Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósékhoz költözni. Vélemények?

Anyósékhoz költözni. Vélemények?

Figyelt kérdés

Először is szeretném ha végig olvasnátok,mielőtt mindenki rávágná hogy nem,nem,soha :)


4 éve vagyunk együtt a párommal,23 évesek vagyunk mindketten.Ő idén júniusban fejezi be az iskolát,és már meg van a fix helye ahol dolgozni fog.Fizetése sem lesz rossz,eleinte nettó 180-200 ezer,később 350-400 ezerig is felmehet.Nekem még 1 évem van hátra az államvizsgáig,utána egyből szeretnék én is munkába állni,de ez még egy kicsit képlékeny.

Már most lenne rá igényünk hogy együtt éljünk,mivel általában hétvégente tudunk találkozni,hétköznap nem,vagy csak nagyon ritkán.

Sokat gondolkozunk milyen lehetőségeink vannak.Hozzánk nem tudna költözni a párom,mivel kicsi a lakásunk.Az ő házuk viszont nagy,és hely lenne bőven.Az albérlet került még szóba,viszont a környékünkön nagyon drága,félre tenni ha tudnánk is de keveset,így mire összejönne egy kezdő összeg a lakásra/házra sok-sok évbe telne.


Párom mondta hogy szerinte az lenne a legjobb megoldás ha odaköltöznék hozzájuk.Már a szüleivel is beszéltünk erről,ők is támogatják az ötletet.Jó a kapcsolatom velük,tényleg normálisak,kedvesek.Az édesanyjának persze meg van a maga stílusa,de nem egy rigolyás vénasszony :) Szeretek náluk lenni egyébként is,ha ott vagyok sokat segítek a házimunkába,jól el tudunk beszélgetni stb.Őszinte leszek,nem repesek a boldogságtól,mert nyilván külön szeretnénk élni,viszont mérlegelni kell azt hogy így mennyit tudunk félre tenni és albérletben.Értelemszerűen ha odaköltözöm hozzájuk is fizetnénk valamennyi összeget,de sokkal kevesebb lenne a kiadás mint albérletben,sokkal több pénzt félre tudnánk tenni.Körülbelül 2 évre gondoltunk amit ott élnénk.Ennyi idő alatt össze tudnánk annyi pénzt spórolni hitellel együtt hogy tudjunk venni egy lakást.

Gyereket nem tervezünk még az elkövetkező 4-5 évben,tehát nem fogok az anyósjelölt nyakára szülni :)

Nyilván meg vannak ennek is a hátulütői amiket én már most látok előre,milyen problémák fognak adódni,és ezt közöltem is a párommal.De én úgy gondolom hogy 2 évet "ki lehet bírni",mert tényleg jó a viszonyunk,és sajnos a pénz diktál.


Ismerőseim körében akikről tudom hogy ugyanígy csinálták mint mi tervezzük,nem hallottam negatív tapasztalatokat.Viszont ezen az oldalon szinte csak azt olvasok.


Igazából a kérdést azért írtam ki,mert kiváncsi vagyok saját tapasztalatokra,véleményekre ezzel kapcsolatban! :)


23/L


2016. febr. 2. 10:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem soha! :)


Ket okbol: ha a kapcsolat rossz, akkor azert. Ha a kapcsolat jo, akkor meg pont azert hogy ne romoljon el :)

2016. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
80%
Felesleges elolvasni. Nem, soha. Csak ha élethalál kérdésről van szó.
2016. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
88%
Én is azt mondom,hogy nem.Az anyósommal nekem sem volt rossz kapcsolatom.Nem egy városban éltünk a férjemmel,és én költöztem.De a férjem,nem tudott még fél évig másik városban élt,munka miatt.Az anyósom felajánlotta lakjam vele.Megegyeztünk egy összegben,minden hónapban fizetéskor már adtam is neki.Nem volt köztünk semmi gond,addig míg oda nem költöztem.Kb.fél hónapot nem is voltam ott,mert a férjemnél voltam.Ha otthon voltam,mindig főztem,takarítottam,mindig úgy hagytam a lakást,hogy neki este,mikor haza jön dolga már ne legyen.Kb.3-4 hónapja laktam vele,mikor a férjem húga elkapott,hogy mit képzelek magamról,mindig rendetlenséget hagyok,és az anyjának ez plusz feladat.Köpni nyelnin nem tudtam.Arról nem is beszélve,hogy szívesen megosztottam vele mindenem,de hogy egy szó nélkül megegye a kaját,amit magamnak félre tettem,és még le is tagadta,na az sok volt.Szóval hiába tart tovább,én bármikor albérlet.Mi is ott élünk most,és ezt a békét nem adnánk fel semmiért.
2016. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
82%

Én nem szeretnék idegenekkel együtt lakni.

