Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalat külföldi válással...

Tapasztalat külföldi válással és gyermekelhelyezéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Találtam ingyenes jogi tanácsadást, ide bemásolom az ügyvédnek írt levelet:


Kedves Ügyvéd Úr!


Speciális nemzetközi családjogi kérdésem lenne. Hadd vázoljam fel a helyzetet:

Másfél éve különváltunk élettársammal (hivatalosan is) és közös megegyezés alapján a gyerekek (4 és 5 éves fiúk) nálam maradtak. Gyerektartást kapok utánuk, a látogatást is egymás között megbeszéltük. Hivatalosan most adtuk be a bírósági papírt a gyermektartás megállapítására, az exem bele is egyezett az eddigi összegbe (a fizetése egynegyedébe).

A csavar viszont itt következik: Franciaországban élünk, itt születtek a gyerekek is, akik általam kettős álampolgárok. A volt élettársam francia. Ő szeretné, hogy aláírjak egy papírt, hogy 2020-ig nem viszem el a gyerekeket az országból (lakni), különben nem egyezik bele a gyerektartás összegébe (ami francia viszonylatban magas, neki viszont svájci bére van). Én azonban szeretnék hazaköltözni a fiaimmal. A tanulmányaimat is otthon folytatom, amivel később Magyarországon szeretnék és tudnék elhelyezkedni, továbbá itt semmilyen segítségem nincs, nem számíthatok senkire.

A kérdésem az lenne, hogy mit tanácsol? az első bírósági tárgyaláson szóljak a bírónak, hogy tervben van a hazajövetel, és szabad-e? Vagy ne szóljak semmit, és ha már lesz konkrét állásajánlatom, akkor adjam be a kérvényt? Tanácstalan vagyok, és sajnos nincs pénzem ügyvédre.


Előre is köszönöm tanácsát,


Tisztelettel,


XY


-----------------------------------

Esetleg van valaki, aki hasonló helyzetben volt/van? Haza tudott végül menni?


2016. febr. 1. 10:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Én Portugáliából költöztem haza tavaly a gyerekekkel, de csak az apjuk engedélyével tehettem ezt. Ez van, országon belül mozoghatsz velük, de az országot csak akkor hagyhatod el, ha ő ebbe beleegyezik. Ez a jog, és ettől nem, vagy csak nagyon indokolt esetben térnének el, az, hogy itthon van a családod vagy egy állásajánlat, nem lesz elég.
2016. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%

Zavaros, egyreszt leirod hogy van egy kozos megegyezes, masreszt azt is, hogy azt te nem szeretned betartani.


Ebbol az kovetkezik, hogy mar nem lenne kozos megegyezeses a valas.


Masreszt a magyar joggyakorlat szerint ugyanugy mint a kulfoldi szerint, a lakohelyukrol masik orszagba elvinni a gyerekeket gyakorlatilag nem lehet, mivel ezzel a masik szulo jogait aranytalanul csorbitanad. Hogy fogja oket latni a parod (o az anyjuk vagy az apjuk egyebkent?), te forditott esetben belemennel ilyenbe?


A kettos allampolgarsag nem szamit, Franciaorszagban ok francia allampolgarok, es a birosag nem fog beleegyezni hogy kulfoldre vidd oket, plane ha a masik szulo ellene van.


Ha nem akarsz megegyezni, meg az is lehet, hogy neki itelik a gyerekeket nem neked, elvegre az o bere magasabb, nala a megelhetes jobban biztositott.


Tovabba egy magyar ugyvedtol hiaba kersz tanacsot, ha francia targyalas lesz akkor ottani ugyved kell, az meg a magyarnal is joval dragabb.


A tanacs: tartsd be amiben megallapodtatok, meg ugy jarsz legjobban.

2016. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én az anya vagyok. Tudom, hogy nem teljesen fair elvinnem őket, azonban ebben az országban is csak átmenetileg terveztünk maradni (míg együtt voltunk). A látogatással járó költségeket természetesen én állnám. Onnan gondoltam, hogy ez egy lehetőség, mert az exem családjában az anyuka elvihette a gyereket Ausztráliába (oda helyezték át a munkahelyén)......Én nem akarom az exet elszakítani a gyerekeitől, de az tény, hogy nem lehet rá számítani, és nem képes normálisan ellátni őket. Én a végzettségemmel ha el is tudnék itt menni dolgozni, ha betegek, már nem fog eljönni velük táppénzre, és a dadust sem tudom megfizetni. Most részmunkaidőben dolgozom, de nem jutok semerre, míg ő vígan éli az életét.

2016. febr. 1. 11:21
 4/38 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos erre akkor kellett volna gondolni, mikor gyereket vállaltál egy külföldi férfival...megértem, hogy akkor még a válás gondolata fel sem merült, de a törvényeket akkor is be kell tartani, és az apa ugyanúgy fontos a gyerekek számára, mint az anya, és ugyanolyan jogai vannak.


