Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az erdélyi magyarok rosszabb...

Az erdélyi magyarok rosszabb körülmények között élnek mint mi? Mit kell róluk tudni?

Figyelt kérdés
Inkább olyanok írjanak akik erdélyiek és mikor Magyarországon jártak mi volt számukra különösebb illetve magyarok akik jártak már Erdélyben. Pl. én eddig ilyeneket hallottam....egyeseknél még mindig szokás a népi ruha még a fiatalabb lányoknál is, fiúk fecskébe járnak, nem igazán borotválják magukat, elitélik azokat a nőket akik isznak, fa házban laknak
2010. júl. 29. 19:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és a borotválkozás hiányát nem a férfiak arc szőrére értettem.....hanem amúgy..se nő se férfi nem borotválja magát odalent, hogy a lábukat borotválják-e a nők azt nem tudom....
2010. júl. 29. 19:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért területtől is függ. Egy kis faluban ahol még internet sincs nyilván más a helyzet mint egy városban. A városiak, kb ugyanolyanok mint a pestiek.
2010. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Erdélyi vagyok. Tudomásom szerint magyar is xD.

Nem hordunk hétköznap székelyruhát .. Csak népdalvetélkedőn vagy ha valami olyan rendezvény van és szerepelünk vagy valami.

És nem is vagyunk rossz helyzetben.

És képzeld még az RTL is megy -_- ..:)) Jóna ezt csak úgy felhoztam mert más magyar adó is.xD

Csak aViva nem:(( De az nem ide tartozik. Ne a borítóról ítéld a könyvet. Mert egyesek elmásítnak mindent.

2010. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
45%

Nem,sot sokkal job korulmenyek kozott elnek.Romania sokal fejletteb mint Magyarorszag.Azt kel roluk tudni hogy nem anyira bekepzeltek mint a pestiek es ugyanolyanok mint a tobbi ember.Nem tudom,de en meg Kolozsvaron,fel millios varosban nem lattam meg magyart aki nepi ruhat hordana,faluban nyilvan hordanak mert szokas ugyanugy mint magyaroszagi falvakban.Az hogy vaki borotvalja e vagy sem OTT,az nem terulet fuggo.Varosban nem fahazakban laknak,van akinek tobb penze van es Nagy hazban lakik van aki csak tombhazban 2,3,4 szoas lakasban ugyanugy mint mashol ahol nem mindenki gazdag es nem mindenki szegeny..Erdelyben minden sokkal dragabb.De szerintem mikor kerdezted nem az erdelyi magyar varosiakra gondoltal hanem a falusiakra.Fahaz meg falun is ritka,lehet nalatok nagyon gyakori.nem tudom.A korulmenyek atol fuggnek hogy az adott szemely varosban vagy falun el.Bocs,kicsit lenezonek tartom a kerdest.


PS.lesz@rom ha nem tetszik a helyesiras.

2010. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)


Dehogy egyáltalán nem nézem le az erdélyieket sőt szívesen ki is költöznék!!! Csak kíváncsi voltam ki mit tud. Mivel nekem még nem volt szerencsém erdélyben járni viszont van több székely ismerősöm, de pont ezért nem akartam tőlük ilyeneket kérdezni a végén még sértésnek veszik.

2010. júl. 29. 19:52
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Elottem valaszolo: Romania sokkal fejletteb, mint Magyarorszag? Mar bocsanat, de ezt Londonbol is meg tudom itelni, hogy nem igy van. Itt azert sok romannal is, magyarral is talalkozom nap mint nap, es Romaniaban sokkal szarabb azert a helyzet.
2010. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó: Gazdaságilag igen, sokkaL fejlettebb:)
2010. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromsag. A minimalber a magyarorszaginak a felet sem eri el, az egy fore juto GDP is sokkal kisebb, es meg sorolni lehetne. Honnan veszitek, hogy Romania fejlettebb, mint Magyarorszag?
2010. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Azt nem tudom,hogy fejlettebb-e Románia mint Magyarország,de nem is ez a kérdés.

Én Erdélyi vagyok,de az hogy szokás a székelyruha az annyiban áll,hogy néha nagyon különleges alkalmakkor felveszik,de csak úgy nem veszi fel senki.

Az,hogy a fiúk fecskében járnak hát az nem nagyon igaz,apámon kívül,meg néhány idősebben kívül nem ismerek mást aki fecskét hord.Meg ez nem is helytől függ,ez ízléstől függ.

A nők meg ugyan úgy szőrtelenítenek mint máshol,persze vannak idősebbek akiknek ez felesleges.

Fa ház az meg ugyan úgy néz ki mint a tégla ház,amúgy meg csak néhány faluban van még faház.


Annyi a különbség,hogy itt nem minden mű vannak hegyek stb.

És mielőtt még megkérdeznéd még aszfalt is van:D(volt aki azt hitte itt még aszfalt sincs)

Amivel gond van az a magyar és a román nyelv,hiába vagy magyar meg kell tanulnod románul,de meglehet tanulni.


Én semmi pénzért nem költöznék innen Magyarországra.

2010. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

21:20

azt szeretném még akkor kérdezni, hogy ott nálatok, hogy állnak a románok a magyarokhoz??? Nem igazán szívlelik őket vagy semleges???pl. csak mert szlovákiáan utálnak minket...

előre is köszi

2010. júl. 29. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!