Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy olyan emberen, aki maga se akar változni?

Figyelt kérdés

Az egyik családtagomról van szó.30 éves már elmúlt,még mindig a szüleivel él.Nem rég fejezte be a tanulmányait,van 2 diplomája is,tehát szellemileg rendben van.Azonban önbizalma nagyon kevés,éppen ezért nem volt még nőkkel semmilyen kapcsolata sem.Az utóbbi időben depressziós lett,mert nem talál munkát lassan 1 éve.Nem csinál semmit.Próbálok segíteni neki,állásokat nézünk együtt,próbálom motiválni,jobb belátásra bírni,de semmi nem segít,egyik fülén be másikon ki.Lassan kezdem megunni az egészet és inkább ráhagyom,de közben nagyon sajnálom is őt :( Jó lenne ha lenne valamilyen mód amivel tudnék neki segíteni,amivel ő is akarná a változást.Most nagyon be van tunyulva.Eddig voltak céljai,de most nem így látom.Félek hogy még mélyebbre fog zuhanni.Már egyszer járt pszichiáternél is,szedett gyógyszereket,de alig értek valamit.


Szeretném ha tudná hogy ő egy nagyon okos,intelligens ember,még sok ideje van,tudna változtatni az életén,ne várjon a csodára,a sült galambra,tenni kell minden nap a boldog életért még ha fájdalmas is.

Rám nem hallgat...


2016. jan. 26. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ránk sem fog.

Próbálj keresni neki egy másik orvost.

Légy mellette, amíg van türelmed.

Többet nem tehetsz.

2016. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Egyszerű: sehogy.


Amíg nem tesz ellene semmit, nem fáj eléggé.


Kérdés, hogy neked miért jó, ha szoros kapcsolatot tartasz fenn ennyire negatív emberrel?

2016. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 acelsziv ***** válasza:
77%
Sehogyan. Ha maga nem látja a problémát és nem akar változást akkor lehet ugyan tolni, de amint elengeded ismét megáll és nem megy tovább. Nem érdemes energiát ölni bele.
2016. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azert mert ket diplomaja is van, nem biztos, hogy me talisman stabil.

A leirasok alapjan ne m az. Akar it is csinalsz, kikopheted a tudodet, ha agya nincs rendben, nem lesz valtozas.

2016. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Semmiképp se játssz kerítőt! Sok olyan pletykát lehet hallani, hogy egy ember 2 ismerőse nem ismerte egymást, majd ő összehozta őket és boldogan éltek míg meg nem haltak. A valóságban nem tudom, hogy kötődött-e már igaz szerelem valahol ebben a formátumba. Azt tudom, hogy én egyszer megszívtam vele, azóta nem próbálkoztam :D


Nos. A kiégett embereket felrázni nagyon nehezen lehet. Családtagokra nem hallgatnak, csak nagyon közeli barátokra. Esetleg ha gondolod, akkor beszélj egy haverjával, hogy ő hogyan látja a dolgot. Ne annyira belsőségesen, csak felszínesen. Aggódsz érte, ami érthető mert ez a magatartás nem normális. Ha a barátja is aggódik érte, akkor tervezzetek neki szülinapi bulit vagy menjetek el szórakozni közösen. Eleinte csak 2 hetente max. éjfélig, utána lehet h ő akarja majd hogy hetente menjetek de hajnalig.


Nekem van egy bevált módszerem az emberek "kirobbantásához" de ez csak úgy működik, ha lépésről lépésre alkalmazzák.


Mikor már jobb idő van odakint, akkor kerti grillpartit vagy valami bográcsolást szoktam csinálni. Meghívok max. 7-8 embert és jól elvagyunk hajnalig. Az az ismerősöm aki éppen maga alatt van, nem akar kimozdulni stb. azt is valahogy elcsalogatom a bulira. Pl legutóbb úgy tudtam egy barátot elhívni, hogy elhitettem vele hogy egy régi kolleganőmmel akarom összehozni. Eljönni eljött, és szimpatikusak voltak egymásnak, de hiányzott a szikra, de ez midnegy. Eljött, kicsit flörtölt, beszélgettünk, hülyéskedtünk stb.


A kaja és a pia összehozza a legvadabb családot is, szóval erre lehet alapozni.


ha te a rokonodat elhívod, mondod neki h kisebb összejövetel lesz, hozzon magával valakit, akkor ez elég csábító ahhoz hgy kimozduljon. Eleinte hívj olyan embereket, akiket ismer és nem utál. Később 1-2 új fazont is hívhatsz. ha nem akar elmenni, akkor valahogy rángassátok ki.


