Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön vagy otthon alapítan...

Külföldön vagy otthon alapítanál családot ez esetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nagyon fiatal vagy, 20 körül. Még egy éved van a nyelviskolából, aztán itt felvesznek tanulni (egyetem). Elvégzed 3 év alatt, utána a szakmával nettó 3000€-t (1 millió Ft) kereshetsz. Aztán esküvő, gyerekek...

Van párod, aki nem helyi, de már régóta itt él, szintén itt tanult, kellemes színvonalon éltek.

Vagy hazamész, egyetem, ugyanez a szak, kezdőfizu olyan 100 ezer Ft, és kétséges, a párod jönne-e veled. Persze lehet új párod...


2016. jan. 12. 15:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha a kapcsolatod rendben, az életed rendben, csak honvágyad van.
2016. jan. 12. 15:29
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Ez komolyan felmerul kerdeskent?


Atfogalmazom akkor:


1) Van egy normalis eleted, nem nyomorogsz, sot, jol elsz, es van egy parod.


2) Majdnem nyomorogsz (100e Ft kb az alberlet + rezsi), parod lehet nem jonne veled.


De legalabb azzal az erzessel oszthatnad be a penzed, havonta egyszer csirkemellet veve unnepi lakomanak, hogy Magyarorszagon elhetsz. Haaaat, nekem ez nem lenne kerdes. Otthon ott van, ahol a csaladom van es szeretnek.

2016. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Külföldön. Nem mindegy, hogy a hónap második hetében már a leértékelt áruk között válogatsz vagy megengedheted magadnak, hogy azt vedd meg, amit éppen akkor megkívánsz - és itt semmi "luxus cikkről" nem beszéltünk még, van akinek egy tábla csoki vagy egy jobb cipő megvételét is át kell gondolnia, apróbb dolgokról is le kell mondania. 100 ezerből nem lesz se esküvő, se gyerek hamar (illetve lehet, de nem stabil háttérrel), itt hosszú évek kérdése, amíg akármennyit is emelnek egy fizetésen. Ha már annyi évet áldozol tanulásra, inkább élj a lehetőséggel és hagyd, hogy hamarabb visszatérüljön a belefektetett energia. Megélhetés, gyereknevelés szempontjából is az lenne a legjobb, ha kint helyezkednél el, sok stresszhelyzettől megkímélnéd magadat és a jövendőbeli családodat, ha pedig tényleg megkeresel annyit majd, amennyit leírtál, kintről segítheted az otthoniakat, amikor időd engedi, akkor hazalátogathatsz. Valamit valamiért.
2016. jan. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
3 ev alatt nem vegzel el egyetemet, es a netto 3e is eleg valoszinutlen kezdo bernek, plane ha olyan szakra mesz amiert Magyarorszagon csak szaz nettot adnak.
2016. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Külföld.
2016. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Én is mindenképp a külföldre szavazok.

Anyukám is százezret keres, és bár mondjuk ebben az is közrejátszik, hogy a szüleim elváltak, nem élünk valami jól. Ha szeretnél gyerekeket, akkor meg főleg.

2016. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön, elsősorban a párod miatt.
2016. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A 4-est nagyon lepontoztátok, holott igaza van.


Németországban élek, és reális rálátásom van a bérekre. 3000 EUR bruttó 5800-6000 EUR bruttó fizetést jelent. Az ilyen kezdőfizetés itt is kiemelkedőnek számít. Befektetési bankárok, jogászok és más joggal foglalkozók esetében általános ez a kezdőfizetés (fontos kiemelni, hogy kezdő, mert pár év munkatapasztalat után viszont átlagos bér jobb szakmákban). Az olyan keresett és felkapott szakmák, mint az informatikus, mérnök, gyógyszerés ezeknél JÓVAL kevesebbet keresnek kezdő bruttóként (3.300-4.300 között átlagosan).


Ezek alapján én is arra hajlok, hogy a kérdező erősen torzít, mert olyan szakmákban, ahol ekkora kezdőfizetést ajánlanak, Magyarországon sem 100.000 ft a bérezés.



Mindenesetre ha mégsem kamu a kérdés: nyilván külföldön, ez miért kérdés?

2016. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen, egyetem előtt nem igazítanám az aktuális páromhoz az életem. Azt nézném meg, hol érzem magam jobban, és melyik egyetem ad jobb képzést, ha mindkettőt megengedhetem magamnak (külföldin tandíj is létezik). Dolgozni itthoni diplomával is lehet külföldre menni, 100 ezres kezdő fizu pedig nem jellemző olyan szakmára, ami keresett.
2016. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

te hallod milyen szakra jársz, ahol 100 rongyot adnak itthon, másol meg 1 milliót?

álmodozni lehet, csak utána a koppanást is tudni kell kezeli.

2016. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!