Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi (amerikai) állampolgá...

Külföldi (amerikai) állampolgár örökölhet Magyarországon, ha van végrendelet és abban ő benne van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő a törvényes örökös az állampolgárság nem számít.
2010. márc. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, persze, hogy orokolhet. Ez nem az allampolgarsagtol fugg. En is amerikai allampolgar vagyok. Csak arra vigyazz, hogy azon a neven legyel benne a vegrendeletben, ami az igazi, hivatalos neved...arra gondolok, hogyha megvaltoztattad a neved irasmodjat, akkor az legyen benne. Nekem tobbszor volt abbol problema, hogy 2 fele nevem van (sajnos ezt most nem tudom megoldani) es a hivatalos helyeken csak azt fogadjak el, amivel megegyeznek az aktualis papirjaid, amivel igazolni tudod magad. De megkerdezhetem, hogyha amerikai allampolgar vagy, miert nem vagy kettos allampolgar? Kulon lemondtal a magyarrol? Mert tudod, attol, hogy felvetted az amerikait, a magyart nem vesztetted el. Magyarorszagon magyar allampolgarnak szamitasz.
2010. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok.
2010. márc. 28. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
igen. nálunk nemrég meghalt egy távolabbi rokon és a hollandiában élő rokonok is örököltek utána. igaz, ők lemondtak a nagymamám részére, nem sokra mentek volna egy kevés pénzzel és pár korona földdel.
2010. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!