Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haláleset bekövetkezte után a...

Haláleset bekövetkezte után a végrendeletet mennyi idővel hirdetik ki?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 14:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sajnos ez ellen nem tehetsz semmit. Akik papíron a legközelebbi rokonai, ők fognak örökölni, ha csak nem hagyott a bácsi hiteles végrendeletet. Szomorú de nagyon sok olyan magányos idős ember ismerőse volt a családnak, akivel nem törődött senki. Mi vásároltunk be nekik, mi jártunk el beszélgetni hozzájuk, pedig nem lett volna kötelességünk. A 3-ból ketten már sajnos nincsenek köztünk. Én mindegyikőjüket úgy szerettem mint a nagyijaimat, mindig úgy éreztem mintha 4 lenne... lány létemre én állítottam be a tv-jüket ha kellett, vagy én mutattam meg hogy használják a mobiltelefont, ha segítség kell, néha én pucoltam meg az ablakukat, szüleim segítettek a ház körüli teendőkben, csak mi voltunk ott nekik, mint család, a haláluk után mégsem örököltünk egy kanyi vasat sem, de az a helyzet, hogy nem is zavar, mert nem ezért csináltuk! Hirtelen felbukkantak a menyek, az unokák, mindenki akit eddig még csak képen láttunk... Egy kicsit idegesítő igen, de teljesen mindegy, mivel nem volt végrendelete egyikőjüknek sem, ezért úgyis ezeket a rokonokat túrták volna elő, nem azokat az embereket akik valóban mellette voltak. Sajnos ez a mai világban már senkit nem érdekel, de nem is igazán lehetne kivitelezhető. Az egyik néni, amire azt szerette volna hogy a feltétlenül a miénk legyen, azt odaadta még halála előtt (pl ékszereket, műszaki cikkeket)...

Amúgy a saját nagypapám halála után sem örököltem semmit, hisz én csak másodlagos öröklő vagyok, édesapám nevére került minden! Ez így természetes. Próbáld megmagyarázni ennek a barátnak, hogy teljesen mindegy ki mire tart igényt, majd mindenki kap amit kap... és teljesen mindegy hogy ő jobban megérdemelné, ha nincs közeli rokonságban a bácsival valószínű nem ítélnek neki semmit. Nálunk kb 5 hónap telt el a temetés és a hagyatéki tárgyalás között.

2010. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem akar Ő semmit sem örökölni, csak mivel eddig Ő rendezte a bácsit, mindenki őt zaklatja, hogy most mi lesz, hogy lesz.

Egy dolog van, amit akarunk és az nyugalom. Ez pedig csak a végrendelet kihirdetése után lehetséges. Ezért kérdeztem.

2010. márc. 28. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!