Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóm van 3 napja, és...

Fogszabályzóm van 3 napja, és úgy látom az első két fogam között egy kisebb rés keletkezett, azaz kezd foghíjas lenni ott. Ez normális?

Figyelt kérdés

ez elég rémisztő nekem, ugyanis a fogaim szabályosak, más okból kellett felrakni a fogszabit. de miért van ez, hogy kezd egy rés kialakulni ott?:s

köszönöm a válaszokat!



2015. dec. 12. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igen

De ha szabályosak miért kellett fogsz.?

2015. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mert a jobboldali szemfogam helyén még tejfog van, mivel beragadt fentre a maradó. és fogszabályzóval lehet majd lehúzatni. de kifejtenéd légyszi, hogy miért foghíjas és meddig marad ilyen?
2015. dec. 12. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egész kezelés alatt hol ott, hol ott lesznek majd kisebb-nagyobb rések, de ez teljesen normális. A végére minden a helyére kerül.
2015. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a problémám, úgyhogy megnyugtathatlak, ahogy az előző hozzászóló is írta, ez teljesen természetes és többször is előfordulhatnak ilyenek. Nekem is már volt szebb, most épp olyan "stádiumban" tartok, hogy nekem is kialakult egy kisebb rés. Úgyhogy nem kell aggódnod.:)
2015. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyob köszi mindenkinek! Utolsó: a hasonló problémát arra írod, hogy réses szokott lenni a fogad, vagy hogy a szemfogadat kell lehúzatni ahogy nekem?

amúgy ha már ilyen tapasztalt emberek vesznek körül, ti mit szoktatok és hogyan enni, hogy a kaja zöme ne a fogszabi fölé ragadjon be meg oldalra, hanem próbáljuk megtartani a régi evési "élményt"? ez engem annyira zavar, és amíg eszek kb megszólalni sem merek mert teli lehet kajával a szám.:/

2015. dec. 15. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:

A szemfogamra gondoltam.:)

Amúgy én mindent ugyan úgy eszek, mint azelőtt, nem vonok meg magamtól semmit, amit szeretek. Ami meg beragad néha azt a nyelvemmel simán ki tudom úgymond piszkálni, engem ez sose zavart különösebben, nyilván nem szoktam ilyenkor teli szájjal vigyorogni másokra. Illetve még annyit tudsz tenni, hogy ahogy iszol, kiöblögeted a szádat, azzal is segítesz ezen a problémán.

2015. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!