Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most rossz "anyós"leszek?

Most rossz "anyós"leszek?

Figyelt kérdés

A történet: 39 éves fiatalos nő vagyok.19 éves fiammal,és a nagy szerelmemmel Angliában élünk..

A fiam amikor csak teheti (amikor szünetek vannak a suliban) mindig hazarepül az apjához,barátaihoz,és a barátnőjéhez..Evvel nincs is semmi gond,hisz felnőtt ember, régen sem és most sem szólok bele az életébe..

A kis barátnőjével tavaly karácsonykor találkoztunk amikor kijött ide hozzánk 2 hétre..Nem volt semmi bajom vele,hisz elvoltak a fiatalok...Igazából ez a 2 hét kevés idő arra,hogy meg ismerjük egymást...de én úgy vagyok vele,hogy ha szeretik egymást akkor nincs gond,hisz nem velem akarnak élni...Egyedül egy valamihez ragaszkodom keményen..a TANULÁS! Csak annyit kértem tőlük,hogy akárhogy is alakul az életük(ha együtt maradnak vagy ha mégis szakítanának) akkor se hagyják abba a tanulást! Az iskola a jövőjük,később a gyermekeik jövője is...

Eddig egyetértettek velem mindketten.Mindketten idén érettségiznek.De a héten jött a meglepetés..A fiam barátnője holnap jön hozzánk újra..Húsvéti szünetet itt akarja tölteni..(evvel sincs gond)

Tegnap mondtam a fiamnak,hogy furcsának találom,hogy 2 hetes szünet van húsvétkor mert amikor én voltam iskolás csak pár nap járt...Végül is elmondta,hogy elintézte,hogy legyen 2 hete(nem kérdeztem hogyan),és kibökte azt is,hogy a lánynak tervei vannak hosszabb távon..ugyanis esze ágában sincs hazamenni,ő itt akar maradni velünk..

Nem kellett volna ezt előbb velünk is megbeszélnie?

Most rossz "anyós"leszek,ha nem fogom megengedni,hogy ilyen döntést hozzon? Karácsonykor találkoztunk ,akkor mondtam a sulit nekik.Ennyire nem érdekli a kérésem?

Jogos,hogy sértve érzem magam,hisz mindent a hátam mögött terveztek..A fiammal nagyon jó kapcsolatban vagyok,és igazából még vitázni sem vitáztunk..de most nálam valami "kiborult"...Úgy érzem,hogy a saját kis életembe akarnak belegázolni...

Szerintetek mit tegyek? (a lány szüleit nem érdekli,hogy mit csinál a lányuk..így nem is foglalkoznak vele)


2010. márc. 26. 12:36
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Ma elmondtam a fiamnak,hogy rossz döntést hoztak,és nem fogom engedni,hogy itt éljen velünk..Nyaralni bármikor jöhet avval nincs kifogásunk..

nem volt vita..A fiam megértette,és azt mondta ő is ezt a döntést hozta volna ha ilyen helyzetbe kerül...

Mondta,hogy tegnap este amikor kiderült,ő utána írogatott vele az MSN-en,és már akkor elmondta neki,hogy felejtse el,hogy ide kiköltözik..Előbb végezze el a sulit,feküdjön rá az angol nyelvre...Fiam szerint ha ezt végig tudják csinálni,és a távolság megerősíti a kapcsolatukat akkor semmi akadálya annak,hogy egyszer együtt éljenek akár itt kint vagy otthon vagy bárhol a világban..

A párom szerint a fiam csak megerősítse várt,mert igazából nem szereti a konfliktusokat,nem szeret veszekedni...De ettől függetlenül mi mondtuk a fiamnak,hogy a húsvéti szünetet itt töltheti..Ha már megvan a repülőjegy ne menjen kárba..remélem a lánnyal is tudunk majd értelmesen beszélni,és megmagyarázni,hogy az iskola az első..

2010. márc. 26. 13:20
 22/28 anonim ***** válasza:
95%

13.02-es vagyok. Lehet, hogy egy kicsit nyersen fogalmazok (gondolom, ezért lett lepontozva az előző válaszom is, nem érdekes, nem azért). Szóval ne legyen igazam, de abból, amit írtál, hogy a lány akar mindenképpen kimenni hozzátok, azt szűrtem le, hogy a fiad nyakán (meg persze a tiéteken) akar gyakorlatilag felkapaszkodni. Ő itthonról kb azt látja, hogy hűűű, Anglia, ott kolbászból van a kerítés is. Nem hiszem, hogy itthon akkora nyomorban élne, ha azért a repülőjegyre van pénz (aki nyomorog, az azt az összeget inkább ennivalóra költi).

