Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magamhoz vegyem-e a testvéreme...

Magamhoz vegyem-e a testvéremet vagy sem?

Figyelt kérdés

Apai oldalról van egy féltestvérem, ő 8 éves, én 30 leszek nem sokára. Apám meghalt, a tesómat a tőlem nem sokkal idősebb anyja neveli, aki alkoholista és mentálisan beteg, nem tudja ellátni a gyereket.


A tesómat nagyon szeretem, rengeteg ajándékot küldök neki (pénzt nem, mert az az anyja elinná) és a Skype-on keresztül mindennap tanulok vele 1 órát esténként.


Nincsen más közelebbi rokona, csak egy anyai nagymamája, aki beteg. A nagymama felhívott tegnap, hogy a gyámügy el akarja venni az anyjától a tesómat, mert nem látja el rendesen, az iskolai teljesítménye alapján valószínűleg majd évet kell ismételnie. Ez a nagymama sajnos nem tudja magához venni, ám a gyámügy engem fog felkeresni hamarosan, hogy megkérdezzék, vállalom-e a testvérem nevelését vagy sem.


Több nagy probléma is van. Németországban élek és a karrierem most lendülne föl. A párom eléggé jómódú, a ő dán, a családja nagyon nehezen fogadott el (most már szeretnek), azonban ő nem igazán szeretne most egy "nem saját" gyereket.


Anyukám kifejezetten utálta apámat és az sem nagyon tetszik neki, hogy egy félig roma nőnek csinált gyereket. Attól fél, hogy a tesómból "előtör" a vére, ha magamhoz veszem, akkor nem fogok vele bírni. Az anyja visszaeső bűnöző.


Mit tegyek? Nekem semmi kedvem hazaköltözni nyomorogni és nézni a magyar emberek bús pofáját, a páromat sem szeretném elhagyni, viszont az se megy, hogy a testvéremet intézetbe dugják, ahol nagy eséllyel elkallódik.


Milyen megoldást javasoltok?


2016. jan. 30. 10:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
76%

8 éves gyerekről beszélünk, nem egy csecsemőről. Ha lennének agresszív vagy notórius szabálysértő hajlamai, az már megnyilatkozott volna, ekkora gyerek pedig nem igazán hátráltat a karrieredben, pláne, ha eddig is foglalkoztál vele esténként.

Ha inkább kint maradsz, hátha egyszer rád kerül a sor a taharrusch gameában, de nem akarod kivinni, esetleg próbáld meg anyáddal megbeszélni, hogy magához veszi, te pedig támogatod anyagilag.

2016. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%
Én magamhoz venném,te szereted,és szüksége van rád,nem olyannak gondollak az írásod alapján,aki lelkiismeretfurdalás nélkül tudna tovább élni. A párodat meg próbáld meggyőzni,hogy ő se dobná el a családját.
2016. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
68%

1. ha nem tetszenek a magyar emberek bús pofái akkor ne a bús pofájú magyaroktól várj választ mert esetleg nem fognak rendesen reagálni:D

2. a nevelőanyám pszichés beteg, az apám pilóta. 18 éves korom óta fel vagyok rá készülve, hogy ha úgy hozza a sors egyszer magamhoz vegyem a fél öcsémet, akár milyen is, és ha a páromnak nem tetszik hát ég vele, öcsiből csak egy van pasi meg akad egy pár az utcákon.

Ha a tiéd a felügyelet akkor fel lehet kapni a gyereket és Németo-ig meg sem állni vele, aztán majd anyuka nyaranta láthatja. A párodnak le kell nyelni és elfogadni, voltaképp nem egy csecsemőről beszélünk, egy 8 éves gyerek már nem annyira kicsi... a családjának meg meg kell értenie... csak nem olyan kegyetlenek, hogy hagyják, hogy egy jómódú család helyett egy átlagon aluli magyar intézetbe kerüljön, ahonnét ki tudja milyen ember válik majd belőle...

2016. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%
Én magamhoz venném. Kivinném Dániába. Mire megkeres a gyámügy és sikerül megkapnod az szerintem több het, hónap. Megkérném a gyerek nagymamáját, hogy nyárig had legyen nála. Az csak három hónap. Addig fizethetnél neki valamennyi pénzt az ellátására és egy nyelvtanárra. Nyáron már kimehetne hozzád, berakod egy nyári táborba, ősztől pedig bentlakásos iskolába. A szünidőket részben veled, részben a nagymamával tölthetne. Így magadhoz veszed, de mégis tudsz koncentrálni a karrieredre és haza se kell jönnöd. Kompromisszumra gondolom a párod is hajlandó.
2016. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
48%
Én csak egy búspofájú magyar vagyok. Hogyan is adhatnék tanácsot?
2016. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó vagyok, Németországot értettem. Dániába megyünk nyaralni, gondolom ezért írtam véletlen azt.
2016. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Én magamhoz venném. (Az amúgy miért erdekes, hogy a párod családja nehezen fogadott el?)
2016. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
51%

Kerdezö, ugy irod, hogy " több, nagy problemad is Van" majd sorolod


- Nemetorszagban elsz

- Karriered modt lendül fel

- a párod jomodu ... etc.


Ezek manapsag "problemak"?


A dilemma az, hogy könnyen megtehetned, hogy magadhoz vegyed a feltestvered es egy kilatasokkal teli jövöt biztosithatnal neki. Lehet, hogy ca. 15 ev mulva, már mashogy fogod latni a szituaciot es bánni fogod, hogy nem tetted meg.


A masik, hogy PONT ezen fog megmérettetni a parkapcsolatod.

En azt javaslom, hogy feltetlen beszeld meg a paroddal!

Az anyagiakon nem fog mulni, hogy a feltestveredet magadhoz vedd.

A 'das Kindergeld'-et is meg fogod tudni igenyelni. Ha, nem vagy meg házas, akkor kedvezöbb adobesorolast is fogsz kapni, (II.-es) igy kevesebbet fognak levonni adora, több a neto fizetesed.


Ha, a parkapcsolatod dugaba dölne, még akkor is el tudnad latni egyedül-, egy kereseteböl másodmagatok.

2016. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy mit tennék a helyzetedben, mindenesetre bárhogy is dönthetsz, senki nem vetheti a szemedre. Nem hiszem, hogy elvárható lenne, hogy felrúgd az életed, a párkapcsolatod és hazaköltözz, szerintem ez kellene ahhoz, hogy te legyél a testvéred gyámja, mivel ha csak nem merül fel a szülői felügyeleti jogtól való teljes megfosztás lehetősége, ilyenkor biztosítani kell a gyerek-szülő közti kapcsolatfenntartást, annak reményében, hogy a szülő helyzete rendeződik és végül "visszakapja" a gyereket. Ezért nem gondolom, hogy kivihetnéd Németországba.
2016. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, akkor miért a "magyar emberek bús pofájától" kérdezed meg a kínodat, ha lenézed a magyarokat?
2016. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!