Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szívesen a tagjai lennétek...

Ti szívesen a tagjai lennétek egy ilyen családnak? Jól éreznétek így magatokat, vagy "túl sok lenne" a család?

Figyelt kérdés

Párom családja nagyon összetartó. Van 2 bátya és 2 nővére, szoros a kapcsolatuk. Már vannak gyerekek is. Ha valami gond van, hívják egymást. Pl hogy menni kell a gyerekért vagy vigyázni rá, ha a szülők fát rendelnek akkor összevágják, a nagyszülőknek bevásárlást ők intézik, ha az idősebbek közül valakinek orvoshoz kell menni akkor valaki kíséri őket stb. Amikor az egyik nagypapa meghalt, beosztották és kb 1 hónapig MINDEN NAP ment valaki a nagymamához, hogy ne legyen egyedül.

Amikor páromnak eltört a lába, főztek neki és takarítottak.

Divat náluk az is, hogy szülés után 3-4 hétig visznek főtt ételt az anyukának.

Ez nem olyan sok idő, tehát nem az van hogy sosincs időnk egymásra. Meg ha valami programja van páromnak, akkor elfogadják, tehát nem az van hogy elvárják hogy ugorjon ha nekik kell valami.


Nektek ez gond lenne? Én kicsit úgy érzem, ez annak a jele hogy a gyerekek nem szakadtak el a szüleiktől. Engem úgy neveltek, hogy egyedül oldjam meg a problémákat, illetve később a férjemmel kettesben.


2016. jan. 24. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk teljesen ugyanígy van. Szívesen vagyok a családom tagja.. :D
2016. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Az első vagyok. Nálunk egyébként mivel sokat vagyunk együtt és sokat törődünk egymással elég jó a kommunikáció is mindenki között. Ha valakinek sok vagy úgy érzi nem tud eleget lenni a párja vele, akkor szól a többieknek, hogy ne haragudjatok, de most kettesben akarunk lenni. Nem kell jönni segíteni vagy ilyenek. Mindenki meg is érti.
2016. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Te valamit nagyon félreértelmezel.

Ez nem jelenti azt, hogy a gyerek nem tud a szüleitől elszakadni, és nem tudja a gondjait megoldani. Ennek a lényege, hogy a család mindig is összetartó és bárkit bárhová sodor az élet, mindig van akire támaszkodhat. Fontos a család. Így kéne lenni minden családban. Az én kis családom is ilyen, és én örülök, hogy részese lehetek.

Csak megjegyzem. A fiam 26 éves. Önálló életet él, megtudja oldani a gondjait. De mégis segítünk ha kell, megyünk ha szükség van ránk. Ahogy ő is jön ha szükség van rá.

Nem szólunk bele senki életébe, de összetartunk.

Értékeld, hogy ilyen jó férjed van.

2016. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen normális, ha a családtagok segítik egymást.

Nekem az a fura, hogy neked ez fura!

2016. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg kimondottan üdítő látni, hogy ilyen család is van, nem csak olyan, mint amit mindenhol olvasni lehet, hogy a testvérek gyűlölködnek, ellenségeskednek egymással. Hanem segítik egymást. Ez nagyon szép. A mi családunkban erre esély sem lenne, hiszen egyke vagyok, szülők révén mindössze 1 db nagynéni van, ő is messze lakik. Azon viszont még le is döbbentem kérdező, amit írtál: "Amikor az egyik nagypapa meghalt, beosztották és kb 1 hónapig MINDEN NAP ment valaki a nagymamához, hogy ne legyen egyedül. " Ez szerinted akkora extremitás???? Amikor az én nagypapám meghalt, a nagymamámat odaköltöztettünk hozzánk, pedig mi aztán egy elég zárkózott család vagyunk! Nagy érzelmi sivárságban élhetsz, ha ezt ekkora nagy dolognak látod. Fura, hogy a férjed ilyen nőt választott, már ne is haragudj...
2016. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

"Én kicsit úgy érzem, ez annak a jele hogy a gyerekek nem szakadtak el a szüleiktől."


Rosszul érzed. Ha nem szakadtak volna el, annak az lenne a jele, hogy nem lennének önálló döntéseik, nem lenne önálló életük, mindenben a szülő véleménye lenne a mérvadó.


Szerintem ők "csak" egy nagyon összetartó család.


PL: Gondolj bele milyen jó lenne neked, ha gyerekes anyukaként nem kellene azért izgulnod, hogy odaérsz-e munka után az oviba, mert legalább 4 embert felhívhatsz, ha késel, és segít, aki tud.

2016. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

"a gyerekek nem szakadtak el a szüleiktől" - ezt csak manapság kezdik problémaként emlegetni, leginkább a szülők nem akarnak már foglalkozni a felnőtt gyerekeik problémáival. Valahogy egyre inkább úgy állnak hozzá, mintha a gyerek egy 18 éves "projekt" lenne, aztán semmi közünk egymáshoz.


Régen sokszor el sem költöztek a gyerekek a szülőktől, hanem több generáció élt együtt (nagyrészt gazdasági okokból, persze. DE megvolt a generációváltás, amint a fiatalabb családtag megházasodott, és ahogy az idősebbek megöregedtek - pl. hátraköltöztek a "hátsó traktusba" és nem próbálták dróton rángatni a fiatalokat és mindenbe beleszólni.


Mostanában az a baj, hogy az idősebbek sokszor még nyugdíjas korukban is jobban hozzá tudnak járulni a családi kasszához, mint a fiatalok, ezért persze az irányítást sem akarják kiadni a kezükből. A fiataloknak meg egyrészt nincs türelmük kivívni otthon a egyenlő bánásmódot, mert az idő meg konfliktus, egyszerűbb elköltözni. Másrészt meg lassan leszólják azt, akinek felnőtt létére is jó a kapcsolata a szüleivel, mert ahogy te is, rögtön rámondják, hogy nem elég önálló.


Pedig nagy szerencséd van, hogy befogadtak egy ilyen szeretetteljes, gondoskodó családba. Sok családban vagy civakodnak vagy le akarják húzni egymást vagy szimplán nem kedvelik egymást vagy kényszerből távol kerülnek egymástól. Iszonyat szerencséd van! És igen, természetesen, boldogan lennék tagja egy ilyen családnak.

2016. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Itt a gyakorin ez egy nagyon divatos kifejezés, hogy nem szakadtak el a szülőktől. Bár az esetek nagy részében rosszul használják ezt a kifejezést. Így most te is, kedves kérdező. Ez egy olyan család, ahol nem önző, csak magukkal törődő emberekről beszélünk, hanem olyanokról, akik a saját kényelmük rovására is, de segítenek egymásnak, ha arra szükség van. Szerintem te nem illesz ebbe a családba.
2016. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vagyok egy társas lény, de ilyen összetartó család nekem is nagyon jól hangzik.
2016. jan. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

szerintem ilyen egy jól működő normális család ;)


mondjuk mit vársz? aki ilyenben él kb amit leírtál, az azt fogja mondani, hogy ez szuper, örülj neki. Aki meg csak mi vagyunk típus, és onnantól megszűnik a rokonság, stb, hogy férjhezment megnősült, az meg azt fogja mondani menekülj.


Csak te tudhatod, ez neked jó e vagy nem ;)

2016. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!