húsvétkor mert amikor én voltam iskolás csak pár nap járt...Végül is elmondta,hogy elintézte,hogy legyen 2 hete(nem kérdeztem hogyan),és kibökte azt is,hogy a lánynak tervei vannak hosszabb távon..ugyanis esze ágában sincs hazamenni,ő itt akar maradni velünk..

Nem kellett volna ezt előbb velünk is megbeszélnie?

Most rossz "anyós"leszek,ha nem fogom megengedni,hogy ilyen döntést hozzon? Karácsonykor találkoztunk ,akkor mondtam a sulit nekik.Ennyire nem érdekli a kérésem?

Jogos,hogy sértve érzem magam,hisz mindent a hátam mögött terveztek..A fiammal nagyon jó kapcsolatban vagyok,és igazából még vitázni sem vitáztunk..de most nálam valami "kiborult"...Úgy érzem,hogy a saját kis életembe akarnak belegázolni...

Szerintetek mit tegyek? (a lány szüleit nem érdekli,hogy mit csinál a lányuk..így nem is foglalkoznak vele)


2010. márc. 26. 12:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Ott nálatok nem tud tanulni? Különben te nem vagy köteles befogadni. Vagy önállóak lennének? Mondhatnád nekik azt hogy ottmaradhat ha továbbtganul.
2010. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
*tanul
2010. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy is vagy rossz! Én még fiatal vagyok, de magam is úgy látom, hogy semmi értelme nincs hogy összeköltöznek. Első a tanulás, klassz munka, s utána az ilyen összeköltözés. Még fiatalok, s szerintem együtt sem fognak maradni. Egy férfi ráér 30 éves kora körül ilyen dolgokban gondolkodni. DE ne engedd el a fiad kezét, mert még rosszabb dolog is történhet vele. Ő a fiad, a lányok meg jönnek mennek.
2010. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Hány éves a barátnője? Leérettségizett már egyáltalán?
2010. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen a tiéd a döntő szó, hiszen a te házadról van szó. Az nem baj, ha valaki eljön pár napra vendégségbe, de ha túlhúzza ezt az időt, akkor jogos, ha nem látod szívesen. Szerintem mondd meg a fiadnak azt, hogy beleegyezel abba, hogy pár napig nálatok vendégeskedjen a lány, de 2 hétig nem maradhat.
2010. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ettől még nem vagy rossz anyós. Mindenképpen veled kellett volna előbb megbeszélni, hiszen gondolom neked kell majd őt is eltartanod, legalábbis az első időben. Ha tanul, akkor még tovább, ha dolgozni megy akkor is elég soká tud majd egy vadidegen világban egyedül boldogulni. Nehéz lesz megértetni velük, mivel szerelmesek, hogy nem rosszat akarsz, csak józanul gondolkodsz. Nem irigyellek.
2010. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem igazad van. Ha a fiad valakit oda akar vinni, pláne hosszabb távra, akkor az a minimum, hogy tőletek megkérdezi, hogy engeditek-e. És abban is igazad van, hogy a tanulás nagyon fontos, ezt én a sajtá bőrömön tapasztaltam meg.

Amúgy azt nem értem, hogy ha a leányzó ki akar menni hozzátok Angliába, akkor ezt miért nem érettségi után teszi? Leérettségizne nyugiban, és ha amúgy téged nem zavarna, utána mehetne, legalább nem veszne kárba az addigi négy év tanulás. Ha leérettségizne, akár ott is továbbtanulhatna, stb. De ennek, amit csinálni akar, semmi értelme...

2010. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha jól értem, a lány úgy fog nálatok lakni, hogy előtte meg sem kérdezte, teheti-e. Emiatt én is kiborulnék, hiszen a lakásomba költözéshez legalább a hozzájárulásomat illik kérni! Az lány részéről az eljárás enyhén szólva furcsa és felelőtlen, mert mindezt ráadásul egy idegen országba költözéssel fejeli meg. (Tehát nem egykönnyen megy haza, ha mégis meggondolja magát, vagy nem a kedve szerint alakulnak a dolgok.)


A fiad gondolom érezte a helyzet fonákságát, azért bökte ki az utolsó pillanatban.


Egyet tudok tanácsolni: ne adj beleegyező választ addig, amíg át nem beszéled mindkettejükkel az egészet. Kitérve a legkényesebb kérdésekre is, például, miből kíván megélni, miért nem beszélt veled erről időben, mit tervez az érettségivel kapcsolatban, ha nem lesz szakmája (semmiféle végzettsége), hogy fog továbbtanulni stb., stb. Légy kedves, de határozott és következetes. Talán a fiad is meglátja azokat a hiányosságokat a kislányban, amik most úgy tűnik, megvannak! Együttmaradni pedig csak úgy érdemes, ha ezeken képes változtatni.


44 N/19 éves lánnyal:)

2010. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Angliában 16 éves korig van tankötelesség..A lány 18 éves.Tanulhat itt is tovább(bár nagy hiba lenne hogy az otthoni érettségit ami már szinte a kezében van,nem tenné le)de mivel a kora miatt ő már kiesett ,így csak fizetős tanfolyamokra tud elmenni..Angolul nem nagyon tud,mert amit otthon az iskolában tanítottak ,nem nagyon tudja itt kint használni...(sok a szleng szó,és sok akcentus)Mivel a nyelvtudása nem elegendő állást sem kap sehol..itt kint is válság van...Mivel jelenleg nekem is csak part-time melóm van( létszámleépítést én sem úsztam meg) így örülünk ha magunkra van pénzünk...Bizony megnézem,hogy mire adok ki pénzt...Sokszor én magamnak sem veszek semmit,mert nem kevés albérletet fizetünk,és minden pénznek meg van a helye..A fiamnak nem kell dolgoznia,hisz ezt vállaltuk,hogy akármi lesz,neki csak annyi dolga legyen,hogy tanuljon.Tegye le az érettségit,szerezzen egy nagyon jó szakmai végzettséget,és rá ér utána is egész életében dolgozni..Addig mi támogatjuk...De ez természetes hisz a gyerekem!!De még egy felnőtt "gyereket" nem tudok ellátni...nem beszélve arról,hogy nem is igazán ismerem!
2010. márc. 26. 12:52
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok, így érthető. Hát szerintem jogod van azt mondani hogy nem maradhat kint! Ezt a fiadnak is meg kell érteni! Mégis mit gondol a lány? Hogy majd te eltartod ő meg ül otthon mert se végzettsége se nyelvtudása nincs? Nem értem az ilyen emebereket.
2010. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!