Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális dolog szerintetek,...

Az normális dolog szerintetek, hogy mi ketten anyukámmal azért költöztünk kisebb lakásba, hogy még jobban tudjuk támogatni a két nővéremet anyagilag az így spórolt pénzből?

Figyelt kérdés

Sajnos mindketten rosszul állnak anyagilag, de mi már anyuval nagyon unjuk, hogy mindig hozzánk jönnek pénzért, ennek ellenére megtettük. Tegyük hozzá, magunkért is tettük, mert így én is tudtam rendezni egy-két adósságomat, de már baromira elegünk van belőle. Ráadásul a vásárolt lakásra költeni is kéne, de a végén meg azért nem lesz erre pénz, mert a nővéreimnek 'kell' odaadni.


Az egyik nővérem a következőkre hivatkozik ezzel kapcsolatban:

1. szerinte ő van a legszarabb helyzetben, mert neki hitele, meg adósságai vannak; 2. ő a párjával együtt éjjel-nappal dolgozik (ettől függetlenül sincs pénzük), tehát megérdemli a támogatást; 3. megörökölte egy olyan vidéki háznak a felét, amit nem tudunk eladni, ezáltal nincs pénze, hogy rendezze az adósságait; 4. én milyen szerencsés vagyok, mert én egy olyan lakásnak a felét örököltem, amit el tudtunk adni.


Mi erről a véleményetek?


2016. jan. 22. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rondán hangzik, de én a leírás alapján nem adnék, mert a nővéred nem tűnik felelősségteljes, felnőtt embernek, hanem egy akaratos, hisztis tininek, aki nem tud bánni a pénzzel.

1. nem kötelező hitelt felvenni - nehogy azért legyél alárendelt helyzetben, mert neked nincs hiteled

2. sajnos az, hogy valaki dolgozik, önmagában nem ok arra, hogy a családjától plusz anyagi támogatást várjon el - sokan dolgoznak olyan kevés pénzért, amiből szinte nem vagy csak nagyon nehezen lehet megélni.

3-4. Az, hogy ki mit és mikor örökölt, magánügy. Ez megint nem akaratlagos dolog, meg nem "teljesítmény-alapú" dolog. Neked ezt sorsolta a élet, neki meg azt.


Amúgy te sem lehetsz makulátlan, ha

- az is belejátszott a kisebb lakásba költözésbe, hogy te rendezd az adósságaid, a kérdésfelvetés így máris torzít

- "ő" dolgozik - te nem? Ha nem, miért nem? Nem kell válaszolni, magánügy, és a támogatás szempontjából nincs különösebb jelentősége, mert ha valamiért nem dolgozol, akkor sem vagy köteles támogatni a nővéredet, csak a kérdés adja magát

2016. jan. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a leírásból úgy jön le, hogy egyiketek sem érdemli meg.

Anyukádnak még meddig kéne támogatnia titeket?

Most már inkább nektek kéne segíteni őt.

Te nem tudom, hogy hány éves vagy, hogy tanulsz-e még. De nálad is gáz, hogy már adósságaid vannak.

2016. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Legközelebb meg anyukátok költözzön az utcára azért, hogy a gyerekeit támogassa?! Gondolkodhatnátok egy kicsit. Ne szívjátok már a vérét. Mindenki éljen a saját pénztárcájából.
2016. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
El vagy tévedve. Nem ti támogatjátok a 2 nővéredet, hanem anyukád támogat 3 élhetetlen gyereket a saját rovására. Nekem ez nem férne rá a pofámra. Az én szüleim is támogatnak, de emiatt semmiről nem kell lemondaniuk. Ha kellene, akkor nem fogadnám el.
2016. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én se vagyok makulátlan, anyukám engem is támogat, de én igyekszem azt vissza is adni, ha már így hozta a sors, hogy örököltem. Amúgy én nem dolgozom, őszintén bevallom, de nem jókedvemből, hanem betegség miatt.

Amúgy a költözés nemcsak az én adósságaimnak a rendezése miatt történt, hanem mert túl nagy volt egy három szobás lakás kettőnknek, és így félre tudunk tenni és nem kell a hónap végén fillérezgetni. Most biztos meglesz rólam is a véleményetek, várom szeretettel, nem sértődöm meg!

2016. jan. 22. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor mi a gond?

Anyukád téged támogasson, de a tesóidat ne?

Vagy mit szeretnél?

Te sose fogsz dolgozni? Milyen betegséged van?

2016. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi az oka, hogy mindenkinek ennyi adóssága van?

Milyen jellegű adósságok?

2016. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy nem normális, anyukád is tudja, mégsem képes nemet mondani.


Most én erre mit mondjak? Ha kiskorú vagy, muszáj anyáddal menned, ha nagykorú, akkor menj a saját utadon. Anyádon nem tudsz változtatni, a nővéreiden sem, de a magad életén igen.

2016. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az a kérdés, hogy szeretitek és tisztelitek-e egymást. A leírásod alapján a család minden tagjának a hozzáállása a munkához megfelelő. Gondolom a válság miatt kerestek keveset. De mi az, amiről nem beszéltél? Van-e pazarló vagy lusta a családban? Vagy valaki eltart-e ilyen személyt? Ha minden rendben van, akkor miért nem fogtok össze? Egy szegény család, akik teljesen megbíznak egymásban, ok nélkül nem tesznek ki valakit maguk közül az utcára, csak azért, mert éppen mondjuk ő nem talált rendesen fizető állást.
2016. jan. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!