Ha a saját szüleimmel nem lakom együtt, akkor minek laknék együtt valaki más szüleivel? De lehet, hogy csak én vagyok ilyen.

Szóval nem.

Na meg saját tapasztalatból is tudom, hogy akárhány éves vagy, amíg szülőkkel élsz, gyerekként fognak kezelni. Erre sem vágynék.

Nekem ez olyan lenne, mintha kvázi tini lennék.

De ha ti ennyire jól kijöttök és tényleg olyan nagy a ház, akkor átmeneti megoldásnak jó lehet.

2016. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
78%
Anyóssal összeköltözni öngyilkosság! Akkor os, ha kedves! Rámehet a pároddal való kapcsolatod is!
2016. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem aki egyetemen van miért akar felnőttesdit játszani.


Neked nincs munkád, vagy csak nem írtad? Mert így hiába mész oda bohóckodni, az nem igazi együttélés... Ha 2 évet 'ki lehet bírni' anyódnál akkor 1 évet is talán ki lehet bírni amíg végzel és legalább látod hogy milyen munkára van esélyed.

2016. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
41%

Neked kell tudnod, minden eset egyedi. Van, aki alkalmazkodóbb, vannak remek anyósék és a pénz is nagy úr.

Én aztán nem mondom, hogy ne.

Személy szerint senkivel nem szeretnék együttélni a páromon kívül, anno a saját anyámmal sem, miután felnőttem, szeretem a saját birodalmat, amiben én vagyok az úr (a párom elég kompatibilis velem, ő nem gond). De persze amíg nem volt saját házam, ez nem volt meg, kibírható. Ha kellene, anyóshoz simán odaköltöznék (meg is tettem egy időre, akkor látott szerintem másodjára :D a párom se sokszor, távkapcsolat volt az elején), mert tudom, hogy jó fej és nem lenne ütközés, max. azon, hogy dohányzik, de ott nem, ahol vagyok, a saját lakásában sem. Tizenévek óta ismerem és kizártnak tartom, hogy valaha is romoljon a kapcsolatunk, egyszerűen remek ember, igazán csodálom :D

Jobb külön, de megértem az érveket s időlegesen azért ennél rosszabb dolgokat is ki lehet bírni.

2016. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
92%

Elolvastam, és még mindig azt mondom, hogy nem, soha.


Látszik a kérdéseden, hogy te ezt már eldöntötted, csak önigazolást keresel. Sajnos nem itt fogod megkapni. Teljesen más alkalomszerűen jóban lenni valakivel, és más vele lakni.

2016. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg 23 évesen ha jó a viszonyotok,akkor simán bevállalható, 2 év nem a világ vége,csak arra figyelj,hogy amit fizettek nekik,az ne a párod fizetéséből legyen kifizetve, hanem minimum a felét te álljad,mert gondolom a saját fiát talán még pénz nélkül is bevállalja,ezt embere válogatja,de más lányát jelen esetben azért nem annyira szívesen. És erről tudjanak ők is,ne a párodnak add a pénzt,hogy adja az anyjáéknak. Ha meg valamit csak te használsz,értelem szerűen azt mindig vedd meg magadnak!
2016. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
59%
Próbáld ki. Kezdd úgy, hogy csak két bőrönddel költözöl oda kísérletképpen, aztán majd elválik hogy mennyire kényelmes ez Nektek. Ha apóssal, anyóssal jól ki lehet jönni, és nem éreznek késztetést arra, hogy rajtatok lógjanak, akkor kellemesebben lehet élni (pl. kertet, teraszt élvezni szép időben), mint egy bérelt garzonban.
2016. febr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!