Ha ez sem jön be és mindent megpróbáltok, akkor tényleg nincs mit tenni. vannak emberek akik a természetüknél fogva ilyenek, búskomorak, kedvetlenek. Nekem is volt egy ismerősöm, hiába próbáltuk felrázni, nem sikerült. Végül ő talált munkát, de ha megszólták, hogy másképp kell csinálnia vagy sok hibát vétett vagy valami, akkor kiakadt és felkapta a vizet ezért többször kirúgták.


A tesómnak a barátja is ilyen volt egyébként. Nagyon sok kudarc érte a munkájában és kiégett. A tesóm megunta és nagyon leszidta. Elmondta hogy mennyire rossz neki végignézi ahogy csúszik lefelé a lejtőn, de minden segítséget elutasít vagy lesz*r. Sajnos nála csak a fenyegetés működött. Mégpedig hogy vagy erőt vesz magán vagy a tesóm elhagyja. Szerencsére a srác így is tett, kikecmergett a gödörből és szuper helye van egy vállalatnál.


Nehéz eldönteni, hogy ez a helyzet a benne élő embernek, avgy annak családjának a rosszabb, akik tehetetlenek.


Azt is szem előtt kell tartani, hogy vannak olyan emberek, akik azért érzik magukat szánalmasnak, mert mindenki segíteni akar nekik, meg mindenki hülyének nézi őket, mert nem nézik ki belőlük, hogy képesek egyedül is boldogulni.


A rokonod szkta kérni, hogy segíts neki, vagy mindig te ajánlod fel? Elvégzik helyette a házimunkát? Vannak feladatai a ház körül? Mivel tölti napjait? Szokott segítkezni? Bevásárolni? Ha ezek közül egyik sem, akkor adjatok neki feladatot. Nem hiszem, hogy életképtelen lenne, ha van 2 diplomája. Csupán nem érzett még rá a dolgokra, vagy mindent a s**gge alá raktok.


Amúgy arra nem gondoltatok, hogy lehet h sajnáltatja magát? Sok ember szokta. Viccen kívűl. Figyelmet harcol ki így magáért és kivonja magát a házimunkából is. Kisgyerekeknél és házas férfiaknál nagyon gyakori. csak mondom.


Szóval beszélgess vele, próbáld meg megérteni a lelki világát. De egyébként szembesítheted is vele. Nyugodtan mutasd meg neki ezt a kérdésedet azzal a címszóval, hogy nagyon aggódsz érte, tanácsot szerettél volna kérni, de a barátaidtól nem tehetted, mert akkor azonnal rájönnek h kiről van szó.


Egyébként te, kérdező, jó fej vagy! Sokan feladták volna már! :)

2016. jan. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Ugyan mar! Egy depresszioban levo ember tojik Egy kerti-partira. A pia meg csak art. Itt nem kirobbantani kell a rook the, hanem megfelelo pszihologiai kezeles kell neki. Jo pofizas, jo fejeskedes nem segit.
2016. jan. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy. Most léptem ki egy olyan kapcsolatból, ahol az illető évek óta nem dolgozott, én tartottam el. Segítettem neki, ahol tudtam, a végén már én küldtem a nevében önéletrajzokat, mert ahhoz is lusta volt. Aztán - jobb később mint soha elven homlokomra csaptam - rájöttem, hogy nem tudok vele mit kezdeni. Vagy leélem így az életem, hogy eltartom, ő meg 2 havonta elmegy állásinterjúra, fél évente dolgozik 2 hetet... vagy lelépek.

Családtaggal nehezebb, de két diplomával nem hiszem, hogy ne találna állást, ha akarna...

2016. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekem segito szakmam van, alapelv hogy aki nem akarja azon nem lehet segiteni. Nem tudsz vele mit tenni.
2016. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amíg Ő rám nem ébred, hogy valami nincs rendjén az életében, addig nem tudsz rajta segíteni szerintem. Pszichiáter nem fog tudni segíteni Neki, csak teletömködi mérgekkel. Én mindenképp természetgyógyászhoz fordulnék ezzel az esettel. Alternatív megoldásban kell gondolkodni, hátha kineziológus vagy hasonló szakember tudna neki segíteni. Esetleg nézz körül a környéketeken van-e ilyen szakember és tanácsold, hogy menjen el hozzá. Jobbat nem tudok. Alapvetően neki kéne jönnie belülről, hogy megoldást akar találni a problémáira. Te nem dönthetsz helyette semmiben, bármilyen jó szándékú is vagy. Sok sikert Neki és Neked is mindenben! :)
2016. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Költőnő? ***** válasza:
első lépés a gyógyulás felé, probláma lokalizálása, nevesítése, egészséges betegségtudat kialakítása.
2016. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!