Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi nyelv, gyerek nevelés...

Külföldi nyelv, gyerek nevelés és munka külföldön?

Figyelt kérdés
Sziasztok, külfölddel kapcsolatos lenne a kérdésem. Párom két hete tervezi h kimenne külföldre melózni. Anyumék felajánlották h kiviszik stb. Eleinte benne vilt, de mikor megemlítette az apjának az telebeszélte a fejét h ne , mert nem fogja bírni, meg h szétszakad a család ,meg h egy munkatársa is kiment es nem bírta. Így meggondolta magát. Van egy egy éves lányunk, csp és gyes jár. Plussz amit apa keres. Apósnál lakunk, amit fogyasztunk azt fizetjük,mellette kaja , pelus,stb. És a honap végén zsíroskenyéren élünk. Igy nem lehet élni és ezta párom is felhozta már. Gondolkodtunk h mégis keres kint melot, és h mi is kimegyünk a gyermekkel ha ugy alakulnak a dolgok, sőt felvetült h kiköltözünk. De én félek ettől , mert annyira magyar anyanyelv pártivagyok h ugy érzem nem tudnék ott meglenni, megtanulni azt a nyelvet.plussz a gyermeket ott ovodáztatni, iskoláztatni . Nagyon félek ettől.tudom anyagilag nagyon jo lenne de nem tudom elképzelni h teljesen áttérjünk arra a nyelvre. És hogyan neveljem ott mindkét nyelve a gyermeket? Első gyermek.

2015. nov. 20. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha hónap végén zsiroskenyeren éltek, akkor miből akarsz kimenni? Albérletet fizetni, biztositast, gyereknek felügyeletet? Mondjuk azt sem értem, hogy a semmire eleve hogy vallalhattatok gyereket, de most már mindegy. Inkább idehaza keress magadnak valami munkát első lépésként
2015. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Eleinte a párom menne ki és ha ugy állunk anyagilag utánna mi a gyerekkel. Az h miért vállaltunk gyereket ? Akkor még jol álltunk de apos sokat elker egyebekre és mi sem tudjuk mire költi. De nem ez a fontos most. Másrészt el nem vetettem volna , még ha a hid alá kerültünk volna se.
2015. nov. 20. 20:52
 3/14 A kérdező kommentje:
Másrészt, mások is sokan a semmire vállalnak gyereket . Nekunk csak az utobbi par honap ilyen rossz. És a gyereknek megvan mindene, ruha, kaja, játék stb. Ő a legfontosabb és nem akarunk aposnál rohadni igy.
2015. nov. 20. 20:55
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

ha olyan sokat elker, miért nem mentek albérletbe?

amúgy külföldön sincs kolbaszbol a kerítés.0 nyelvtudàssal kb prostinak se kellesz... lehet hihetetlen, de már egy mosogatasos munkahoz is kell egy minimális nyelvtudàs.

2015. nov. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Nehogy azt hidd h külföldön olyan könnyű boldogulni nyelvtudás nélkül. Sz&rba se néznek kb. Szakmád gondolom azért csak van, azzal talán lehetne kezdeni vmit.

Azzal számoljatok h külföldön jóval drágábbak az albik mint nálunk, ráadásul nyelvtudás nélkülieknek (a párod beszéli az adott nyelvet??) nem szívesen adják ki. Max vmi lyukat egy bevándorló negyedben. Összegezve, tényleg ne higyjétek azt h bárhol is kolbaszból fonják a kerítést. Ez max olyanokra igaz, akiknek stabil nyelvtudásuk van és egy jó szakmával/diplomával rendelkeznek, de a kezdet még nekik is nehéz.

2015. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor még jol álltunk de apos sokat elker egyebekre és mi sem tudjuk mire költi."


A kérdésben azt írta, hogy "Apósnál lakunk, amit fogyasztunk azt fizetjük".


Azt a párodnak kéne tisztáznia az apukájával, hogy - ha valóban többet fizettek a rátok eső rezsi- és egyéb költségekből, akkor miért, milyen alapon.


"de nem tudom elképzelni h teljesen áttérjünk arra a nyelvre"


Ha a családon belüli kommunikációra érted, akkor miért kéne? Viszont olyan szintű nyelvtudás nélkül, amivel te is boldogulni tudsz a hétköznapi életben és el tudsz helyezkedni, csak akkor van értelme kimenni, ha a férjed keresetéből normálisan megéltek addig, amíg úgy tervezitek, hogy otthon leszel a kislányotokkal. Akkor viszont fontos, hogy tanult közben az adott nyelvet intenzíven, sőt lehetőleg már itthon, ha komoly a szándékotok.


"És hogyan neveljem ott mindkét nyelve a gyermeket?"


Ha valaha is külföldre költöztök, akkor kb. ez az egyetlen dolog, ami miatt abszolút felesleges aggódnod! :-))


Ha egy akárhány éves gyerek ott bekerül egy közösségbe - mindegy, hogy ovi vagy suli - ragadni fog rá a nyelv, és előbb fog a kortársai között boldogulni, megértetni magát, mint egy felnőtt, aki szintén nyelvtudás nélkül kerül ki.


(De ha nem hiszel nekem, nyugodtan kérdezz meg bárkit, ha esetleg van ilyen család a környezetedben, vagy írj ki itt egy kérdést arról, hogy másoknak milyen tapasztalata van ilyen téren.)


