Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim már...

SUPERANSWER2004 kérdése:

Mit tegyek, ha a szüleim már a vállás körül járkálnak? Mit tudok tenni hogy jobb kedvem legyen?

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmit nem tudsz tenni. Nem a te dolgod ne foglalkozz vele. Attól hogy elválnak téged ugyanúgy szeretnek.
2016. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nehéz egy gyereknek/kamasznak nem foglalkozni azzal, hogy a szülei válnak.

Kérdező, próbáld esetleg lefoglalni magad olyan programmal, tevékenységgel, amit szeretsz.

2016. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

"Ebben az esetben nyomják meg a piros gombot, és nyugodjanak békében" - Idézet a Macskafogó című filmből


Jobbat nem tudsz mint nem foglalkozni vele. Annyi hogy próbáld mind2 szülővel tartani a kapcsolatot, ha az egyik uszít a másik ellen akkor is :)

2016. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dworkyll válasza:
55%
Kerülj ki a tűzvonalból, és lehetőleg ne foglalj állást. Ez az ő meccsük, hagyd rájuk. És próbáld magad elfoglalni olyasmivel, ami örömmel tölt el. Sport, haverok, ilyesmi. Az önpusztító stratégiákat nem javasolnám.
2016. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
SOS keress társat, akivel jó alaposan szerelmesek vagytok egymásba. Vele nem lesz szükséged szülőkre és minden létező szeretetet megkapsz. Én is ezt csináltam/csinálom: Ha gebasz van, illetve egyedül vagyok és nem járok senkivel, akkor teszek róla, hogy járhassak.
2016. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jézus szolgája válasza:

nem nagyon tudsz mit tenni,talán ha szólsz nekik hogy üljenek le és beszéljék meg a dolgaikat,de ne feledjék hogy te is része vagy a családnak mely együtt egy család.

és minden megoltható,csak megkel beszélni,és ha kel változni,változtatni.

talán ez inspirálni fogja őket hogy próbálják meg ujjra.

de ez a max amit talán tehetsz.

2016. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köki :)
2016. jan. 26. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Cipeld el őket párterápiára, vagy pedig hívd fel magadra a figyelmet, hogy ha hisztiznek akkor Neked lesz rosszabb, szóval fejezzék be és neveljenek fel normálisan. Ők béküljenek ki, hallgassák meg és szeressék egymást, ha kell mondjanak fel a szemét munkahelyükön ha ez a baj, meg ilyenek.


Az én szüleim is elváltak és bánom, hogy túl kicsi voltam, hogy irányíthassam őket. Akkor nem ért volna engem annyi kudarc és talán tudnám 30 éves fejjel, hogy mit jelent az, hogy felnőtt és nem pedig 16 évesként élnék, miközben keresek magamnak egy apát, akivel be tudom pótolni azt, amit nem tudom hogy mit, de tuti, hogy köze van ahhoz, hogy felnőhessek.

2016. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tsorba Kelemen válasza:
Nem a te feladatod, hogy megoldd a szüleid problémáit! Ahhoz, hogy jobb kedved legyen, több dolgot is tehetsz. Járj össze gyakrabban a barátaiddal, keress valakit, akinek kibeszélheted a problémáidat erről, sportolj, sportolj, és sportolj (leköti az energiáidat, lefáraszt, hogy jobban tudj aludni, levezeti a feszültséget).
2016. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"Nem a te feladatod, ..." de ha már úgy is ott vagy, terelgetheted egy kicsit a folyamatot.


A saját életed teljessé tétele segít neked abban, hogy te ok legyél, a szülőknek viszont azt az üzenetet közvetítheti, hogy megvagy te nélkülük is, ez egy kicsit a válás felé tolja a döntést. Úgy értem azzal, hogy a magad boldogsávával foglalkozol, minden rendben van - csak figyelj arra, hogy érezzék, hogy szükséged van rájuk.


Ha már vagy olyan korú, hogy önálló véleményed van a témáról, akkor nyugodtan szólj bele a dolgukba, hiszen te is a család része vagy. Ők meg majd külön-külön eldöntik, hogy mit kezdenek azzal, amit mondtál.

2016. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!