Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék egy kismamá...

Hogyan segíthetnék egy kismamának értelmes elfoglaltságokat találni?

Figyelt kérdés

A feleségemmel a babánkat márciusra várjuk, de őt a doki már kb. egy hónapja betegállományba helyezte, hogy ne kelljen dolgoznia. A betegállományig folyamatosan dolgozott (emberekkel foglalkozott), de azóta (az ötleteim és bíztatásom ellenére) nem tud értelmes elfoglaltságot találni magának. Egyetlen dolog amit csinál, hogy a tőlünk néhány utcára lakó "üres fészek szindrómában" szendvedő, félállásban otthon tengődő (unatkozó) anyukájánál ücsörög egész nap és hallgatja annak panaszkodásait és "bölcsességeit" (anyukája nagyon erőszakos, lelkiterrorizáló, mártírkodó típus, nehéz ellentmondani neki)...

Nagyon aggódom, hogy a feleségem már a baba megszületése előtt szellemileg beszűkül (az anyukája szintjére) és eltávolodik a való világtól. Amíg dolgozott, nem volt ideje ott üldögélni, úgyhogy ez a probléma nem fenyegetett. Nekem muszáj hétköznap 8-17-ig dolgoznom, szerintem ez sok családban így van. Beszélgetni sincs már kedvem hazaérkezés után, mert úgy érzem, hogy az anyukájával már napközben úgyis minden fontos dolgot megbeszélt (ez így is van).

Kérem a segítségeteket, hogy milyen elfoglaltságot találhatnék neki, hogy normális emberek között lehessen és ne szűküljön be az anyukája torz világába! Szerintetek hogy oldjuk meg ezt a helyzetet?



2016. jan. 18. 09:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
vmi tanfolyam? nyelvtanulás?
2016. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hét múlva születik a babám és munkanélküli vagyok 7 hónapja tehát nekem is külön figyelnem kellett erre a dologra. Én azt gondolom, a párod részéről kéne hogy igény legyen valamire. Nem hiszem hogy ha elolvasod ezt a topikot és elmondod azt a 10 tippet, mit csinálhatnak, akkor ugrik és csinálja...

A szociális hálótok milyen? Vannak barátai? Engem egy héten 2-3x tuti elhívott vmelyik barátom kicsit beszélgetni, egy ebédre, és ez tök jól esett. Persze ápolgatom ezeket a kapcsolatokat tehát nem csak úgy a semmiből hívtak el. Jártam könvytárba, rengeteget olvastam, végignéztem azokat a sorozatokat (persze apránként adagolva nem túladagolásig) amikre a munkám idején nem került sor. Új izgalmas recepteket kerestem a neten és időnként kísérletezgettem a konyhában. Van egy kutyánk, játszottam, sétáltam vele sokat. Közben levelező BA képzésre járok, így tanultam, készültem, beadandó dolgozatokat írtam és a szükséges kutatásokat végeztem. Ékszereket készítettem... Na szóval szerintem sok lehetőség van azért, de kérdés hogy ő mire vágyik. Ha neki jó ez hogy az anyukájánál ül, nem hiszem h bármit tehetsz. De az is tuti h ha megszül, a nagymama fog nálatok ülni.

2016. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha amúgy is az anyjánál van, aki ilyen, mint leírod, akármit mondhatsz, úgysem fogja hagyni. Mert ugye ha ott van, miért nem vele beszélget.

De. A legjobb az lenne, ha megbeszélnéd vele, hogy mitől tartasz. Lehet, hogy nem is fenyegeti a veszély. Én pl. olyan helyen dolgozom, ahol nap mint nap elég buta emberekkel kell tartanom a kapcsolatot, mégsem lettem buta :D.


Amúgy meg, a kérdésre válaszolva konkrétan, tippek:

-kézműveskedés

-szakkörök (már amíg / ha el tud menni)

-olvasson csecsemőgondozási könyveket, babaszoba-lakberendezési tippeket

-olvasson híreket, nézze a híradót

-hívja át a barátait

-olvasson szépirodalmat

2016. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik, hogy mennyire eltávolítod magad a problémától. Nem hogy segíthetnék a feleségemnek, hanem "egy kismamának".
2016. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hello! Én áprilisban szülök, még dolgozok. Az utolsó egy -másfél hónapban maradok majd itthon, kicsit kipihenten magam a baba érkezése előtt. És tele vagyok tervekkel :) Olvasni fogok, jó sokat! Megnézem azokat a filmeket, amiket már rég beszereztem, csak nem volt időm megnézni. Aludni fogok, akkor, amikor csak jól esik :) Ilyenek.
2016. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom,nekem valahogy fura ez az egész...

1- 2 hónap múlva szül,mégis mit vársz tőle? Lehet fáradt,fáj a dereka,a gerince,nagy a pocakja.Ne pattogjon most,ez az időszak nem erről szól.Ha átmegy az anyjáho,és szívesen van ott akkor hadd legyen.

Miért félsz attól,hogy szellemileg beszűkűl???tizen-huszon x évig az anyjával élt,gondolom akkor sem szűkült be ha elvetted.

Annyira kiélezed ezt az egészet arra,hogy csináljon valamit,de nem értem miért.Várja a babát,majd otthon lesz vele.Meg se szült,de máris elvárások hadát támasztod felé.Mi lesz ha majd hullafáradt lesz,vagy elkeseredett mert a pici mondjuk hasfájós lesz és ordítani fog egész nap.Akkor sem lesz kedved beszélni vele?

Amúgy meg miért is nem beszélsz vele,mert honnan gondolod hogy anyóssal már mindent megbeszéltek?


"Kérem a segítségeteket, hogy milyen elfoglaltságot találhatnék neki" - mintha nem is a feleséged lenne,egy felnőtt ember hanem egy gyerek akinek apuci küönfoglalkozást keres suli után hogy levezesse a felesleges energiáit.

Javaslom szülés után ne állj elé a hülye és irreális elképzeléseiddel,mert könnyen az utcán találhatod magad.

2016. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
szerintem az ő felesége is olvas,meg alszik meg filmezik,mint mindenki,kiváncsi lennék milyen foglalkozásokat akar még bevezetni neki.
2016. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

ha saját maga nm motivált értelmes elfoglaltságra akkor az a rossz hírem van, hogy mindig is ilyen volt, csa eddig a munkája miatt nem tűnt fel.

baba mellett a hónapok évek folyamán még nagyobb lépüléssel kell számolni, vagy majd jön a nagy depressziójával ha a sír a baba, felteszi a kezét, hogy ő ki van idegileg..


inkább te készülj fel kérdező, inkább vállalj túlórákat

2016. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!