Ha megékezik a lány, előbb utóbb csak előjön a téma, akkor ültesd le mindkettőjüket, és mondd el az ellenérveidet. Lehet, hogy sértődés lesz belőle, de nem aggaszd magad miatta. Ha normális a csaj, belátja, hogy igazad van, és megbékél, ha nem, akkor meg nem is olyan nagy baj, ha nem fűzitek szorosabbra a kapcsolatot.

2010. márc. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó kommentedet figyelembe véve nem hagynám, hogy kint maradjon. Főleg így. Ha otthon maradna, leérettségizne, utána megkérdezne téged, hogy mit szólnál, ha kimenne hozzátok, közben állást keresne kint, mosogatóit, mcdonaldsot, akármit, akkor talán igen. De így ez bunkóság a lány részéről, valószínűleg jó partinak tartja a fiadat, hogy így ő is mehet Angliába. Én Hollandiában élek, de hozzánk rokonokon és egy-két nagyon közeli baráton kívül nem jön ide senki, már az elején rájöttünk, hogy sok ismerős, haver csak ingyen szállásnak és étkeztetésnek szeretne minket használni.
2010. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
87%

12:46-os vagyok.

Nem tudom miért kellet lepontozni :-(

Azért kérdeztem, mert ugye 18 évesen érettségiznek az emberek és a fiad korából itélve, a lány lehet 16-tól akár 20 éves is :-)

Ha érettségi lett volna, akkor is azt mondanám, hogy keressen munkát, tanuljon nyelvet, és utána költözzenek össze.

De így érettségi előtt hülyeség.

Én 16 évesen ismertem meg a páromat (Németországban laktak, de magyarok). Dúlt a szerelem, nekem is megfordult a fejemben, hogy otthagyom a sulit és összeköltözünk stb.

Az anyósom volt aki helyre tett. Sajnos a családom magas ívből tett rá, hogy mit teszek.

Megegyeztünk, hogy minden szünetet együtt tölthetünk, és ha kibírjuk érettségi utánig, akkor visszatérünk a dologra. Pedig akkoriban (15 éve) nem volt internet és telefonálni sem telefonált az ember olyan gyakran külföldre. Maradtak a levelek.

Jó döntés volt. Leérettségiztem, elmentem továbbtanulni, először fősuli, utána egyetem. Közben pár szemesztert töltöttem Németországban, Oroszországban és Franciaoszágban is.

A párom szintén egyetemet végzett közben Németországban.

Szerintem a távolság erősítette meg a kapcsolatunkat. Nem tudom mi lett volna, ha akkor az anyósom nem győz meg minket.

Jelenleg boldog házasságban élünk Magyarországon, 2 lányunkat neveljük, most várjuk a harmadikat. Hálás leszek az anyósomnak mindenért amit értünk tett. Megtanultam tőle, hogy amit elkezdtem, azt mindig fejezzem is be.

Lehet, hogy ha akkor érettségi, minden nélkül összeköltözünk, akkor ma már nem lennénk együtt, mert megutáltuk volna azt, hogy elveszett a fiatalságunk.

2010. márc. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Az utolsó hozzászólónak is nagyon köszönöm...Igazad van..A fiatalság menne tönkre ha nem tanulnának.

(én senkit nem pontozok,mert a hasznos infók nem az aránytól függnek)

Mindenki válasza hasznos volt nekem.

Még egyszer köszönöm,hogy elolvastátok,és írtatok...

2010. márc. 26. 14:19
 26/28 anonim ***** válasza:
63%
Nemhiszem, hogy hagynod kellene, hogy odaköltözzön. Nyaralás az oké, de ha ott lakik az már más. Meghát megkellett volna beszélni veled is. Szerintem ha beszáll az albérletbe akkor már nemkell olyan szigorúan viselkedni vele:) De amíg csak ottvan a (csúnya kifejezés) nyakadon, így csak hátrány.
2010. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
majd azért leírhatnád mi volt,nagyon tanulságos sztori
2010. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
63%
Olyan is az a lány, ráakaszkodik egy családra. Na meg milyen szülei lehetnek, akit nem érdekel a lányuk jövőre? Jobb ha elfelejti a fiad, mert még az ő jövőjét is tönkre teszi.
2010. márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!