Megkérdezhetem, hogy neked és a férjednek milyen végzettségetek van, és hová költöznétek szívesen?

2015. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy akárhány éves gyerek ott bekerül egy közösségbe - mindegy, hogy ovi vagy suli - ragadni fog rá a nyelv, és előbb fog a kortársai között boldogulni, megértetni magát, mint egy felnőtt, aki szintén nyelvtudás nélkül kerül ki. 2


Ez altalaban igy van, bar hallottam olyat is ahol ez sem mukodott.


Viszont az alapszabaly, es akarmennyire csabito, akkor is ervenyes:


Olyan orszagba nem koltozunk, amelyiknek nem beszeljuk a nyelvet. Egyszeruen nem mukodik, egy kilo kenyeret nem birsz kerni a boltban, es akkor mi lesz a hivatalban, oviban, bankban, akarhol?

2015. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Németországban élek régóta, itt mentem férjhez, úgyhogy tudom mit beszélek.


1. NE menj olyan országba, ahol nem beszéled a nyelvet. Ha menni szeretnél ELŐBB tanulj és utána menj - így megspórolsz magadnak egy 1-2-3-4 éves (nyelvi képességeid fejlődésétől függően) takarítónői, gyári sormunkási, éttermi kisegítői karriert... mert másra nem vagy alkalmas a nyelv ismerete nélkül.


2. A gyermek miatt nem kell viszont aggódnod. 9-11 éves korig (gyerekfüggő) tökéletesen, közel anyanyelvi szinten képesek elsajátítani a nyelvet viszonylag rövid idő alatt (pár hónaptól egy évig tartó időszak) anyanyelvi környezetben (bölcsőde, óvoda, iskola vagy arra felkészítő intézmény). Ettől még az anyanyelve a magyar marad, hiszen azt beszélnétek otthon, nem?

A nyelvre nem neked kell majd tanítanod (mármint a külföldire) és nem is szabad - mert te csak hibás szerkezeteket lennél képes átadni neki.


3. Írod, hogy anyagilag nagyon jó lenne. Elsőre ez nem így van. Csak akkor lenne jó anyagilag, ha te is megfelelő állást tudnál találni. 1 állásból semmilyen nyugat-európai országban nem lehet elfogadhatóan megélni egy gyerekkel, és 2 minimálbérből sem nagyon. Mielőtt agyatlan következtetésekbe ugrotok, vegyétek figyelembe a következőt: az albérletárak jóval drágábbak. A bölcsődék, óvodák fizetősek - általában az egyik szülő majdnem teljes fizetését elviszik, ha nem keres elég jól! Az étel is drágább, ahogy a tömegközlekedés, ügyintézés, ruházkodás és rengeteg más dolog is. A rezsit, egyebeket talán nem kell említenem.


Mindezt SZÁMOLJÁTOK KI reálisan, vessétek össze, hogy mennyi lenne a keresetetek, és ha pozitívan jöttök ki, akkor vágjatok bele - nyelvtanulás UTÁN.


És ne felejtsd el, hogy te személy szerint semmilyen juttatást sem kapnál (gyes).

2015. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Kérdező!

Véleményem szerint, amennyiben a párod beszéli az adott idegen nyelvet, akkor ő menjen ki, ha van tőkétek hozzá. A legtöbb nyugati országban borzalmasan drága az élet, a magyarhoz képest. Emellett valóban nem nézik jó szemmel, ha valaki egy kukkot sem beszél az adott nyelven (lásd be, hogy te sem szereted, ha valaki Magyarországon él és mégsem beszéli a magyart, pedig a mi nyelvünk sokkal nehezebb, mint a német mondjuk).

Ha pedig a párod kint él, addig te megtudsz tanulni alap szinten egy idegen nyelvet. Rengeteg program van az interneten, illetve a közösségi házakban, vallási csoportoknál, amik ingyen, vagy fabatkáért tanítanak nyelveket.

Mi jelenleg Párizsban élünk. Miattam költöztünk első sorban, mert az eredeti szakmám magyar-történelem-ének szakos tanár és annyit kerestem, amiből nem tudtunk volna az életszínvonalunk fenntartása mellett gyereket vállalni. Aztán 7 éve itt kaptam munkát egy zenei kiadónál, amit imádok.

Nálam szerintem nem szereted jobban a magyar nyelvet, pusztán feltételezem, hogy előtte sosem tanultál vagy beszéltél idegen nyelven és tartasz tőle. Neked valószínűleg nehezebb lesz, de a gyermeked miatt ne aggódj. Az ő agyuk még olyan, mint a szivacs. Bármit megtanulnak, ha az adott nyelven beszélő közösségbe viszed őket (mondjuk magyar ovi a kiköltözés után, ahol tanítják az ország nyelvét is). Nekem már itt született a kislányom és tökéletesen beszélte 3 éves korára mindkét nyelvet. Igaz, nagyon sokat beszéltünk hozzá így is és úgy is, de úgy érzem, hogy a magyar az anyanyelve, mivel azt tanítottuk meg neki legyelőször. Csak odafigyelés és kitartás kérdése.

2015. nov. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A párom szakács, én felszolgáló vagyok. Mindketten beszélünk angolul, a párom felsőfoku vizsgával rendelkezik angolból, én alapfoku vagyok. Nem nagyon megy nekem az ilyen, de párom segitene és sokan mondták h egy idő után rákényszerül az ember kint és hamar megtanulja , de félek ez nekem nem menne.
2015. nov. 21. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!