Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak csekély esetben...

Miért csak csekély esetben szólnak műsorok az örökbefogadásról, mint alternatív gyermekvállalási lehetőségről?

Figyelt kérdés
Sokan élből elutasítják az örökbefogadást. Miért? Az a pici gyerek nem tehet semmiről, és neki is járna egy szerető család. Mégis sokan azt mondják, h inkább ne legyen gyereke, vagy azt h más gyerekét nem fogja nevelni, stb... Az a kisgyerek olyan lesz ahogyan nevelik. És az a kisgyerek nagyon hálás lesz később ha már érti a dolgokat...

2016. jan. 24. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
...aztán jön a kamaszkori lázadás és a nevelőszülő megkapja h "ne szólj bele az életembe, mert te nem is vagy az anyám/apám"
2016. jan. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert a fehér, egészséges csecsemőkért így is sorba állnak.
2016. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ezzel mennyire vagy tisztában, de rengeteg - örökbefogadásra alkalmasnak nyilvánított - házaspár, illetve egyedülálló ember vár hosszú éveket arra, hogy gyermeket örökbe fogadjon, tehát amiatt a hozzáállás miatt, ami te egyesektől hallasz, illetve részükről kifogásolsz, nincsenek gyerekek megfosztva attól a lehetőségtől, hogy családban nevelkedhessenek örökbe fogadott gyermekként, ne pedig intézetben.


Azok a gyerekek nevelkednek intézetben vagy nevelőszülőknél, akik jogilag nem örökbe adható státuszúak, az ő helyzetükön pedig az sem változtatna semmit, ha tízszer annyian várnának örökbe fogadásra, mint jelenleg.

2016. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Semelyik örökbefogadott gyerek nem tartozik hálával a szüleinek. Aki örökbefogad azért teszi mert gyereket akar, nem pedig azért, hogy istent játsszon...


Amúgy meg kinek mi. Van aki nem érzi úgy, hogy más gyerekét megfelelő mértékben tudná szeretni. Semmi értelme nem lenne annak, ha egy ilyen habitusú pár örökbe fogadna egy kisgyereket csak azért, hogy legyen.


Nem nézek tévét, gőzöm sincs mik mennek a műsorokban. De az örökbefogadási várólisták tömve vannak. Aki egészséges 1 év alatti babát szeretne az akár éveket is vár.

Szóval elég sokan várnak ilyen módon babára.

2016. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt teljesen egyetértek a előzőekkel, ami azt illeti, hogy most is sokat vár egy-egy pár az örökbefogadásra, másrészt nagyon szigorú feltételeknek kell megfelelni.


+ tényleg eljönnek a "nem is vagy az anyám / apám" problémák.


És az "az a kisgyerek nagyon hálás lesz később" megjegyzéssel sem feltétlen értek egyet, legalábbis én a környezetemben sajnos nem ezt tapasztaltam:(, amivel nem akarom azt mondani, hogy mindig rosszul sül el a dolog, de a későbbi jó kapcsolatot nem lehet "garantálni"

2016. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem igaz teljesen, hogy egy gyerek olyan lesz, mint amilyennek nevelik. Erről vannak kutatások is. Nagyon sokban hasonlítanak az igazi szülőkre, akkor is, ha soha nem is találkoztak.

Egyébként meg örökbe fogadni baromi nehéz, rengetegen várnak rá. Szóval szerintem sokan inkább nem fognak bele ebbe a macerába, mert nagy valószínűséggel úgy is csalódás lesz a vége, mert nincs annyi baba, mint amennyi örökbefogadó szülő.

2016. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jórészt egyet is tudok érteni velük. Pár választ meg tudok cáfolni de vélek igazságokat felfedezni a válaszokban. Én örökbefogadott vagyok, és bizony hálás vagyok a szüleimnek akik örökbe fogadtak. Nálunk is megvolt a tini kori vagdalkozás de az lecsengett. Én ismerem a vér szerinti rokonaim, bátyáim agresszivek, egyikük alkesz, apánk is, anyánk is az, és én nem lettem olyan genetika ide vagy oda, a húgaim se lettek azok, mind diplomásak vagyunk, stb. Az egyik húgom is örökbe lett adva... Ez neveltetés kérdése volt, és az örökbefogadó családok hatása...

A párom is örökbefogadott lány, és mi pl. örökbe fogadni szeretnénk mert nekünk egyenértékű egy örökbefogadott gyerkőc a saját vérszerintivel.

Az alapkérdés az, hogy a műsorokban miért van erről kevés szó?! Vannak feltételei az örökbefogadásnak tény, de nem teljesíthetetlenek...

2016. jan. 24. 16:06
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

7: Nem a feltételek teljesíthetetlenek. Egyszerűen nincs annyi kisgyerek, mint ahány szülő.

Nagyobb, több éves gyereket meg már nem annyira szívesen fogadnak örökbe, hiszen ott az ő nevelésüknek már sokkal kisebb a hatása, mintha kicsi korban kerülne hozzájuk.

2016. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ez valóban tény... sajnos :(

Ez azonban felvet több társadalmi kérdést:

-azok a szülők, akiknél születik egy akár nem is várt gyermek, és nem is tudják tisztességesen felnevelni, miért nem adnak a gyereknek egy esélyt a jó életre úgy, hogy inkább lemondanak róla még pici korban?!


-aki tudja, h nem akar gyereket de becsúszik, miért nem szüli meg és inkább adja örökbe mint elveteti?!

2016. jan. 24. 16:31
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
9: Mert aki kihord, megszül egy gyereket, már nem biztos, hogy le tud, le akar mondani róla, hiszem már kialakult a kötődés, a szeretet. Hiába van más család, aki jobban (bár ez relatív, ki határozná meg, hogy mi a jobb?) nevelné fel.
2016. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!