Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem, ha a kistesóm...

Hogyan kezeljem, ha a kistesóm (10éves és fiú) nem ír házit, kijelenti hogy megy le játszani, és ha szépen kérem hogy csinálja meg, lekurváz, ordít hogy menjek a g*cibe? Meg hogy majd ő rámküldi a skinheadeket.

Figyelt kérdés
2008. szept. 17. 15:41
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés szerintem jobban a szülők feladata.Nem értem az öcséd viselkedését,ilyen fiatalon még nem szoktak lázadozni a gyerekek.Szüleid ilyenkor hol vannak?Lehet jobban kellene figyelni rá,változtatni kellene a baráti körén vagy átíratni másik iskolába.Nem szabad hagyni hogy ilyen fiatalon lezülljön.
2008. szept. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
Kevés az adat... Milyen környéken laktok, milyen társaságba jár, milyen a viszony köztetek, mennyivel vagy idősebb nála, testalkatra erősebb vagy-e, mint ő, és ha igen, mennyivel, szüleitek mit szólnak ehhez, ők hogy viszonyulnak hozzá és hozzád, hogyan éltetek eddig...?
2008. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
A szépen kéréssel van a gond, mert belerögzült tesódba, hogy te túgyse bánsz vele keményen. Ugyan nem vagyok híve a gyerekverésnek, de ilyenkor kenj le neki néhány büdős nagy pofont, és mindjárt nem fog merni visszabeszélni. Meg egyáltalán hogy mer fenyegetni? Szóval egyszer-kétsze jó alaposan helyre kell tenni a kiscsávót, és utána legalább nem fog visszabeszélni, persze ettől még nem biztos, hogy tanulni is fog, de az más kérdés, azt inkább máshogy kell ösztönözni, pl kap valami édességet, vagy amit szeret, ha tanul.
2008. szept. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Anyumék elváltak,anyával élünk,ő 4műszakban dolgozik hogy legyen pénzünk...Anyának van egy élettársa,aki tök jófej,de vele is így beszél tesóm..ha ő megverné tesómat,akkor anyum haragudna rá,hogy az ő gyerekét ne nevelje...ha meg én lekeverek neki egyet,visszaadja!de úgy rugdos mint egy idegbeteg!és iszonyú erős dühből...szóval ezt már kizártam,mert meghalni nem akarok..mikor friss volt a piercingem,direkt hasbavágott egy papuccsal hogy fájjon...nem hatja meg semmi...ha úgy beszélek vele,mint ő,akkor sem,ha sírok,akkor sem,ha megverem,akkor sem...Miskolcon lakunk...vannak barátai,de előttük is szólok neki vmit hogy anya azt mondta hogy ma nem mehet le, vagy vmi,akkor beszól hogy ne keménykedj te geci,szétverlek..mentem érte az előbb suliba..kijelentette hogy ma lemegy..mondom neki hogy anya kiírta hogy nem mehet le,rossz idő van,meg rosszul tanul...válasz:hát de lemegyek,duguljál el,mert szétbaszlak geci... és nem is tudom hogy hány szűlő meg gyerek ment hazafelé,amikor ezt ordította nekem...elegem van..sírva jöttem haza,és hívtam fel anyát...nem segít semmi...
2008. szept. 17. 16:19
 5/39 A kérdező kommentje:
én olyan rendes vagyok vele,valamelyik nap is majdnemhogy én írtam a háziját...és ezt kapom...
2008. szept. 17. 16:21
 6/39 anonim ***** válasza:
99%
Egyszerűen ne foglalkozz vele,nézd levegőnek,mond neki hogy akkor ne tanuljon legalább nem lesz belőle semmi,és egy nagy buta lesz.De ha nagyon rosszul viselkedik,esetleg kirúgják a suliból vagy elszökik,még javítóintézetbe is kerülhet.Mikor normálisabb megkérdezheted tőle hogy miért csinálja ezt?Lehet hiányzik neki apukátok,és anyukátok se nagyon ér rá vele foglalkozni,vagy volt valami törés az életébe?hirtelen változott meg?Történt valami ami ezt kiválthatta belőle?
2008. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
régebben is így beszélt velem..sőt mikor kisebb volt,mindig leköpött...mint egy idegbeteg,olyan néha..szépen szólok hogy tanuljunk,gyere..erre ő:duguljál el...nem tud rendesen szólni hozzám...anyummal normálisan beszél hozzánk képest...
2008. szept. 17. 16:33
 8/39 anonim ***** válasza:
91%
tündéri egy kisfiú lehet... mindenképpen anyukádnak kell rá hatnia, te ne foglalkozz vele egy ideig, anyukád meg legyen vele marhára szigorú szerintem. inkább most utáljon mindenkit, minthogy 5 év múlva hajnalba járjon haza, belekeveredjen minden hülyeségbe, stb.
2008. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%

Én biztos helyre tenném. Ne hagyd magad! Ne írd meg a leckéjét, ha kér tőled valamit, ne csináld meg neki! Te is legyél vele ilyen. Gondolom, ha enni kér, adsz neki. Én mondanám, hogy szolgáld ki magad! Járasd le a barátai előtt! De én , ha csak egy kis erőfölénnyel is, de mindenképp elhupálnám. Anyukád mit szól ehhez, amikor szólsz neki? Vigyázzatok, nehogy a fejetekre nőjjön, mert akkor még az anyukátok is kapni fog!!!!

Azt nem írtad, hogy te hány éves vagy.

2008. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
95%

Az anyukád élettársát valóban nem kell bevonni, ilyenkor anyukáddal kell megbeszélni mi legyen a teendő.. egy 10 évesnek,ha te vagy afelügyelő megbízott, nyugodtan szorosan fogd meg a karját és leülsz gyerek, ha kész a házid fölkelsz..nem kell a skinhead-ekkel foglalkozni, de éppen azt is meg lehet neki mondani, hogy nektek meg nincs kedvetek kaját csinálni a részéreés kész..aztán mondhat amit akar hamar rájön.

Ésőszintén milyen skinheadeket?-egy 10 évesnek nehogymár ilyen barátai legyenek,de ha igen azok is porbafingók még,fogalmuk sincs mi az a skinhead.

Kérdezzemeg 25 éve mi volt az a skinhead!!!

2008. szept. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!