Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akar engedni a...

Miért nem akar engedni a párom? Nekem kéne változtatnom a hozzáállásomon?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon mélyponton vagyok mindenhogyan lelkiekben. Itthon, anyukám erőltetése további tanulás terén, holott nem szeretném már. Párom, aki azon győzködik hogy költözzek hozzá (szüleihez) határ közelbe Vajdaságba (távkapcs. 5 éve). Igen, szeretnék összeköltözni vele, de most hogy ő ott akarja hagyni a munkahelyét mert felőrli az idegeit, és ott 0 munka, én nem akarok a szülei nyakán élni, illetve felajánlotta hogy ő eltart engem. Én azt mondtam dolgozni akarok, azt mondta rendben, ha találok ott kint. Szörnyen mérges vagyok mindenkire, de csak rajtam áll.

Már napok óta csak a negatív feszültség van körülöttem ezek miatt. Régebben beszéltünk, hogy beköltöznénk Mao-ra mert az állampolgárságért beadta a papírokat, így esetleg albérlet. Azt mondta abban az esetben, ha nem találna ott munkát.


2016. jan. 18. 16:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
21L
2016. jan. 18. 16:40
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Őőőő, hm, lehet én vagyok az értetlen, de most tulajdonképpen mi is a probléma?

A párod egyrészt felajánlotta, hogy eltart, amibe te nem mentél bele, oké. Másrészt pedig azt mondta, hogy támogat a munkakeresésben és a munkavállalásban. És benned emiatt van negatív feszültésg meg emiatt vagy szörnyen mérges?

2016. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy szüleivel együtt élni. Semmi bajom velük, jó fejek úgy érzem kedvelnek engem. Azonban én nem tudnék hozzászokni és egy idő után biztos lennének félreértések. Másrészről amikor azt írtam 0 munkalehetőség akkor magamra is irányítottam a dolgot.
2016. jan. 18. 16:59
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Hát figyelj, próbáljátok meg. Ha neked itthon nincs fix állásod és nem köt ide mondjuk suli sem, akkor kimész, megbezséltek egy fix időt, mondjuk 3 hónapot (vagy kevesebbet-többet, attól függően mennyi tartalékotok van) és ha nem sikerül annyi idő alatt munkát találni, akkor max visszaköltözöl Magyarországra, ő meg költözik veled.
2016. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Morozov ***** válasza:
97%
Én is azt ajánlom, hogy tanulj tovább, szerintem később megbánnád, ha nem így tennél. Majd ha végeztél az egyetemmel, akkor is csak abban az esetben költözz össze ezzel a pasival, ha addigra normális munkahelye lesz és nem csak üres ígéret lesz, hogy el tud tartani. Ha meg nem fogadja el, hogy nem akarsz a szüleivel élni, kiszolgáltatott helyzetben, akkor nincs miről beszélni, keress felelősségteljesebb férfit.
2016. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Igazad van,hogy lelkiekben szenvedsz, a helyedben egy lépést sem tennék.Ha szeret a pasi jöjjön õ a helyedbe.

Az mind rendben,hogy 5 éve ismeritek egymást, de messzirõl és az nem egyenlõ azzal,hogy ismered is nagyon jól.

2016. jan. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

ha ott nincsen munka ahol ő lakik, ő is fel fog mondani, akkor hogy fog eltartani? miért akarja,hogy odaköltözz? nem mondom, hogy Magyarországon aztán annyi munka van, de egy nagyobb városban el lehet helyezkedni,hogyha nincsenek nagy igényeitek.

bár a helyedben én tanulnék tovább,főleg,hogyha támogatnak a szülők benne. mert kutya nehéz lenne egész életedben csak egy érettségivel boldogulni. legalább egy szakmát szerezz. és igen, 5 év kapcsolat sok, de távkapcsolat teljesen más. tényleg ajánlott az együttélés, de ezt nem a szülők nyakán kell megtenni.

2016. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

bocs de a párod egy lúzer mégis hogy gondolja otthon nem lesz idegölös a meló

vagy majd a szülei eltartják, te szülsz pár porontyot és éltek a segélyből vagy mégis mit képzel...

2016. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha már Magyarország,akkor Budapest, ott vannak a legjobb lehetőségek,minden szempontból.

Érthető, ha nem akarod, hogy eltartsanak.

Respekt érte.

2016. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szakmám lesz, igen :)
2016. jan. 18. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!