Vagy megpróbálsz leülni vele, és meggyőzni észérvekkel, hogy miért lenne jó a gyerekeknek, ha elengedné őket, vagy pedig fogadd el a helyzetet, próbáld a maximumot kihozni belőle...tudom, hogy most nehéz, de valahol a gyerekek érdeke is ezt kívánja.

2016. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Ami a dadust illeti, 4 es 5 evesen mar jogosultak école maternelle-re. Azt nem tudom hogy te hol dolgozol, de van ahol adnak par szabadnapot pont ilyenre hogy beteg a gyerek. Persze ez nem kotelezo, de ha csak a torvenyi minimum van, akkor hasznald erre az RTT-t meg a congé-t.


Sajnos valoban ha a gyerek lazas, megy a hasa, azonnal telefonalnak hogy vidd haza.


Megoldas lehet meg az is ha egy rokonod koltozik ki hozzad segiteni, vagy ha allando dadust nem is tudsz megfizetni, akkor keresel egy magyar diaklanyt bebiszitternek az ilyen esetenkenti otthonlevesre, vagy ha iskolabol haza kell hozni oket.

Nem tudom melyik varosban laktok, Parizsban siman talalsz, videken mar nehezebben.


Alkudozhatsz is vele, hogy nezd, ha Magyarorszagon laknank eleg lenne fele gyerektartast fizetned, stb.


Az persze hogy jol hangzik, hogy fizetne 800-1000 euro gyerektartast amibol Magyarorszagon vigan elelnel, de azert ebredjunk fel...

2016. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
76%
utolso vagyok: annak is nezz utana hogy mennyi pluszot kapnal egyedulallo szulokent (CAF), meg tudom hogy evekig kell varni ra, de erdemes HLM-re is beadni a kerelmet.
2016. febr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!


Felső-Szavojában élünk. Igen, a gyerekek ovisok, de elég betegesek sajnos, és az ovi fél 9-től négyig van. Utána a napközi szintén megfizethetetlen. Otthonról nem tudok senkit ideköltöztetni, mindenki dolgozik sajnos. Au pair lánynak pedig szobát nem tudnék adni, kicsi az albérlet. Tényleg nem kifogások ezek, igyekszem körbejárni a dolgokat.


Az exnek természetesen felajánlottam, hogy fizesse ezentúl a gyerektartás harmadát, és a többit tegye félre a srácoknak vagy az útiköltségre, de hallani se akar róla. Azt is felajánlottam, hogy segítek neki Budapesten munkát találni (reptéren dolgozik egyébként), de ezt sem akarja. Még eléggé abban a fázisban van, hogy szeretne keresztbe tenni nekem.

2016. febr. 1. 11:40
 8/38 A kérdező kommentje:

még annyi, hogy a CAF-os támogatás idén nem jár, mert a 2014-es bevétel alapján kalkulálják és akkor még együtt éltünk. :(

Most nyelvórákat adok, abból élünk a gyerektartás mellett.


Hozzátenném, hogy óriási honvágyam van, és otthon lenne álláslehetőségem (és a kedvesem is otthon lakik).

2016. febr. 1. 11:42
 9/38 anonim ***** válasza:
86%

Oké, most tudjuk, hogy neked miért lenne jó, ha hazaköltöznél (egyik sem fogja érdekelni sem a bírót, sem az exet), na de a GYEREKEKNEK miért lenne jó?


A válás egyébként is nehéz nekik, ha már az exed arra utazik, hogy neked alád tegyen (bár szeretném hinni, hogy valójában a gyerekei fontosak neki, és ezért nem enged), legalább te nézd az ő érdeküket. Nekik nyugalom kell, békesség kell. És ha ehhez az kell, hogy te feladd a honvágyadat és Franciaországban maradj, akkor ezt kell tenned. A honvágyat eddig is túlélted valahogy, a párod meg költözzön ki hozzád, és máris megoldódik több probléma is.

2016. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Miert megfizethetetlen a napkozi? Az a CAF kvociens alapjan szamitodik orankent, de nalunk ugy hogy ebedel es uzsonnazik a nagylanyom minden nap, plusz ott van szerdankent is, es 8.30-18.30ig lehet naponta, 200 euro alatt van. Ilyen hirtelen jovedelemvaltozasnal szerintem kerheted hogy vizsgaljak felul a besorolast a tarifa kategoriaba.


Beszelj az ovodaigazgatoval mindenkepp!


En nem au-pair lanyrol beszelek plane ottlakosrol, hanem arrol hogy keress egy amugyis ott elo diaklanyt aki orankent 8-10 euroert vallalja hogy ha kell elmegy erte, es otthon megvar vele teged. (zsebbe persze)

Ha egy honapban mondjuk van 3 beteg nap, az meg mindig joval kevesebb mint egy foallasu dada, azt tenyleg csak a kogazdagok tudjak megfizetni.


A CAF-nak pedig rogton jelezd a helyzet megvaltozasat

2016. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!