Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Értelmiségi szülők, ti eltudná...

Értelmiségi szülők, ti eltudnátok fogadni ha a gyereketek tanult, de rosszabb körülmények között élő párt választ?

Figyelt kérdés
Tehàt a gyereketek párja tanult, de rosszabb anyagi helyzetű, és a családja iskolai végzettsége alacsonyabb.
2016. jan. 31. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Isten mentsen ilyen anyóstól.
2016. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Számomra nem ez lesz a döntő. De legyen szeme és válasszon intelligens, fejlődni vágyó és tudó, szerető párt magának. Az én szüleim se voltak értelmiségiek...jó nem elfelejteni, honnan jöttünk :D
2016. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Bárkit el tudok viselkedni aki:

-tisztességesen tanul/dolgozik

-nem rendelkezik káros szenvedélyekkel

-normális, értelmes ember módjára viselkedik (nem bunkón, nem illetlenül, stb.)


Anyagi helyzet, végzettség nem érdekel.

2016. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Miért, mi mást tudnék tenni? Nem kötelező a nászékkal tartani a kapcsolatot, a felnőtt gyereknek max elmondhatom, hogy milyen buktatói lehetnek annak, ha a párja családi háttere nagyon gáz, és befolyással vannak az illetőre is. Ha a választottjával minden oké, és 1. nem hagyja, hogy a családja negatív irányba befolyásolja, vagy 2. a család bár nem tanult, de értelmes, normális értékrenddel, akkor meg nincs semmi gond.
2016. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

az értelmiségit éppen nem az jellemzi, hogy szénné keresik magukat (sajnos tudom, mi mindketten első generációs értelmiségiek vagyunk, nem csupán diplomásak, és azzal nem a bizniszben helyezkedik el az ember)


ezért én a pénz miatt nem aggódnék.:)


az én gyerekem már második generációs értelmiségi lesz (ha ilyen pályát választ), de nem fog zavarni, ha nem tanult vagy nem gazdag vagy nem szőke hajú párt választ. találjon olyat, aki mellett boldog, és akivel jól kijön. az nagy valószínűséggel egy intelligens ember lesz, de az miért kellene, hogy phd-zett legyen...

2016. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Szülője válogatja. Anyám arcát filmezni kellett volna, amikor bemutattam a párom, akinek nemhogy diplomája, de még érettségije sincs, van ellenben tetoválása, fülbevalója, és három anyától négy testvére.

Szerencsére a szüleim 150 km-re laknak tőlünk, így nem különösebben zavar, hogy nem tudja elfogadni a párom.


De persze vannak olyan szülők is, akik sokkal nyitottabbak.

2016. jan. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
engem csak az érdekel, hogy a gyermekem boldog legyen, nem érdekel sem anyagi helyzet sem végzettség - neki kell majd vele élnie nem nekem :)
2016. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

nem egy darab fecni alapján fogok ítélkezni mások felett.

ha emberileg tele van jó tulajdonságokkal akkor felőlem lehet kukás autón dolgozó 8 általánossal rendelkező szülő is.

viszont ha a tanulatlansághoz még társul proli viselkedés és igénytelenség is a szülőknél, akkor szimplán nem fogok velük találkozni többet.

attól még a gyerekük lehet egy jól szituált értelmes és jószívű ember.


egyébként ha már az értelmiségieknél tartunk, anno az iskolaigazgatóm (egy 40-es nő) minden péntek szombat detoxra itta magát az egyetemi tanár férjével.

a nőnek szó szerint akkora sörhasa volt, hogy néhány férfi megirigyelné, pedig egy vékony jó testű emberről van szó.

nem egyszer dőlt belőle a piaszag mikor elment a folyosón.

a férjének meg olyan mocskos szája volt, hogy egy kocsis elbújhat mögötte.

a szomszéd utcában lakik egy értelmiségi házaspár, a férj üzemvezető mérnök, a feleség főiskolai matek tanár, ketten egy hétvége alatt közel 25 ezerért isznak meg piát, tudom mert én szoktam nekik megvenni mikor megyek az auchan-ba.

olyan szinten hulla részegre isszák magukat, hogy pl. nyáron volt hogy mentem hozzájuk és a férfinak le volt fosva a lába szára, úgy feküdt kint a teraszon.

tehát ennyit az egyetemet végzett értelmiségi emberekről.

2016. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Nem egy olyan diplomás embert ismerek aki nem a szakmájában dolgozik. Ha nem kap munkát akkor is meg kell élnie valahogy, mégsem ülhet otthon várva a segélyt csak azért mert ő diplomás és neki "jár" a jólfizető állás.


Ha figyelembe vesszük a magyar helyzetet, az emberek jó része örül, ha van stabil munkahelye és nem kell 3 havonta új állás után néznie.


Ha rendes tisztességes emberről van szó, akkor semmi bajom nem lenne vele.

2016. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen, ha boldogok együtt, akkor marhára nem érdekelne, hogy milyen a végzettsége.
2016. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!