Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értelmes családtervezés....

Értelmes családtervezés. Teljesen eltűnt már?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném, hogy nem vagyok vallásos. És nem is azt mondom, hogy a házasságig várnék a szexel, csak azt, hogy amíg nem annyira stabil a kapcsolat, hogy akár a gyerek is jöhet, addig nem feküdnék le senkivel. Miért nem? Mert becsúszhat védekezés mellett is, még ha kicsi is rá az esély. Szerintem ez egy komoly érv, mégis engem néz hülyének a fél világ és nem értem miért. Sokan veszítik el a szüzességüket 16-7 éves korban, azt mondják ez már normális, de ha egy tininek becsúszik akár védekezés mellett is, akkor vagy a szülei nyakára szül, vagy abortuszt csináltat, ami legjobb esetben is egy lelki trauma. És nem egyszer fordul elő ilyesmi. Tényleg nem értem, miért az számít ma hülyének, aki inkább várna pár évet az első alkalommal? Szinte senkivel sem találkozom, aki velem értene egyet. Kivéve a vallásosok, de még közülük se mindegyik. És ez kezd kicsit kiakasztani, félek, hogy minden srác faképnél fog hagyni, amiért ilyen óvatos vagyok. Bár már nem vagyok kiskorú, még nem állok a saját lábamon. Tanulok még. Ha most velem fordulna elő egy baleset, az is vagy a kukába, vagy a szüleim nyakára menne. Tényleg megéri a kockázatot?
2014. ápr. 5. 21:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Te nyugodtan gondold így, senki nem fog ezért téged lenézni.

De ne próbáld ezt a nézetet másokra erőltetni.

2014. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
sajnos a lenézés, lehurrogás ihlette a kérdést. :(
2014. ápr. 5. 21:26
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Az értelmes családtervezés az a védekezés óvszerrel, ha azzal "baleset" történik, akkor meg esemény utáni tabival, (a fogamzásgátló tablettával sokan visszaélnek) nem pedig az, hogy csak akkor kezdesz el nemi életet élni, amikor már jöhet a gyerek.
2014. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

"Tényleg nem értem, miért az számít ma hülyének"

Nem számít hülyének. És aki hülyének néz ezért, az nem számít. Fórumokon, gyakorin, fb-on nem a valóságot tapasztalod. És mindig gondolj arra: á, ez csak egy vélemény. (az enyém is) Amiről meg vagy győződve, hogy helyes, úgy élj. A lelkiismereted adja a mércét. Arra kell figyelni.

Kívánom, hogy elérjen a szép szerelem és boldog légy!

2014. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

nem annyira stabil a kapcsolat, hogy gyerek is jöhet...


szóval férjhez mész, megveszitek a lakást, bebútorozzátok, gyűjtetek némi pénzt és már le is fekszel a férjeddel. Jó neki.

2014. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor a legtöbb ember sokszor 30 éves kora után vesztené el a szüzességét (vagy később), a világ pedig tele lenne frusztrált emberekkel... Van, aki sosem akar gyereket, ő sose szexeljen? A szexualitás a normális párkapcsolat része, a felelős családtervezés pedig az óvszer (szükség esetén eseményutánival)/fogamzásgátló RENDELTETÉSSZERŰ használata (értsd, ha a gumi az éjjeliszekrényen marad, akkor persze, hogy nem működik). Én semmiképpen nem mentem volna szüzen férjhez, mert édesanyám is ebbe bukott bele, végül 16 év kínlódás után váltak el... Én is 16 évesen vesztettem el és NEM lettem terhes, mert megtanítottak felelősen védekezni. Aztán az élet úgy hozta, hogy a második férfi az életemben lett a férjem, vele tökéletesen működik a szex (nem úgy, mint az elsővel), így nyugodt szívvel mentem hozzá, mert tudtam, hogy vele biztosan működik. Ha becsúszott volna a baba, megoldottuk volna (egészséges babánál én sem vagyok híve az abortusznak, ezt pedig mindkét partneremmel megbeszéltem, tudták, hogy engem nem lehet abortuszra küldeni, ennek tudatában feküdtek le velem), hiszen mindenre van megoldás, csak akarni kell... A felesleges rettegéssel csak elrettented magadtól a fiúkat, szóval nehéz dolgod lesz, az biztos.
2014. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Fiatal vagy még, szerintem bőven 20 alatt lehetsz. Túlságosan naivan gondolkodsz...
2014. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon látszik, hogy még csak könyvben olvastál a szexről. Ráadásul azt írod, nem vagy vallásos, de negatívabb a hozzállásod, mint a legtöbb hívő emberé - lényegében azt vezetted le, hogy a szex egyetlen elfogadott célja a gyermeknemzés (ennek a nézetnek a széleskörű társadalmi elfogadottsága kb. a középkor elején kiment a divatból).

Tiszteletben tartom a nézeteidet, de úgy érzem, a tapasztalatlanság mondatja veled, nem a meggyőződés.

Ha addig várni akarsz a szex-el, amíg nem lesz betonbiztos a párkapcsolatod, akkor egyrészt valószínűleg egy ortodox vallásos emberhez kell hozzámenned, másrészt sok jó élménytől megfosztod magad.

2014. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Az se jó ha nem védekezünk, és az se ahogy te gondolkodsz, ettől függetlenül elfogadom, te életed. Én szeretek szexelni, de gyereket nem akarok 35 éves korom előtt, ebben biztos vagyok. Évek óta óvszer+megszakítás kombóval védekezek. Soha nem volt problémám ebből.
2014. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

A felnőtté válás része, hogy a saját döntéseid mellett, amit a saját életedről hozol, kitartasz.


A te lelkivilágodba ez fér bele, akkor neked ez a helyes út.


Szóval ne foglalkozz azzal, mit mondanak mások, mert te a felfogásoddal senkinek sem ártasz, akkor meg fölöslegesen osztogatják a véleményüket, és csak a saját bunkóságukat tanúsítják vele. Ha meg nem akarsz bunkó véleményekkel találkozni, ne reklámozd a nézeteidet. ;)

2014. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!